Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przestaje piszczeć przy hamowaniu.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Pon 06 Wrz 2010, 20:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przestaje piszczeć przy hamowaniu.


mariuszdelta napisał:
Dobra zakupiłem właśnie PASTA DO KLOCKÓW HAMULCOWYCH A001 989 94 51 Very Happy Jak to nie pomoże to już nie wiem...

Jaki finał z hamulcami. Jakie zabiegi pomogły? Podziel się z nami doświadczeniem.
U mnie też coś się zaczyna dziać i musze działać. Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 08:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przestaje piszczeć przy hamowaniu.


Witam
Przyczyną piszczenia są zapiekakące się klocki na prowadnicach. Prowadnice - blaszki trzeba wyczyścić z nalotów ale w żadnym przypadku papierem ściernym, muszą być gładkie. Klocki oszlifować z rdzy pilnikiem ale nie za dużo, aby nie latał luźno. Ważne aby wyczyścić również z rdzy powierzchnie pod blaszkami. Nie smarować żadnymi smarami miedziowymi, tylko specjalnymi do hamulców, ja używam Forch w spraju, który po wyschnięciu jest suchy a nie tłusty. Sprawdzić czy tłoczek lekko daje się wcisnąć. Jeśli nie to niestety naprawa.
U mnie pomogło, nie piszczy i koła obracają się lekko. Wcześniej 3 zapieczone.
_________________
cezzar
Powrót do góry
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 08:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przestaje piszczeć przy hamowaniu.


Witam
Przyczyną piszczenia są zapiekakące się klocki na prowadnicach. Prowadnice - blaszki trzeba wyczyścić z nalotów ale w żadnym przypadku papierem ściernym, muszą być gładkie. Klocki oszlifować z rdzy pilnikiem ale nie za dużo, aby nie latał luźno. Ważne aby wyczyścić również z rdzy powierzchnie pod blaszkami. Nie smarować żadnymi smarami miedziowymi, tylko specjalnymi do hamulców, ja używam Forch w spraju, który po wyschnięciu jest suchy a nie tłusty. Sprawdzić czy tłoczek lekko daje się wcisnąć. Jeśli nie to niestety naprawa.
U mnie pomogło, nie piszczy i koła obracają się lekko. Wcześniej 3 zapieczone.
_________________
cezzar
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 14:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przestaje piszczeć przy hamowaniu.


culmen napisał:
mariuszdelta napisał:
Dobra zakupiłem właśnie PASTA DO KLOCKÓW HAMULCOWYCH A001 989 94 51 :D Jak to nie pomoże to już nie wiem...

Jaki finał z hamulcami. Jakie zabiegi pomogły? Podziel się z nami doświadczeniem.
U mnie też coś się zaczyna dziać i musze działać. :lol:


Finał jest taki, że pomogło ale na jak długo ? Druga sprawa temperatury są teraz niższe i nie pozwalają nagrzać się hamulcom.

Kolejna kwestia to u mnie strasznie ciasno chodziły klocki w prowadnicach... przyszlifowałem klocki - choć są całkiem nowe. Okazało się jednak, że prowadnice trzymały w innym miejscu były jakby trochę przygięte, może od temperatury się trochę odkształciły ?
W każdym bądź razie doprowadziłem klocki do stanu kiedy zaczęły normalnie się poruszać w prowadnicach, prowadnice posmarowałem specjalną pastą.

Tak na prawdę podejrzewam, że problem pewnie powróci znowu w lato... musiał bym pewnie wymienić cały układ hamulcowy, szczęki, tłoczki, przewody, płyn hamulcowy po to aby mieć 100% pewności, że będzie wszystko ok :)

Podsumowując - hamulce nie piszczą ale nie mam pewności czy nie zaczną znowu w lato :)
Powrót do góry
gadu-gadu
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 15:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przestaje piszczeć przy hamowaniu.


mariuszdelta napisał:

..... Finał jest taki, że pomogło ale na jak długo ? Druga sprawa temperatury są teraz niższe i nie pozwalają nagrzać się hamulcom.
.......Tak na prawdę podejrzewam, że problem pewnie powróci znowu w lato... musiał bym pewnie wymienić cały układ hamulcowy, szczęki, tłoczki, przewody, płyn hamulcowy po to aby mieć 100% pewności, że będzie wszystko ok Smile

Podsumowując - hamulce nie piszczą ale nie mam pewności czy nie zaczną znowu w lato Smile


Witam
No to ja też podziele się jaki finał u mnie.
Wymieniłem gumowe pierścienie uszczelniające tłoczki w zacisku, klocki, delikatnie przetoczone zostały tarcze, wymieniony płyn hamulcowy.
Po wymianie wydawało mi się że mam zbyt duży luz na pedale hamulca, teraz wiem że tak powinno być... czyli cały czas chyba miałem za mały luz no i tym samym za ciasno w miejscu tarcza-klocki a to powodowało przy dłuższej jeździe nagrzewanie się układu hamulcowego i piszczenie klocków, auto sprawiało wrażenie jak bym ciągnął przyczepe. Teraz jest zupełnie inaczej, mam nadzieje że to pomogło.
Koszt naprawy niewielki a efekty zadowalające.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 15:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 21:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przestaje piszczeć przy hamowaniu.


