Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Pytanie przed zakupem A140 W168


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maszewl

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 15:27
Temat postu:

Pytanie przed zakupem A140 W168


Witam !

Mam pytanie dotyczące autka jak w temacie !
A Klasa rocznik 98, I rejestracja 99 - 169.000 km

Silnik nie jest brudny od oleju, nie był też myty, a na belce pod silnikiem mam wrażenie że jest olej. Na co zwrócić uwagę, wiem że autko było trzaśnięte ale wygląda na to że delikatnie - geometria OK.

Żadnych błędów na wyświetlaczu, ani niepokojących kontrolek.

Silnik na luzie wchodzi max do 3000 obrotów - czy to normalne ?
Powrót do góry
krzysieksek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: t&c 3.6
Piwa: 10/0
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 18:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Pytanie przed zakupem A140 W168


Ten przebieg włoz miedzy ksiązki 12 lat i 168 ile to wychodzi rocznie?baju baju..wrzyc go na bezwypadkowe.net tam Ci ocenią formuowicze ten samochodzik.Pozdrawiam
_________________
Tylko Ameryka i duża pojemność
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 20:43
Temat postu:

Re: Pytanie przed zakupem A140 W168


maszewl napisał:
Witam !

Silnik nie jest brudny od oleju, nie był też myty, a na belce pod silnikiem mam wrażenie że jest olej. Na co zwrócić uwagę, wiem że autko było trzaśnięte ale wygląda na to że delikatnie - geometria OK.

Żadnych błędów na wyświetlaczu, ani niepokojących kontrolek.

Zwróć uwagę na wytarcia takich elementów jak kierownica, siedzenie kierowcy gałka lewarka zmiany biegów, gumowe nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła.
Jeśli auto jest sprowadzine z zchodu i było serwisowane to masz szanse na stacji ASO sprawdzić stan jego przebiegu podczas ostatniej obsługi auta.
Ja mam też ten rocznik z przebiegiem jeszcze niższym jak Twój bo 113 tys. i udokumentowane jest to wpisami do ksiązki przeglądów przez serwis w Niemczech no ale jak sie czyta takie teści jak pisze Kol. krzysieksek to człowiek przestaje wierzyć w cokolwiek. Mam też ochote sprawdzić na stacji ASO prawdziwy jego przebieg.
Elementy o których wspomniałem wyżej w moim aucie nie wskazują na to by można nie wierzyć w przebieg jaki jest na liczniku.

Dzisiaj zadzwoniłem do ASO i dowiedziałem się że moje auto ma ostatnie dane zapisane w 2003r z przeboegiem około 50 tys. km czyli w ciągu 5 lat średnio po około 10tys. Czyli wpis w książce serwisowej z 2007 z przebiegiem 97tys km jak najbardziej realny.


Ostatnio zmieniony przez culmen dnia Wto 30 Mar 2010, 09:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
robi173

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Qashqai J11
Piwa: 11/1
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 21:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Pytanie przed zakupem A140 W168


Silnik benzynka więc przebieg jak najbardziej realny! Benzyne kupuje się z założenia żeby posmigać po mieście,praca,dom zakupy, a nie po to by połykać km-y na autostradzie,sam kupiłem benzynę,bo mój roczny przebieg to ok 5 tys. km.
Powrót do góry
maszewl

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 21:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Pytanie przed zakupem A140 W168


Lewarek wygląda o, drobne przetarcia, także kierownica - wszystko skóra, mam znajomego w ASO i przebieg autka do końca gwarancji to 44.000 km a potem ślad się urywa.
Na gwarancji wymieniana cewka zapłonowa i klawisz zamka centralnego w desce.

