Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) zapalają sie kontrolki BAS,ESP


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andi1972

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: ml 320 2000r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 15:37
Temat postu:

zapalają sie kontrolki BAS,ESP


witam .panowie mam taki problem ,czesto zapalaja mi sie te wlasnie kontrolki raz potrafia zapalac sie codziennie przewaznie po krotkiej jezdzie,kiedy wyjezdzam w trase to po kilkudziesieciu km na postoju wylaczam silnik odpalam ponownie i kontrolki gasna.rano to juz loteria raz zgasna a innym razem nie.czy moze to byc zpowodowane tym ze jakis czas temu zrobilem odciecie zaplonu i znajomy ktory to robil podlaczyl to do systemy bas,esp???? jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o elektronike w autach ,ale inny znajomy tlumaczyl mi ze te auta nie lubia zadnych ingerencji w elektronike i podpiecie takiego zabezpieczenia czyli odciecie zaplonu moze powodowac wlasnie wylaczanie sie systemu bas,esp.czy moze to ktos potwierdzic??? z gory wielkie dzieki!!!naprawde jest to uciazliwe i niebezpieczne szczegolnie teraz w zime kiedy wchodze np. w zakret i nagle wlaczaja sie kontroli i przestaja dzialac te systemy.pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
dar999

Auto Maniak



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: mercedes
Piwa: 42/13
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 20:08
Temat postu:

Re: zapalają sie kontrolki BAS,ESP


andi1972 napisał:
witam .panowie mam taki problem ,czesto zapalaja mi sie te wlasnie kontrolki raz potrafia zapalac sie codziennie przewaznie po krotkiej jezdzie,kiedy wyjezdzam w trase to po kilkudziesieciu km na postoju wylaczam silnik odpalam ponownie i kontrolki gasna.rano to juz loteria raz zgasna a innym razem nie.czy moze to byc zpowodowane tym ze jakis czas temu zrobilem odciecie zaplonu i znajomy ktory to robil podlaczyl to do systemy bas,esp???? jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o elektronike w autach ,ale inny znajomy tlumaczyl mi ze te auta nie lubia zadnych ingerencji w elektronike i podpiecie takiego zabezpieczenia czyli odciecie zaplonu moze powodowac wlasnie wylaczanie sie systemu bas,esp.czy moze to ktos potwierdzic??? z gory wielkie dzieki!!!naprawde jest to uciazliwe i niebezpieczne szczegolnie teraz w zime kiedy wchodze np. w zakret i nagle wlaczaja sie kontroli i przestaja dzialac te systemy.pozdrawiam
//// zaobserwuj czy zapalaja sie po ktoryms z kolei nacisnieciu hamulca !!! jesli tak wymien czujnik stopu w M-B ok 50 zl
Powrót do góry
dar999

Auto Maniak



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: mercedes
Piwa: 42/13
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 20:12
Temat postu:

Re: zapalają sie kontrolki BAS,ESP


andi1972 napisał:
witam .panowie mam taki problem ,czesto zapalaja mi sie te wlasnie kontrolki raz potrafia zapalac sie codziennie przewaznie po krotkiej jezdzie,kiedy wyjezdzam w trase to po kilkudziesieciu km na postoju wylaczam silnik odpalam ponownie i kontrolki gasna.rano to juz loteria raz zgasna a innym razem nie.czy moze to byc zpowodowane tym ze jakis czas temu zrobilem odciecie zaplonu i znajomy ktory to robil podlaczyl to do systemy bas,esp???? jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o elektronike w autach ,ale inny znajomy tlumaczyl mi ze te auta nie lubia zadnych ingerencji w elektronike i podpiecie takiego zabezpieczenia czyli odciecie zaplonu moze powodowac wlasnie wylaczanie sie systemu bas,esp.czy moze to ktos potwierdzic??? z gory wielkie dzieki!!!naprawde jest to uciazliwe i niebezpieczne szczegolnie teraz w zime kiedy wchodze np. w zakret i nagle wlaczaja sie kontroli i przestaja dzialac te systemy.pozdrawiam
/// moze tez padac czujnik skretu !!! kpl z kolumna kierownicza w M-B ok 2400 zl
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 20:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zapalają sie kontrolki BAS,ESP


obejrzyj też klocki hamulcowe, mogą być przytarte, jak zacznie zdzierać czujnik to wyskakuje BAS/ESP.
Powrót do góry
brunio

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: ML 270 CDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 15:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zapalają sie kontrolki BAS,ESP


Ja natomiast miałem zwarcie w wiązce elektrycznej która idzie koło tylnych kół ze względu na fakt iż cały czas lała się na nie woda. Sprawdź na kompie i będzie jasne.
_________________
tj
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 15:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andi1972

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: ml 320 2000r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 18 Mar 2010, 16:20
Temat postu:

panowie ,kumpel podlaczyl ml-a pod kompa


i wyswietla taki komunikat bledow C1142-sygnal czujnika przyspieszenia bocznego. prawdopodobnie to jest przyczyna zapalania sie kontrolek bas esp ,napiszcie co to za czujnik i gdzie sie znajduje,czy kupie tylko w serwisie? czy mozna gdzies dostac takie czujniki
Powrót do góry
gadu-gadu
dar999