Witam,
Kolego mariuszdelta,proszę przejrzeć ten swój temat i zobaczyć ile razy został złamany pkt 20 Regulaminu Forum.
Jesteś stałym bywalcem,więc się dziwię.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Nie 02 Sty 2011, 13:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przestaje piszczeć przy hamowaniu.


Emiś napisał:
Witam,
Kolego mariuszdelta,proszę przejrzeć ten swój temat i zobaczyć ile razy został złamany pkt 20 Regulaminu Forum.
Jesteś stałym bywalcem,więc się dziwię.


Heh w sensie, że robię to niby po to, żeby sobie zrobić ranking ilością postów ;) ? heh nie tędy droga, jak pewnie zauważyłeś, w większości piszę tu o swoich problemach, przygodach z A klasą i ewentualnie jeśli miałem już podobny problem to czasami coś napiszę w ramach pomocy.
Więc tak na prawdę ten ranking czy coś może mi admin ustawić na 0 ;) a może Ci nawet dopisać 1000 :D

No ale rzeczywiście powinienem pisać w jednym poście niektóre wiadomości, choć trzeba pamiętać, że jeśli piszę drugi post ponad miesiąc po pierwszym to warto go napisać jako nowy. No ale się postaram już tak nie robić ;)
Powrót do góry
gadu-gadu
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 02 Sty 2011, 15:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przestaje piszczeć przy hamowaniu.


Kolego nie po to przytoczyłam Tobie punkt regulamin,który łamiesz żeby z Tobą wchodzić w dyskusję.
Ja przytaczam punkt,Ty powinieneś się do uwagi dostosować Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Gorunio

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 236
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człuchów/Bydgoszcz
Posiadane auto: Był Mercedes A-klasa, A140, W168, 2001r. Classic Obecnie: Citroen C2, 1.4i, 75KM, 2006r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 05 Wrz 2011, 09:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przestaje piszczeć przy hamowaniu.


Mialem ostatnio dokladnie identyczny incydent. W prawym kole po przejechaniu 20,30km zaczelo mi cos popiskiwac podczas jazdy. Jednak przy hamowaniu przestawalo. Jak sie okazalo reklamowka (jednorazówka) wkrecila mi sie w kola Very Happy
Powrót do góry
Jozef VANEO

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czepino Zachodniopomorskie
Posiadane auto: MERCEDES-BENZ VANEO, 1,7, 67 KW, 2004, Diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lis 2015, 13:41
Temat postu:

piszczące hamulce przestające piszczeć przy hamowaniu


Witam wszystkich forumowiczów, mam do Was pytanie co to może być i jak to usunąć, czym to grozi? Jeżdżę 8 lat Mercedesem VANEO 2004 r. i ostatnio coś ciągle piszczy przy szybszej jeździe, myślę że to hamulce, bo jak w czasie jazdy leciutko nacisnę na pedał hamulca w czasie tej jazdy to przestaje piszczeć, a gdy mocniej nagle przyhamuję to nawet i na 10 minut mam spokój z tym piszczeniem. Nasz mechanik - z uznaniem powiem, że dobry, solidny i pomysłowy fachowiec, szuka przyczyny, próbuje, rozbiera, szlifuje, składa i ręce rozkłada. Może sam zacznę się tym bliżej interesować, może jakieś książki poradzicie, instrukcje, może ktoś już rozwiązał podobny problem, albo warsztat. Czytałem trochę Waszych koledzy wypowiedzi i muszę zebrać się aby według waszych wskazówek zacząć przerabiać temat ale dla mnie to nowość. Proszę o więcej instrukcji dokładnych do jestem laikiem ale może wspólnie z mechanikiem uda się pokonać to piszczenie. Przede wszystkim obawiam się o bezpieczeństwo jazdy. Pozdrawiam Józef, będę dzielił się postępem prac i opiszę metody zastosowane. :D
_________________
Jeżdżę MERCEDESEM VANEO od 8 lat, dzielne autko i pakowne, ale... to nie to samo co poprzednie 124 Pozdrawiam Józef
Powrót do góry
skype status
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 13 Lis 2015, 14:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przestaje piszczeć przy hamowaniu.


