Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trempek

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): CB
Posiadane auto: 312d 318
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 23:42
Temat postu:

bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


Hej
Mam sprintka 906 ze zwyklymi lampami, chce zalozyc bixenony bo duzo pomykam w nocy.
Czy kypujac oryginalne lampy wystarczy je pozamieniac czy sa potrzebne jakies dodatkowe moduly?
Nie zalezy mi specjalnie na doswietlaniu zakretow.
Pozdr
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Wto 23 Mar 2010, 19:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


Kiedyś myślałem żeby u siebie coś takiego zrobić, zmienić całe lampy. Nie wiem jakby to wyszło w praktyce, nie dzwoniłem do serwisu nawet. Podejrzewam, że byłyby to wielkie pieniądze. U Ciebie prawdopodobnie są lampy soczewkowe więc proponuję założyć uniwersalne "xenony" przy soczewce wyglądają naprawdę bardzo dobrze. Pytanie z mojej strony byłoby inne w tym przypadku, czy po włączeniu takich świateł nie wyskoczy błąd spalonej żarówki ( przez system CAN) i czy czasem nie wystąpiłoby coś takiego jak w E 211 - tzn po zainstalowaniu takich "xenonow" jest prawdopodobieństwo odcięcia hamulców ;D najlepiej zadzwoń do serwisu, popytaj na forum, ja u siebie mam i naprawdę zdają egzamin. Pozdrawiam
Powrót do góry
greku

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: sprinter 906 515
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 23 Mar 2010, 22:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


Witam montaż lamp xenonowych oryginalnych to przede wszystkim duży wydatek używane to około po 1000 za szt. Układy zapłonowe mają już w sobie ale dochodzi problem układu żyroskopowego który reguluje zasięg lamp zależnie od ugięcia zawieszenia. Co w przypadku auta dostawczego jest bardzo ważne, kierowcy którzy montują tkz. zestawy uniwersalne muszą sobie zdawać sprawę że oślepiają innych jak cholera, a poza tym za to leci dowód rejestracyjny jak miśki się trafią lampy mają swoją homologacje na zwykłych E xenonach D. W 906 lampy zwykłe świecą bardzo dobrze i według mnie nie ma potrzeby kombinować wiem co piszę w osobówce mam xenony.
Powrót do góry
trempek

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): CB
Posiadane auto: 312d 318
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Mar 2010, 22:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


Nowe lampy mozna kupic juz po 700zl (za sztuke) z faktura vat, sa oryginalne mercedesa, mowie o bixenonie, nie xenonie, czyli wlaczajac swiatla drogowe (dlugie) masz jasno jak w dzien.
Nie chce oslepiac stad moje pytanie
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 02:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


Można spekulować nad tym czy oślepiają czy nie, na pewno jest większy rozbłysk światła niż w oryginalnych ksenonach. Ale pomyślcie ile razy normalne halogenowe światła Was oślepiły? Zapewne znajdzie się zaraz masę przeciwników z hasłami "marketowe oczoje*by" ale ja kolego specjalnie pojechałem na stację diagnostyczną i mi niżej ustawili niż zwykle i sporadycznie mi ktoś mrygnie światłami w nocy, a dużo jeżdże. Ważne też żebyś nie miał brudnych kloszy, tym bardziej przy soczewce nie będzie wielkiego rozbłysku. Zakładaj, ustaw nisko i tyle ;D pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 02:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
trempek

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): CB
Posiadane auto: 312d 318
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Kwi 2010, 20:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


Rozwiazanie wyglada tak

Po podlaczeniu lampy xenonowej zapala sie ona i gasnie co chwile
Konieczne jest podlaczenie komputera do auta i przestawienie ze zwyklych lamp na xenon aby bylo odpowiednie napiecie i bedzie OK
Pozdrowienia
Powrót do góry
zielonyt

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: sprinter 906
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 00:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


czesc. komputerem udało się to ogarnąć żeby lampy normalnie świeciły??
Powrót do góry
dadar2903

Dyskutant



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: mercedesy sprintery 316cdi 319
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Paź 2011, 22:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


Witam, mój znajomy założył sobie bixenony ale przy pierwszej kontroli miśki zabrały mu dowód rejestracyjny bo nie miał spryskiwaczy na reflektory, czy to jest możliwe?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 19 Paź 2011, 07:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


To jest polska, to jest kraj policyjny, oni mogą zabrać dowód nawet za ledowe lampy dzienne, albo jak masz amerykańskie obrysówki z boku i nie da się ich zgasić.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sro 19 Paź 2011, 13:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


Pewnie wsadził żarniki o barwie 6000 albo 8000 i z daleka aż wali w oczy. Wsadzić 4300 i nie będzie tak kuło w oczy a i tak będzie efekt.
_________________



Powrót do góry
pionic

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kańczuga
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 318CDI V6 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 17:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


nic nie daje ta zmiana star diagnozą przestawiłem oświetlenie na xenon i dalej to samo lampy mrugaja przy właczaniu. denerwujące to jest. prawdopodobnie trzeba zmienic moduł świateł ze zwykłych na xenon.Moze ktoś miał taki problem i go rozwiązał?
Powrót do góry
gadu-gadu
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 28 Gru 2013, 01:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


Poszukaj na forach MB człowieka o nicku NOC, ma warsztat MB w Warszawie, naprawia MB od prawie 40 lat, powinien pomóc.
_________________



Powrót do góry
vseo

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes Sprinter
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 28 Gru 2013, 21:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


