Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie jedzie W 168 170cdi !! brak mocy.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 01 Lis 2011, 10:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie jedzie W 168 170cdi !! brak mocy.


To po co piszesz kolego w temacie dotyczącym w168. Proponuje cofnąć się do regulaminu.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 01 Lis 2011, 16:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie jedzie W 168 170cdi !! brak mocy.


Laughing Laughing To wskaż miejsce w którym winien umieścić swój post. Przecie ci to wszystko jest A Klasa.......
Powrót do góry
Głodomorra

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel OPC, W169
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 12 Lis 2011, 02:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie jedzie W 168 170cdi !! brak mocy.


1. No pewnie, lepiej założyć nowy wątek dotyczący tego samego, tylko w temacie zmienić jedną cyfrę z 8 na 9 Razz

2. To nie zwalnia z czytania ze zrozumieniem Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sob 12 Lis 2011, 08:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie jedzie W 168 170cdi !! brak mocy.


Wszystko fajnie, gdybym pisał jeden post tygodniowo i mógłbym go analizować przez cały dzień, ale właśnie tak jak piszecie różnica jest w jednej cyferce, a w samochodzie jest różnica kolosalna i konstrukcyjnie i wiekowo.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
AsFireblade

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRAKOW
Posiadane auto: HONDA PRELUDE 2.2VTEC A170 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 01 Gru 2011, 11:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie jedzie W 168 170cdi !! brak mocy.


ogromne podziekowania dla wklejajacych zdjecia!!! Wielka robota -zostalem uratowany. Rowniez u mnie problem rurki od map sensor.
A teraz szczegoly.
Auto jechalo na wdepnietym pedale gazu do 130/h . Czuc ze przyspiesza tylko w zakresie obrotow 1100-1800. potem mul ale mozna bylo wkrecic nawet do 4000obrotow ale bez obciazenia.
Podlaczylem start diagnoze (komputer dla niewtajemniczonych) i brak bedow...silnikowych (jedynie male bledy podnosnikow szyb,spalonych zarowek itd)No bo map sensor elektrycznie podpiety. Jedyne co w testach wychodzilo to slabe wskazania ladowania turbiny. Patrze faktycznie rurka podlamana przy kroccu odmy po lewej stronie.Wymiana rurki i DZIALA.
Pozostalo teraz czyszczenie kolektora ssacego dla makijazu i dobrego samopoczucia. Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 01 Gru 2011, 11:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
irakleo

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: W1681,7CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Mar 2012, 21:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie jedzie W 168 170cdi !! brak mocy.


Jestem kolejną ofiarą opisywanej tutaj przypadłości. Kupiłem kilka dni temu A-klasę z silnikiem 1.7CDI i pół godziny po zakupie zaczęły się przykre przygody. Na początek zerwał się pasek klinowy z powodu zużytej rolki prowadzącej. Auto na lawecie trafiło do mechanika i następnego dnia wrócił banan na twarzy. Ale tylko na chwilę bo okazało się że auto muli niemiłosiernie Crying or Very sad Przeczytałem cały powyższy wątek i udałem się do garażu na oględziny...znalazłem dwa defekty:
- światła nie reagują na regulację...czyli podciśnienie gdzieś umyka
- pod zbiorniczkiem wyrównawczym po lewej stronie jest opisywana beczułka do której są podłączone dwa wężyki. Jeden z nich jest spuszczony pionowo w dół i jest zakończony kątowym łącznikiem gumowym który nie jest do nicżego podłączony. Próbowałem znaleźć króciec z którego się wypadł, ale nic nie znajduję i chyba muszę zdjąć osłony plastikowe silnika.
proszę o rady i z góry dziękuję
Powrót do góry
kiero1

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: A170, 1,7 CDI LONG (W168) 95KM, 2004r, automat, klima, parktronic
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Paź 2012, 17:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie jedzie W 168 170cdi !! brak mocy.


Witam, mam pytanie.
U mnie jest błąd P1470, węzyki od podciśnienia szczelne, światła przesuwają się, cięgno od turbiny chodzi płynnie, w tym króćcu przy dolocie jest trochę mazi ale nie jest zatkany ... a turbina nie pracuje.
Aha i jeszcze : przy tym cięgnie mam napisy : PULL i OPEN... jest w pozycji OPEN - co one oznaczają ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
dawidek1

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 16V 2006r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 15 Paź 2012, 20:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie jedzie W 168 170cdi !! brak mocy.


