Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne siedzenia


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wnętrze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Sob 21 Wrz 2013, 23:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne siedzenia


To ja się również dopisze. Mam problem z tylną kanapą (ta dłuższą częścią). Wajcha z boku, służąca do wypinania tylnych zawiasów jest luźna, nie stawia żadnego oporu i na oko nie wykonuje żadnej akcji. Siedzenia nie są zablokowane i bez ruszania tej wajchy można podnieść kanapę z tylnych zawiasów. Pozostałe mechanizmy składania wydają się działać poprawnie. Druga - krótsza część kanapy działa poprawnie, boczna wajcha stawia opór i bez jej ruszenia nie da sie wypiąć siedzenia.
Uciążliwość codzienna to różnej maści hałasy ktore są generowane przez nie zalockowane siedzenie. No i pewnie lepiej zeby nikt na takim siedzeniu nie siedzial gdyby jakas przykrość się zdarzyła.

Czy ktoś rozwiązywał juz podobny problem? Na oko nie widzę tam żadnych linek, a raczej jakies zębatki, ale nic nie halasuje, nie wiem czego może brakowac, albo co się wypieło.
Nie miałem jeszcze czasu porządnie sie do tego przymierzyć, ale może zanim zaczne to ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć co da sie z tym zrobic.
Z gory dzieki

Dodano (21.09.13)
Spedzilem troche czasu szukajac co moze nie dzialac z wajha, ostatecznie udalo mi sie przyuwazyc ze po zamontowaniu kanapa nie do konca dopina zawiac najblizszy drzwi , czyli dokladnie ten ktory uruchamia mechanizm blokady. Uzylem bardzo duzo sily i udalo mi sie zapiac. Przetestowalem rozne warianty i jestem w stanie powtarzalnie zapiac siedzienie w podlodze, ale musze [cenzura]...c kanapa dosc mocno, inaczej sie nie zapnie. Druga krotsza strona zapina sie duzo lzej.
Mysle ze ta dluzsza tez powinna wpinac sie lzej. moze kanapa jest troche krzywa albo cos. Ale przynajmniej wiem ze nie musze kupowac/naprawiac kanapy.
Powrót do góry
gadu-gadu
maq7

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): SKIERNIEWICE
Posiadane auto: MERCEDES A160 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Paź 2014, 17:23
Temat postu:

Tylne siedzenia


Mam problem z rozłożeniem tylnej prawej podwójnej kanapy, jest wpięta stoi w pionie i w żaden sposób nie jestem w stanie jej położyć, coś ją musi blokować. Czy ktoś wie jak ją odblokować i w jaki sposób ? Druga węższa kładzie się bez żadnych oporów.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sob 25 Paź 2014, 21:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne siedzenia


Sprawdź czy nie zablokował się siłownik.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
mikimor45

Debiutant



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.3 Multijet 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lis 2014, 18:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne siedzenia


Witam,mam na oku kupno MB A klasę, jest mały problem, z tyłu ma tylko 2 fotele, nie jest to jakiś problem ale mam pytanie do Was, czy mogę zamienić je na kanapę 3 osobową, tzn czy będzie pasować mocowanie kanapy w miejsce tych foteli, jeśli będzie to kupuję auto Smile
Proszę o szybką odpowiedź, inaczej mogę się spóźnić z kupnem.
Powrót do góry
Tomekptk

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Mercedes, A140, Classic, W168, ręczn. skrz. biegów, rok 1999
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 13 Gru 2015, 20:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne siedzenia


Ostatnio namierzyłem źródło hałasu w rejonie tylnych foteli. Żona cały czas zgłaszała jakieś hałas, szuranie na zakręcie, stuki na dziurach. Ponieważ kosztowało mnie to dużo nerwów i pracy - piszę, bo moje doświadczenie może się komuś przydać. Pod środkowym fotelem z tyłu znajduje się mocowanie na 5 zagłówek siedzenia. Auto kupiłem bez tego zagłówka i nigdy go nie używałem. Okazało się, że w tym mocowaniu są blaszki - sprężynki, które z niewiadomych przyczyn obluzowały się i latały w plastikowej obudowie tego mocowania, niesamowicie hałasując. Po podniesieniu tylnej kanapy udało mi się je usunąć przez szczeliny w obudowie i zapanowała długo oczekiwana cisza. Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Gru 2015, 20:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wnętrze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wnętrze


MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System