Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes 220 ) Mercedes W220 Airmatic problem z zawieszeniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 220 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sebastian_01

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prusz Gdański
Posiadane auto: Mercedes W220 3.2CDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 02:04
Temat postu:

Mercedes W220 Airmatic problem z zawieszeniem


witam wszystkich
Od jakiegos czasu mam problem z airmaticem.
Kompresor półtora roku temu wymieniony w serwisie.Po roku problem z wyłaczaniem sie kompresora(robiłem to najczesciej specjalnie stawajac na chwile albo sciągalem kleme z akumulatora)
Podłączając samochód do komputera i robiac mu test wychodziło wszystko OK.(pokazywało tylko ze do wymiany modem SRS,ale to raczej inny temat)
Teraz po wymianie przekaznika od kompresora wyglada stan auta tak,
Kompresor pompuje dosc głosno i podnosi auto do wysokosci tylko tyle by zgasło na liczniku komunikat 'Auto za nisko'(by podniesc wyzej nie ma szans pomino iż kompresor pompuje.
Poczym jak sie kawalek jedzie ok 1km auto odrazu sie obniza,nastepnie wyswietla sie "szukaj warsztat auto za nisko"(pomimo iż kompresor od czasu do czasu załącza,tyle że auto nie idzie do góry,a jak idzie to nie wiele)
Tył stoi raczej normalnie a przód stoi tak nisko że przy skręcie kołami mozna wyrwac przednie błotniki
Moze ktos poradzić od czego mam zacząc i co powinienem najpierw wymienić.
Prosze o porady od ludzi którzy mieli juz doczynienia z podobnymi objawami i sobie z tym poradzili
Za dobre i konkretne porady bede bardzo wdzieczny
z pozdrowieniemi Sebastian
Powrót do góry
gadu-gadu
pinio01

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): legnica
Posiadane auto: w220 w211
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 22:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes 220 ) Mercedes W220 Airmatic problem z zawieszeniem


pada ci pompa airmatic niestety nie sa one super trwałe ,mozeci tez puszczac którys z amorów i cały czasmusi dopompowywac . moze byc tez nieszczelnosc układu ale to sie rzadko zdarza . na pewno najpierw siada ci tył . sprawdz amory ale to co mowisz to objawy siadajacej pompy . w serwisie w niemczech jest tansza
Powrót do góry
Sebastian_01

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prusz Gdański
Posiadane auto: Mercedes W220 3.2CDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 19:51
Temat postu:

Airmatic problem


Dziękuje za sugestie
Tak wiem bo dzwoniłem do serwisu w niemczech i za kompresor powiedzieli że chcą 250euro.Jeszcze nie ustaliłem ile kosztuje w polsce.
Jak pisałem pierwszego posta to nie miałem jeszcze wiedzy którą mam teraz.
Więc na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak
Odłączyłem wąż od kompresora ten przy filterku,i zamiast zasyssać tamtędy normalnie dmuchał.Wyciągnąłem kompresor na stół,podłążczyłem na krótko do prostownika i teraz przez ten wąż powietrze normalnie prawidłowo zassysa a w miejscu gdzie powinien dmuchać,dmucha...Nie kumam go.....
Zastanawiam sie czy moze przez np brak masy albo słabe styki na kablach,kompresor jak był zamontowany jeszcze w samochodzie,w miejscu zamiast zassysać dmuchał.
Doradzcie co moze być.
A druga nowość to gdy opuszczałem samochód z lewaka i samochód sie obnizał,w górnej dzęsci teleskopu,tam gdzie wchodzi przezroczysta rurka z powietrzem zalana jakąś masą,z tego czarnej masy plastyku wydobyłało sie dość duzo powietrza.
Powiedzcie czy to normalne.?czy jest uszkodzony amortyzator w górej czesci i mozna go naprawić jak czytałem w necie zestawem naprawczym.

Co byscie teraz doradzili
Za każdą sugestię wielkie dzieki..
Powrót do góry
gadu-gadu
Sebastian_01

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prusz Gdański
Posiadane auto: Mercedes W220 3.2CDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 20:02
Temat postu:

Airmatic problem


do pino
No własnie też sie zastanawiam,bo tył stoi normalnie wysoko,a jak spadnie to max o 2cm.Tylko przód opada podczas gdy sie jechało.
Na postoju normalnie gotowy do jazdy przód nizej od tyłu o ok 4cm ale można było jechać.Problem pojawiał sie gdy auto jechalo i zaraz przód sie obniżał i na liczniku pokazywał sie napis"Auto za nisko szukaj warsztat"
Powrót do góry
gadu-gadu
pinio01

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): legnica
Posiadane auto: w220 w211
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 22:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes 220 ) Mercedes W220 Airmatic problem z zawieszeniem


masz nieszczelny amor , sa do tegozestawy naprawczepytaj w serwisie w niemczech ,ponoc latwo to wymienic ale nie probowałem.raczej masz walniety kompresor podjedz niech ci podłoncza na diagnoze i zrob test , zobacz cisnienie na pompie i w amorach .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 22:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dawidson3266

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Sie 2010, 21:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes 220 ) Mercedes W220 Airmatic problem z zawieszeniem


A mój tata poprostu sprawdził bezpieczniki bo cały przód leżał na mordzie za przeproszeniem i okazało się że jeden jest spalony i pompa nie chodziła wyjeliśmy z drugiej s-ki i wszystko działa miód Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 220 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes 220 »

Opinie o samochodach Mercedes 220 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes 220 ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesC 270

64 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System