Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregorz

Debiutant



Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 23:28
Temat postu:

Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Auto stalo jakos kolo tygodnia nie jezdzone, no i teraz niestety lewe tylne kolo mi sie zblokowalo. Proby zaciagania i opuszczania recznego nic nie daja Sad Lekka jazda w przod i tyl tez nie pomogla. Ktos ma jakis pomysl co z tym zrobic zeby sie to kolo odblokowalo ?? Morzy niestety nie ulatwiaja zycia. Mialem juz tak wczesniej tez po tygodniu stania ale jakos sie rozjezdzilo po kilkunastu minutach prob w przod i tyl.
Powrót do góry
roki1990

Dyskutant



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: B180CDI z pakietem chrom
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 00:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Pewnie będzie trzeba rozebrać bęben. Może spróbuj zdjąć koło i przez kawałek drewna popukać młotkiem? W końcu to najlepsze narzędzie do naprawy Very Happy

Pozdrawiam
_________________
Był W168, dokupiłem po liftingowe lampy przód i tył, okazyjnie czerwone skóry z grzaniem itd

Jest W245, którym już niedługo się zajmę Wink
Powrót do góry
nothx

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: 668.942
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Lut 2010, 22:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Mam to samo, tydzien temu tez mi sie zablokowal w lewym kole, samochodzik stal kilka dni nieruszany na zaciagnietym recznym, rozebralem beden, okazalo sie ze spadla okladzina ze szczeki, niestety nie mialem gdzie kupic czesci (sobota popoludnie) wiec wyczyscilem powierzchnie i skleilem zywica epoksydowa, po czym zrobilem 400 km i bylo git, do dzis, teraz ta sama sytuacja tyle, ze z prawym kolem, w sobote wymieniam szczeki, dzis dostalem paczuszke od TRW. musze sie jeszcze wyposazyc w nakretki z aso. mysle ze mrozy mogly wplynac na spojenia szczek, ale glowy sobie uciac nie dam, pierwszy raz sie z czyms takim spotykam, rownie dobrze szczeki mogly przymarznac do bebnow po czym po zwolnienu recznego i ruszeniu samochodem okladziny mogly sie poluzowac tudziez spasc.

ps. witam na forum, jest to moj pierwszy post ale jestem z Wami juz od jakiegos czasu;)
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 09:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Witam
Niestety blokada hamulców na zaciągniętym ręcznym to częste przypadki w autach szczególnie w okresie zimowym, dlatego dobrym nawykiem jest niezaciąganie hamulca ręcznego kiedy zostawiamy auto na dłuższy czas.
Pozostawienie auta na I biegu i skręcenie kół w kierunku kraweżnika, ewentualnie nawet podłożnie kamienia pod koło powinno być wystarczajacym zabezpieczeniem przed odjazdem auta.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
meg22waw

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI, 2000 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Maj 2010, 12:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


witam. Od jakiegoś miesiąca dzieje się tak: gdy samochód postoi 3 dni(tylko!!!!) bez jazdy mimo spuszczenia hamulca ręcznego nie mogę ruszczyc! spuszczanie i zaciaganie nic nie daje...co mogło się zepsuć? Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 19 Maj 2010, 12:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mnich3001

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: A160 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lis 2010, 18:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Miałem podobny "przypał", a raczej jeszcze mam Smile

Wieczorem zaciągnąłem hamulec ręczny, rano odpalam auto, wrzucam wsteczny a tu lipa, zablokowane koło, lewe tylne. Dziś dopiero miałem nieco czasu na "podłubanie". Jedna z nich to zdjąć koło i walić młotkiem w bemben ...

OK, zakasałem rękawy i waliłem tym młotkiem (500g), z bębna sypało się jakieś czarne coś. Po ok. 30min bęben puścił i zlazł. Okazało się, że odkleiła się jedna z okładzin ...

Rano jadę z autem do warsztatu, mam jeszcze kilka innych usterek do naprawienia.

I tak dla potomności. Podniesienie auta, odkręcenie koła fajna sprawa. Fajny lewarek + punkty do podniesienia + fabryczny klin = prawie przyjemność. Gdyby się jeszcze nie trzeba było schylać Smile Zaskoczyło mnie to rozwiązanie, miło zaskoczyło. Dla ciekawskich, w starym TWINGO podniesienie auta fabrycznym lewarkiem często kończy się pęknięciem progu, rdzą i wymianą. Do odkręcenia bębna potrzebny będzie jeszcze kluczyk T27. Śruba nie była za mocno przykręcona, mi wystarczył śrubokręt z wymienną końcówką.

Tak więc, jak ktoś się wybiera dalej, warto mieć ze sobą młotek, końcówkę T27 i zapasowe szczęki Smile
Powrót do góry
willhelm

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Mercedes A-klasa 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 18:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Witam!
A mój problem jest inny choć też dotyczy zablokowanego tylnego lewego koła... otóż faktycznie zablokowane były obydwa bo samochód stał prawie 2 tygodnie... ale rozruszałem go przód-tył i jakoś puściły... i tu zonk... zapaliły się kontrolki BAS ESP i ABS i jak jadę w tył jest ok, wszystkie koła się kręcą... ale przy jeździe do przodu po ok 1 metrze lewe tylne koło blokuje się na amen... i tak w kółko... w tył jedzie normalnie a po wrzuceniu jedynki za moment blokada... cóż to takiego może być?
Pozdrawiam wszystkich użytkowników Smile
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 23:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Hej! Mam podobny problem.
Ja zimą nie zaciągam ręcznego (szkoła taty Wink ), ale I moment ruszania autem powoduje hałas, pojedyńczy strzał - jakby coś zespoliło się i pod wpływem ruchu kół oderwalo. Teraz kiedy temp są niższe dzieje się tak codziennie, wcześniej przy dodatnich temp. sporadycznie Question
Pozdro!
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 00:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Najlepiej zdjąć bęben i zobaczyć dlaczego tak sie dzieje. Może tłoczek zapieczony i po zahamowaniu nie zwalniają szczęki.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 12:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


Ok Wink sprawdzę
Powrót do góry
scb

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 - 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lip 2011, 13:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zablokowane kolo po zaciagnieciu recznego.


culmen napisał:
Najlepiej zdjąć bęben i zobaczyć dlaczego tak sie dzieje. Może tłoczek zapieczony i po zahamowaniu nie zwalniają szczęki.


Mam pytanie - w jaki sposób zdjąć tarcze zabezpieczającą szczęki hamulcowe. Zdjąłem beben z tylniego kola, zdjąłem "grzybka" i pod nim jest dość dziwna śruba którą zapewne trzeba odkręcić aby dostać się do szczęk. Pytanie - jakim kluczem należy to zrobić i czy można gdzieś taki klucz kupić.

scb
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy


MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesGLA 220

94 900

2016r.

175 486 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System