Witaj na forum.
Kolego Józef, masz wszystko opisane wyżej jaka jest przyczyna, przyczyną piszczenia mogą jeszcze być jakość klocków jak i tarczę hamulcową oraz jakiej firmy się kupuje klocki?.
Cytat:
jestem laikiem ale może wspólnie z mechanikiem uda się pokonać to piszczenie.
To pokaż mechanikowi tą stronę, jak mechanik i takie rozwiązanie nie będzie dał rady, to co za mechanik Shocked , jedyna rada, to czas zmienić mechanika bo innej opcji nie widzę. Przy wymianie klocków książki nie trzeba, czy też mechanik potrzebuje. Laughing .
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Jozef VANEO

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czepino Zachodniopomorskie
Posiadane auto: MERCEDES-BENZ VANEO, 1,7, 67 KW, 2004, Diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lis 2015, 22:07
Temat postu:

piszczące hamulce przestające piszczeć przy hamowaniu


Witaj Kolego Transit 2. Własnie dzisiaj przejechałem 750 km wiekszość z górki bo zjeżdżłem z gór nad morze i okazuje się, że lecąc na luzie z górki, zamiast nabierać prędkości traciłem na szykości nawet o 20 km. Zatem ćwiczyłem dzisiaj hamowanie na luzie. Dodatkowo po 250 km takiej niezbyt bezpiecznej praktyki, po zjeżdzie na paking i wykonaniu ostrego hamowania zjawisko powyższe prawie ustąpiło. W najblizszych dniach zgłoszę się do mechanika i spróbuję zadziałać. Pozdrawiam Józef.
_________________
Jeżdżę MERCEDESEM VANEO od 8 lat, dzielne autko i pakowne, ale... to nie to samo co poprzednie 124 Pozdrawiam Józef
Powrót do góry
skype status
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pon 16 Lis 2015, 00:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przestaje piszczeć przy hamowaniu.


Cytat:
górki, zamiast nabierać prędkości traciłem na szykości nawet o 20 km.
Czyli można stwierdzić że klocki hamulcowe zaciskały, w takim przypadku trzeba sprawdzić tłoczek zaciskowy(możliwe że się zapiekł)oraz sprawdzenie prowadnic zaciskowych. A jeśli to w tylnym kole słychać, to należy sprawdzić linkę ręcznego, lecz nie opisujesz czy to słychać w przednik kole, czy w tylnym kole?.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Jozef VANEO

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czepino Zachodniopomorskie
Posiadane auto: MERCEDES-BENZ VANEO, 1,7, 67 KW, 2004, Diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 20:31
Temat postu:

przestaje piszczeć przy hamowaniu


Transit 2 napisał:
Cytat:
górki, zamiast nabierać prędkości traciłem na szykości nawet o 20 km.
Czyli można stwierdzić że klocki hamulcowe zaciskały, w takim przypadku trzeba sprawdzić tłoczek zaciskowy(możliwe że się zapiekł)oraz sprawdzenie prowadnic zaciskowych. A jeśli to w tylnym kole słychać, to należy sprawdzić linkę ręcznego, lecz nie opisujesz czy to słychać w przednik kole, czy w tylnym kole?.

Witaj Kolego Transit 2.
Sam już nie wiem czy słychać faktycznie z tylnej części, czy też z przedniej. W sobotę mechanik zabiera samochód na jazdę i przegląd-naprawę, wymieni płyn hamulcowy, użyje pasty LIQUI MOLY Kupfer Paste fur thermisch hochbelastete VERBINDUNGEN aRT. NR 3080 (PASTA MIEDZIANA DO WYSOKIEGO OBCIĄŻENIA TERMICZNEGO).
Zobaczy też czy nowe klocki uległy zatarciu i co z linkąą itp.
Najdziwniejsze, że dzisiaj przy jeżdzie na krótkim odcinku, już zdążyły ustąpić te dolegliwości - dzisiaj nic nie piszczy, a samochód na luzie leci lekko.
_________________
Jeżdżę MERCEDESEM VANEO od 8 lat, dzielne autko i pakowne, ale... to nie to samo co poprzednie 124 Pozdrawiam Józef
Powrót do góry
skype status
tomom

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 281
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: A140 2001 po Lifcie manual
Piwa: 13/0
Wysłany: Sro 18 Lis 2015, 08:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przestaje piszczeć przy hamowaniu.


http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/2231203320141-PFG101-smar-do-hamulcow.html
to się u mnie sprawdza pomiędzy tłoczek i zacisk i na prowadnice. Nie jest to smar miedziany, który twardniej z czasem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy


MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 250

145 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System