Odnośnie belki pod silnikiem to facet z komisu stwierdził że gubi płyn od wspomagania.
Podobno trzeba wymienić "uszczelniacze" cokolwiek to jest ale proszę o infor czy jest cos takiego bo z reguły popuszcza pompa albo przekładnia.
Autko twierdzi że mały przegląd (jeden kluczyk) za 9700 km, wiem że był bity (przednia szyba - inna Smile
za 13.000 brać ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 21:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 22:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Pytanie przed zakupem A140 W168


Będąć od 1,5 roku właścicielem tego auta i czytelnikiem tego Forum ciężko jest doradzać kupującemu. Jeśli trafisz na auto awaryjne to będziesz przeklinał dzień w którym kupiłeś to auto bo serwis jest drogi.
Jeśli będziesz miał szczęście i trafisz na dobry egzemplarz będziesz się cieszył jazdą. Poczytaj to Forum to przekonasz sie jakie są opinie o tym aucie.
Jeśli chodzi o mnie to jestem zadowolony.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
tomma

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: VANEO
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 08:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Pytanie przed zakupem A140 W168


ja się boję wypowiedzieć, by nie zapeszyć, ale pow 200 tys , to amortyzatory do wymiany, hamulce- i tu chyba pięta achillesowa , wiecznie coś nie tak , piszczą , zacierają się, itp...więc trudno doradzać
Powrót do góry
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 16:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Pytanie przed zakupem A140 W168


Posiadałem to auto 3 lata wymieniłem tylko sonde-lambde żądnych innych poważnych usterek ogólnie byłem zadowolony jest inny jak wszystkie i zawsze sie ktoś za nim oglądał.Rada moja jest taka oglądaj wszystko ile się tylko da nie wież w to co mówi handlarz no chyba że kupujesz z prywatnych rąk możesz odrobinę zaufać nie wszyscy oszukują ale wiekszość na pewno.Przebieg mógł by być dlaczego nie ja sprzedałem miał 158tyś na 99% bo pewności nigdy nie ma.Słabe punkty to bardzo drogi przepływomierz jak padnie,zaciera sie pompa paliwa, zimą potrafi przybywać oleju w silniku jak się mało jeździ co za tym idzie częsta wymiana oliwy.Jak nie jest wyjeżdżony to nie będziesz miał problemu poza jakimiś drobnymi usterkami które sie zdarzają w każdym aucie.Poczytaj dokładnie forum a będziesz wiedział wszystko o bolączkach modelu który masz zamiar nabyć.Życzę udanego zakupu!! Ja szukałem MAZDY 3 prawie rok widełki cenowe są od 33 do 42 ja wybrałem ten górny przedział cenowy a wszystkie tzw.laleczki , igiełki i super okazje które oglądałem to rozpacz co handlarze potrafią ,ale naiwnych nie brakuje i wszystko się sprzedaje.Ale zanim się zdecydowałem na kupno to sie wszystkiego starałem dowiedzieć co w którym roku było zmieniane żeby nie kupić składanego z dwóch lub trzech ,a takie też widziałem jakie było zdziwienie jak zaskakiwałem cwaniaka pytaniem np. dlaczego ta gałka zmiany biegów jest taka a powinna być taka.Stawiał takie Shocked bo sam chyba nie wiedział.Pozdrawiam.Mała gwiazda to dobra gwiazda!
Powrót do góry
krzysieksek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: t&c 3.6
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 09:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Pytanie przed zakupem A140 W168


Po to jest forum ,zeby wymieniac zdania i opinie.Ile macie takich samochodow co robily rocznie 10 tys? teraz druga sprawa czy sprzedacie je w okazyjnej cenie czy nie? ja mam swoje zdanie nie wierze w wiekszosci aut w przebiegi 10 tys rocznie .Jak to jest ,ze samochody w Polsce sa tansze niz za granica i maja niskie przebiegi? moze nasi handlowcy kupuja najgorszy i najtanszy szrot robia go tanim kosztem w stodole i sprzedaja nieswiadomym ludziom którzy pózniej narzekają,ze ma 130k na liczniku a psuje się wszytko co może w samochodzie jak to jest?
_________________
Tylko Ameryka i duża pojemność
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 10:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Pytanie przed zakupem A140 W168


krzysieksek napisał:
....Ile macie takich samochodów co robiły rocznie 10 tys?
masz racje, może niewiele ale fajnie jest jak uda sie komuś kpić takie auto w atrakcyjnej cenie.
Cytat:
..... teraz druga sprawa czy sprzedacie je w okazyjnej cenie czy nie?

