Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregorz

Debiutant



Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 23:28
Temat postu:

Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Auto stalo jakos kolo tygodnia nie jezdzone, no i teraz niestety lewe tylne kolo mi sie zblokowalo. Proby zaciagania i opuszczania recznego nic nie daja Sad Lekka jazda w przod i tyl tez nie pomogla. Ktos ma jakis pomysl co z tym zrobic zeby sie to kolo odblokowalo ?? Morzy niestety nie ulatwiaja zycia. Mialem juz tak wczesniej tez po tygodniu stania ale jakos sie rozjezdzilo po kilkunastu minutach prob w przod i tyl.
Powrót do góry
roki1990

Dyskutant



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: B180CDI z pakietem chrom
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 00:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Pewnie będzie trzeba rozebrać bęben. Może spróbuj zdjąć koło i przez kawałek drewna popukać młotkiem? W końcu to najlepsze narzędzie do naprawy Very Happy

Pozdrawiam
_________________
Był W168, dokupiłem po liftingowe lampy przód i tył, okazyjnie czerwone skóry z grzaniem itd

Jest W245, którym już niedługo się zajmę Wink
Powrót do góry
nothx

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: 668.942
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Lut 2010, 22:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Mam to samo, tydzien temu tez mi sie zablokowal w lewym kole, samochodzik stal kilka dni nieruszany na zaciagnietym recznym, rozebralem beden, okazalo sie ze spadla okladzina ze szczeki, niestety nie mialem gdzie kupic czesci (sobota popoludnie) wiec wyczyscilem powierzchnie i skleilem zywica epoksydowa, po czym zrobilem 400 km i bylo git, do dzis, teraz ta sama sytuacja tyle, ze z prawym kolem, w sobote wymieniam szczeki, dzis dostalem paczuszke od TRW. musze sie jeszcze wyposazyc w nakretki z aso. mysle ze mrozy mogly wplynac na spojenia szczek, ale glowy sobie uciac nie dam, pierwszy raz sie z czyms takim spotykam, rownie dobrze szczeki mogly przymarznac do bebnow po czym po zwolnienu recznego i ruszeniu samochodem okladziny mogly sie poluzowac tudziez spasc.

ps. witam na forum, jest to moj pierwszy post ale jestem z Wami juz od jakiegos czasu;)
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 09:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Witam
Niestety blokada hamulców na zaciągniętym ręcznym to częste przypadki w autach szczególnie w okresie zimowym, dlatego dobrym nawykiem jest niezaciąganie hamulca ręcznego kiedy zostawiamy auto na dłuższy czas.
Pozostawienie auta na I biegu i skręcenie kół w kierunku kraweżnika, ewentualnie nawet podłożnie kamienia pod koło powinno być wystarczajacym zabezpieczeniem przed odjazdem auta.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
meg22waw

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI, 2000 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Maj 2010, 12:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


witam. Od jakiegoś miesiąca dzieje się tak: gdy samochód postoi 3 dni(tylko!!!!) bez jazdy mimo spuszczenia hamulca ręcznego nie mogę ruszczyc! spuszczanie i zaciaganie nic nie daje...co mogło się zepsuć? Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 19 Maj 2010, 12:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mnich3001

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: A160 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lis 2010, 18:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Miałem podobny "przypał", a raczej jeszcze mam Smile

Wieczorem zaciągnąłem hamulec ręczny, rano odpalam auto, wrzucam wsteczny a tu lipa, zablokowane koło, lewe tylne. Dziś dopiero miałem nieco czasu na "podłubanie". Jedna z nich to zdjąć koło i walić młotkiem w bemben ...

OK, zakasałem rękawy i waliłem tym młotkiem (500g), z bębna sypało się jakieś czarne coś. Po ok. 30min bęben puścił i zlazł. Okazało się, że odkleiła się jedna z okładzin ...

Rano jadę z autem do warsztatu, mam jeszcze kilka innych usterek do naprawienia.

I tak dla potomności. Podniesienie auta, odkręcenie koła fajna sprawa. Fajny lewarek + punkty do podniesienia + fabryczny klin = prawie przyjemność. Gdyby się jeszcze nie trzeba było schylać Smile Zaskoczyło mnie to rozwiązanie, miło zaskoczyło. Dla ciekawskich, w starym TWINGO podniesienie auta fabrycznym lewarkiem często kończy się pęknięciem progu, rdzą i wymianą. Do odkręcenia bębna potrzebny będzie jeszcze kluczyk T27. Śruba nie była za mocno przykręcona, mi wystarczył śrubokręt z wymienną końcówką.

Tak więc, jak ktoś się wybiera dalej, warto mieć ze sobą młotek, końcówkę T27 i zapasowe szczęki Smile
Powrót do góry
willhelm

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Mercedes A-klasa 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 18:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Witam!
A mój problem jest inny choć też dotyczy zablokowanego tylnego lewego koła... otóż faktycznie zablokowane były obydwa bo samochód stał prawie 2 tygodnie... ale rozruszałem go przód-tył i jakoś puściły... i tu zonk... zapaliły się kontrolki BAS ESP i ABS i jak jadę w tył jest ok, wszystkie koła się kręcą... ale przy jeździe do przodu po ok 1 metrze lewe tylne koło blokuje się na amen... i tak w kółko... w tył jedzie normalnie a po wrzuceniu jedynki za moment blokada... cóż to takiego może być?
Pozdrawiam wszystkich użytkowników Smile
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 23:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Hej! Mam podobny problem.
Ja zimą nie zaciągam ręcznego (szkoła taty Wink ), ale I moment ruszania autem powoduje hałas, pojedyńczy strzał - jakby coś zespoliło się i pod wpływem ruchu kół oderwalo. Teraz kiedy temp są niższe dzieje się tak codziennie, wcześniej przy dodatnich temp. sporadycznie Question
Pozdro!
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 00:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Najlepiej zdjąć bęben i zobaczyć dlaczego tak sie dzieje. Może tłoczek zapieczony i po zahamowaniu nie zwalniają szczęki.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 12:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Ok Wink sprawdzę
Powrót do góry
scb

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 - 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lip 2011, 13:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


culmen napisał:
Najlepiej zdjąć bęben i zobaczyć dlaczego tak sie dzieje. Może tłoczek zapieczony i po zahamowaniu nie zwalniają szczęki.


Mam pytanie - w jaki sposób zdjąć tarcze zabezpieczającą szczęki hamulcowe. Zdjąłem beben z tylniego kola, zdjąłem "grzybka" i pod nim jest dość dziwna śruba którą zapewne trzeba odkręcić aby dostać się do szczęk. Pytanie - jakim kluczem należy to zrobić i czy można gdzieś taki klucz kupić.

scb
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy


MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System