Auto Maniak



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: mercedes
Piwa: 42/13
Wysłany: Czw 18 Mar 2010, 20:59
Temat postu:

Re: panowie ,kumpel podlaczyl ml-a pod kompa


andi1972 napisał:
i wyswietla taki komunikat bledow C1142-sygnal czujnika przyspieszenia bocznego. prawdopodobnie to jest przyczyna zapalania sie kontrolek bas esp ,napiszcie co to za czujnik i gdzie sie znajduje,czy kupie tylko w serwisie? czy mozna gdzies dostac takie czujniki
//// C1142 ABS Lateral Acceleration Sensor Open/Shorted ///
C1142 ABS przyspieszenie poprzeczne Czujnik otwarty / zwarcie
Powrót do góry
andi1972

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: ml 320 2000r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 18 Mar 2010, 21:11
Temat postu:

czujnik


dzieki wielkie dar ale wiesz moze gdzie ten czujnik sie znajduje i czy dostane go poza serwisem?
Powrót do góry
gadu-gadu
andi1972

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: ml 320 2000r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 18 Mar 2010, 21:13
Temat postu:

czujnik


i czy napewno jest to wina tego czujnika ze zapala sie bas,esp?
Powrót do góry
gadu-gadu
andi1972

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: ml 320 2000r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 18 Mar 2010, 22:17
Temat postu:

czujnik


jeszcze jedna sprawa.przed chwila wyczytalem ze na poprawnie dzialajacy bas esp wplywa ustawienie zbieznosci ja u siebie zauwazylem ze jadac na wprost kierownica jest lekko przekrecona w prawo moze powinienem ustawic zbieznosc i wyregulowac kierownice???co o tym myslicie??
Powrót do góry
gadu-gadu
MaciekML

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 18:06
Temat postu:

świecące kontrolki


mam to samo, czasem diody się włączają a czasem nie, najgorzej jak cały czas pika sygnał dźwiękowy że niby ręczny jest zaciągnięty ale ostatnio przestało pikać ale za to przestał działać prędkościomierz i licznik kilometrów, ja tam się nie przejmuję, byle jeździł Wink
Powrót do góry
Hawkeye

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Mercedes ML 3,2 1999
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 23 Sty 2011, 23:48
Temat postu:

Re: czujnik


andi1972 napisał:
jeszcze jedna sprawa.przed chwila wyczytalem ze na poprawnie dzialajacy bas esp wplywa ustawienie zbieznosci ja u siebie zauwazylem ze jadac na wprost kierownica jest lekko przekrecona w prawo moze powinienem ustawic zbieznosc i wyregulowac kierownice???co o tym myslicie??

bas /esp czyli błąd położenia koła kierownicy musiałeś wpaść w dziurę i przestawić zbiezność czujnik wykrywa że jadąc na wprost koło kierownicy masz skręcone o kikanaście stopni-zbierznośc w bardzo dobrym warsztacie ma być ustawiona idealnie a nie w normie jak to niektórzy diagności mówią .miałem taki przypadek uderzyłem w krawężnik przednim kołem musiałem wymienić końcówkę drążka i ustawić zbieżność .A koło kierownicy po uderzeniu było mnimalnie skręcone w lewo .
Powrót do góry
andi1972

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: ml 320 2000r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 15:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zapalają sie kontrolki BAS,ESP


jak juz temat odswiezony to dodam ze jak byly ostatnio wieksze mrozy to kontrolka nie zapalala sie ,przez ponad dwa tygodnie bylo ok.jak tulko sie ocieplilo znowu zaczela sie zapalac.jaki to ma zwiazek z niska temperatura powietrza??? hmmmm dziwne
Powrót do góry
gadu-gadu
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 04:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zapalają sie kontrolki BAS,ESP


Temat BAS/ESP jest jak rzeka, powodów może być wiele i sytuacji kiedy się zapala kontrolka nie mniej. Skoro komputer na diagnozie wywala błąd czujnika przyspieszenia poprzecznego to musisz go wymienić lub naprawić. Ja miałem identyczną sytuację, co do mrozów to nie wiem bo już 2 miesiące temu zrobiłem z tym porządek. Nowy w serwisie to koszt ok. 500zł ale jest człowiek na Allegro, który to naprawia i daje 12 miesięcy gwarancji. Jego nick to Zbycho04, tel. 604481840. Naprawa za 150zł, musisz wyciągnąć czujnik i mu wysłać, w tej sytuacji to najlepsze rozwiązanie.
_________________



Powrót do góry
andi1972

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: ml 320 2000r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 07:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zapalają sie kontrolki BAS,ESP


fifi moglbys mi napisac gdzie ten czujnik sie znajduje i jak go wymontowac??wielkie dzieki
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System