Cięgno - jest od blokady połączenia filtra powietrza z turbiną (plastikowej rury). powinno być w pozycji "na dole"
Tej rury:
http://allegro.pl/przeplywomierz-mercedes-1-7-cdi-w168-6680900029-i2643867530.html
Powrót do góry
kiero1

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: A170, 1,7 CDI LONG (W168) 95KM, 2004r, automat, klima, parktronic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Paź 2012, 20:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie jedzie W 168 170cdi !! brak mocy.


Jest na dole, czyli w położeniu OPEN. No to wszystko chyba mam ok, a turbo nie bangla Sad . Może ten czujnik padł ?
Powrót do góry
Boncky

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Vaneo 02` 1.7 cdi
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 07 Lis 2012, 22:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie jedzie W 168 170cdi !! brak mocy.


nie będę dublował tematów, podczepię się tutaj, dokładnie j.w 1.7 diesel, wszystko było pięknie i pobawnie:) aż do dziś, w czasie jazdy spadek mocy. Dokładnie wygląda to tak:

1.na luzie gaz reaguje prawidło, autko bez oporu kręci się na 4tys obrotów.
2. silnik nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków w czasie pracy.
3. na jedynce jeszcze jakoś przyspiesza ale szału nie ma, jednak 4 tys obrotów idzie wkręcić wciskając gaz. Na dwójce jest już troszkę gorzej, czuć dziurę w przyspieszeniu pow +/- 1.8 tys i przykręce max do 3 tys obrotów, na trójce już jest tragedia, auto muli jak ruski czołg, max 2.5 tys obrotów, czwórka i piątka jeszcze gorzej, powyżej 2.5 tys obrotów to już właściwie cud nad Wisłą...
Silnik pracuje idealnie, nic nie szarpie, żadnych dziwnych dźwięków.

Przeczyściłem i sprawdziłem wężyki ciśnieniowe, żadnych uszkodzeń. Wężyk do czujnika ciśnienia przykręconego do grodzi był przytkany, odetkałem, ale żadnej różnicy, przepływka wyczyszczona z nagaru

Co dalej jakieś sugestie? bo aktualnie czuje się jak bym miał pod maską 1.1 Smile
Powrót do góry
Boncky

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Vaneo 02` 1.7 cdi
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 08 Lis 2012, 12:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie jedzie W 168 170cdi !! brak mocy.


może mi się wydaje, ale po wczorajszym czyszczeniu EGR-a zauważyłem lekką poprawę... można jakoś na szybko i krótko sprawdzić jego poprawność?

edit
dziś gruntownie wyczyściłem EGR, trzpień zachowuje się normalnie, żadnych zmian, może jakieś sugestie???[url]


Edit:

czuję się trochę olany ale okej... dziś pojechałem na diagnostykę, pokazało problem z ciśnieniem dolotowym, to utwierdziło że jest coś nie tak z ciśnieniem/podciśnieniem.
wieczorem sprawdziłem czy działa regulacja świateł ponieważ też jest sterowana ciśnieniem no i o dziwo NIE działa. Po raz kolejny sprawdziłem wszystkie węże, złączki, przeczyściłem je z każdej strony, czujnik również przeczyściłem, niestety dalej jajco. Pomyślałem że może pompa serwa nie generuje już ciśnienia, mimo iż palec zasysała. Przy VAC-u również było podciśnienie. ale światła STAŁY. Więc już po prostu ostatnim podrywem siły, licząc się już z rozwalonym turbo, zamieniłem miejscami VAC jako że sa takie same, i co ? WAŁEK. zakładałem że albo padnie strona od EGR-a albo turbo a tu niespodzianka, wszystko działa, auto ma kopa jak rakieta, problem jak ręką odjął, tylko jak to możliwe, no bo skoro jeden vac nie działa to jak możliwe że wszystko teraz śmiga? Very Happy[/url]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesGLC 200

182 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesGLE 400

159 000

2017r.

50 000 km

śląskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System