Mój znajomy zmieniał oryginalne xenony na zwykłe lampy gdyż co chwilę jeździli z jednym okiem. Teraz podobnie ale chociaż żarówki tańsze Smile
To że miśki wzięły dowód za brak spryskiwaczy to normalne, nie ma im się co dziwić. Brudny xenon oślepia jak chiński xenon..
Powrót do góry
tamalook

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: MB Sprinter Maxx 315CDI 2,2. 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Sty 2014, 14:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


Z analizy regulaminów pod kątem stosowania tzw. zamienników źródeł światła wynikają następujące fakty:
 każdy reflektor może być bezpiecznie użytkowany, jeżeli co najmniej stosuje się odpowiednie źródło światła, którego oznaczenie jest naniesione, przeważnie w pobliżu miejsca jego mocowania;
 zastosowanie jednoznacznie określonego źródła światła gwarantowane jest stosowaniem różnych oprawek i trzonków źródeł światła tak, aby nie można było zamontować w reflektorze przystosowanym do żarówki np. H4, żarówki H3, czy też gazowego wyładowczego źródła światła np. D1S lub D1R;
 zapisy regulaminu 48 określają, że reflektory wyposażone w źródło światła dużej jasności (wysoka wartość strumienia świetlnego), a takimi są gazowe wyładowcze źródła światła, powinny być wyposażone w urządzenia oczyszczające szybę reflektora (tzw. spryskiwacze) oraz urządzenia samopoziomujące reflektor, ma to zapobiegać nadmiernemu olśnieniu powodowanemu przez rozpraszanie światła na zanieczyszczeniach osadzonych na szybach reflektorów, czy olśnieniu powstającemu w wyniku zmian kierunku emitowanego światła. Zastosowanie tzw. zamienników źródeł światła jest niezgodne z przepisami i może stanowić podstawę do wymierzenia mandatu lub niespełnienia wymogów niezbędnych do przedłużenia okresu ważności badań technicznych pojazdu. Prawo o ruchu drogowym Dz. U. Nr 108 Poz. 908 Art.
66 ust. 4 p. 2: „Zabrania się stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nie odpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych” (Przepisami szczegółowymi, są w tym przypadku, regulaminy homologacyjne EKG ONZ).
Co więcej dystrybucja i handel wyrobami nie posiadającymi (w tym przypadku) oznaczeń homologacyjnych właściwych dla reflektorów i dla źródeł światła jest nielegalny
– określa to art. 68 Prawa o ruchu drogowym).
W świetle przytoczonych faktów nie ulega wątpliwości, że zamiana żarówek na „zestaw ksenonów” jest całkowicie nielegalna i grozi konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Ale czy tylko? Aby się o tym przekonać sprawdziliśmy jak zachwalane przez handlowców zamienniki ksenonowe spisują się w rzeczywistości.
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Wto 14 Sty 2014, 20:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bixenon do 906, czy mozna zalozyc?


tamalook napisał:
Z analizy regulaminów pod kątem stosowania tzw. zamienników źródeł światła wynikają następujące fakty:
 każdy reflektor może być bezpiecznie użytkowany, jeżeli co najmniej stosuje się odpowiednie źródło światła, którego oznaczenie jest naniesione, przeważnie w pobliżu miejsca jego mocowania;
 zastosowanie jednoznacznie określonego źródła światła gwarantowane jest stosowaniem różnych oprawek i trzonków źródeł światła tak, aby nie można było zamontować w reflektorze przystosowanym do żarówki np. H4, żarówki H3, czy też gazowego wyładowczego źródła światła np. D1S lub D1R;
 zapisy regulaminu 48 określają, że reflektory wyposażone w źródło światła dużej jasności (wysoka wartość strumienia świetlnego), a takimi są gazowe wyładowcze źródła światła, powinny być wyposażone w urządzenia oczyszczające szybę reflektora (tzw. spryskiwacze) oraz urządzenia samopoziomujące reflektor, ma to zapobiegać nadmiernemu olśnieniu powodowanemu przez rozpraszanie światła na zanieczyszczeniach osadzonych na szybach reflektorów, czy olśnieniu powstającemu w wyniku zmian kierunku emitowanego światła. Zastosowanie tzw. zamienników źródeł światła jest niezgodne z przepisami i może stanowić podstawę do wymierzenia mandatu lub niespełnienia wymogów niezbędnych do przedłużenia okresu ważności badań technicznych pojazdu. Prawo o ruchu drogowym Dz. U. Nr 108 Poz. 908 Art.
66 ust. 4 p. 2: „Zabrania się stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nie odpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych” (Przepisami szczegółowymi, są w tym przypadku, regulaminy homologacyjne EKG ONZ).
Co więcej dystrybucja i handel wyrobami nie posiadającymi (w tym przypadku) oznaczeń homologacyjnych właściwych dla reflektorów i dla źródeł światła jest nielegalny
– określa to art. 68 Prawa o ruchu drogowym).


Dziękujemy Kolego za przypomnienie prawa Ruchu Drogowego, autorowi tematu jednak chodzi o kwestie techniczne.


tamalook napisał:
W świetle przytoczonych faktów nie ulega wątpliwości, że zamiana żarówek na „zestaw ksenonów” jest całkowicie nielegalna i grozi konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Ale czy tylko? Aby się o tym przekonać sprawdziliśmy jak zachwalane przez handlowców zamienniki ksenonowe spisują się w rzeczywistości.


I do jakich rezultatów doszliście....?
_________________



Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesE 250

44 000

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System