Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Proszę o pomoc - Wspomaganie!!! A170 w168


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek8l

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uników
Posiadane auto: Unimog 421 (67r.), Sprinter 4x4, A160 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Kwi 2017, 01:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Proszę o pomoc - Wspomaganie!!! A170 w168


Podbije stary post bo mam problem w temacie.

1. Zatarł mi się silniczek pompy wspomagania i przy jego naprawie rozwaliłem magnes.
2. Kupiłem druga działającą używke, wymieniłem łożyska i wyczyściłem
3. Stara pompa miała 3 kable a ta 'nowa' 2 więc przełożyłem od starej jeden kabelek i włożyłem do auta
4. Po podłączeniu pompa pobiera bardzo duży prąd - te grube kable są gorące, a pompa chodzi tak na pół mocy

Wiem że nakombinowałem ale moje pytania:

1. Czy elektronika w kazdym aucie jest inna i to ona może powodować tak duży prąd i kiepską prace pompy?
2. Czy pompa wspomagania powinna włączać się jeszcze przed zapaleniem auta (zapłon) czy dopiero po starcie?
Powrót do góry
gadu-gadu
Robsonic

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Darmstadt /Hessen
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.6 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Wrz 2017, 11:33
Temat postu:

Pompa wspomagania nie działa


Wysłany: Wto 12 Wrz 2017, 10:10
Temat postu: Wspomaganie w168, vaneo
Witam kolegów, chciałbym się podpiąć do wątku, być może ktoś zna rozwiązanie tego problemu, a mianowicie: kupiłem okazyjnie MB Vaneo 16 z 2004, z niedziałającym wspomaganiem, o czym sprzedawca poinformował,tak więc po przeprowadzeniu autka do garażu niezwłocznie zająłem się naprawą no i tu się zaczyna, czym dalej w las tym więcej drzew jak to mówią. Zacząłem od sprawdzenia poziomu płynu, potem kable a dokładnie złącze pod zbiornikiem płynu spryskiwaczy, potem podłączenie masy, wszystko ok, następnie poszedł w ruch miernik napięcia, okazało się że prąd płynie, na stałym plusie(grubszy czerwony kabel) prąd jest, po odpaleniu silnika, na cienkim niebieskim kabelku prąd również jest(14,5V),ładowanie z alternatora również sprawdzone, jest idealne. Postanowiłem wyciągnąć pompę i się jej przyjrzeć, po zdjęciu pokrywy sterownika okazywało się że nie ma śladów wskazujących na jakiekolwiek uszkodzenia, wygląda jak nowa, wszystko suche i czyste. Postanowiłem więc podłączyć pompę na krótko do akumulatora i ku mojemu zdziwieniu pompa zadziałała i tak kilka razy żeby się upewnić. No i to teraz zbiło mnie z tropu, gdzie może być problem w tym przypadku, że pompa się nie załącza? Ma ktoś jakieś pomysły? Czy ktoś wie gdzie w Vaneo jest bezpiecznik 47 od wspomagania? Bo w skrzynce w podłodze od strony pasażera jest tylko 45 jako ostani. Z racji tego że prąd do pompy płynie wykluczam bezpiecznik ale chciałbym wiedzieć w razie czego gdzie go szukać. To tyle na razie w temacie, dzisiaj będę walczył dalej z tym problemem
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy!
Powrót do góry
Robsonic

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Darmstadt /Hessen
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.6 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Wrz 2017, 23:44
Temat postu:

Wspomaganie vaneo 16


Właśnie zakończyłem na dziś walkę ze wspomaganiem z częściowym sukcesem, co prawda dalej nie działa ale pojawiło się światełko w tunelu. Po ponownym zamontowaniu pompy, cały układ zalałem świeżym olejem, wypompowujac całkowicie stary, wszystkie połączenia kabli prądowych i masy wyczyszczone i poskręcane jak należy. Po odpaleniu silnika pompa zadziałała ale ciśnienia wystarcza zaledwie na jeden obrót kierownicą. Przed moją ingerencją pompa nie dawał w ogóle znaków życia. Moim zdaniem pompa nie daje wystarczającego ciśnienia do układu, być może łopatki wirnika są na tyle zużyte że nie wyrabiają przy większym obciążeniu, także moim następnym krokiem będzie wymiana pompy na używkę, o wynikach będę informował na bieżąco
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System