Jeśli komuś uda się kupić takie auto to pewnie nie myśli o korzystnej sprzedaży tylko by mu dobrze służyło.
Cytat:
....ja mam swoje zdanie nie wierze w większości aut w przebiegi 10 tys. rocznie.

Ja też mam swoje zdanie... zresztą jak większość z nas .... pewnie masz rację, ale to nie znaczy ze nie ma wyjątków.
Cytat:
Jak to jest ,ze samochody w Polsce sa tańsze niż za granica i maja niskie przebiegi? może nasi handlowcy kupują najgorszy i najtańszy szrot robią go tanim kosztem w stodole i sprzedają nieświadomym ludziom którzy później narzekają, że ma 130k na liczniku a psuje się wszytko co może w samochodzie jak to jest?

Z tym chyba ogólnie można sie zgodzić, dlatego przed zakupem trzeba trochę zaangażowania znających się na rzeczy by nie dać się walnąć w rogi. Ja przed decyzja kupna poprosiłem o obejrzenie auta trzech swoich kolegów znających się dobrze w tej dziedzinie o swoją opinie.
Mimo wszystko w dalszym ciągu zastanawiam sie czy to trafny zakup. Very Happy
Mam też taką świadomość że w każdej chwili może zacząć się coś sypać, w końcu auto ma 12 lat. Pewnie ktoś pozbył się go bo miał świadomość że mogą zacząć się kłopoty. Very Happy
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 14:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Pytanie przed zakupem A140 W168


hmm!! panowie moja A KLASA robiła praktycznie 5 do 10 kilometrów dziennie sporadyczne wypady za miasto może dlatego się nie psuła człowiek który ją kupił to przechodzień zaczepił mnie na ulicy, zapytał czy do sprzedania? i sie przewiózł powiedział tak: kilka już próbowałem ale ten mi przypadł do gustu to jest ten samochód na drugim dzień przyjechał i kupił a ja postawiłem takie oczy Shocked że tak mi się udało sprzedać cena 12000pln nie windowałem ceny bo stara maksyma brzmi pierwszy kupiec najlepszy kupiec.Życzę wszystkim żeby mieli jak najmniej problemu ze swoimi gwiazdami.Kupiłem MAZDE 3 ale brałem też pod uwagę W169 lub B KLASE
Powrót do góry
DRAKULA1975

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK
Posiadane auto: MB W246 B200
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Kwi 2010, 19:09
Temat postu:

A140


Witam
Ja jeżdżę A 140. Rok 2000
Kupiłem autko z przebiegiem 27 tyś sześcioletnie i też miałem wątpliwości czy nie jest kręcony licznik  w mercedesie ponoć nie można na 100% potwierdzić przebiegu więc znajomy sprawdził pod względem zużycia części i było wszystko ok. ale ja i tak sobie nabijałem głowę, jak się okazuje nie potrzebnie bo jeżdżę do dziś i wymieniam tylko olej filtry , raz tarcze i itp.  . to było 4 lata temu dziś mam 72 tyś i próbuję sprzedać samochód i słyszę ludzi „ co tak mało km „  ludzie sami nie wiedzą co chcą. Ja szczerze polecam ten samochód 
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Nie 02 Maj 2010, 11:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Pytanie przed zakupem A140 W168


@DRAKULA1975 po ilości Twoich postów na forum jestem w stanie, że ma tak mały przebieg ;)
a tak w ogóle ile chcesz za takiego A140 z 2000r. ? - pytam z ciekawości.
Powrót do góry
gadu-gadu
DRAKULA1975

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK
Posiadane auto: MB W246 B200
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Maj 2010, 19:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Pytanie przed zakupem A140 W168


JA CHCE 15500 Smile
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Wto 04 Maj 2010, 11:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Pytanie przed zakupem A140 W168


[quote="DRAKULA1975"]JA CHCE 15500 :)[/quote]

To całkiem okazyjna cena według mnie. Oczywiście jeśli wszystko z samochodem jest ok.;
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Dyskusje ogólne


MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System