Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Turbina


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AV

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: mercedes aprinter 311 2.2 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Kwi 2010, 14:09
Temat postu:

Turbina


Witam szanownych kolegow!!! Mam problem z moim sprinterem, podczas jazdy zdarza sie ze "zamula" po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu przez jakis czas wszystko jest ok. Dodam ze turbina jest po regeneracji ale nie skasowali mi bledu, czy to moze miec wplyw na to ze dalej zachowuje sie tak jak przed regeneracja turbiny????
Powrót do góry
mayday33

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Shannon
Posiadane auto: 313 cdi sprintshift lwb
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Kwi 2010, 14:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Turbina


Witam
Mialem Passata 1.9 tdi i mialem taka przypadlosc ale to nie byla turbina tylko regulator cisnienia turbiny. To takie cos z elekrozaworkiem ktory steruje cisnieniem. Nie wiem czy w Sprinterze jest taki zawor ale to tez moze byc ten blad poniewaz komputer to glupia maszyna i majac taki blad wciaz moze myslec ze turbina siedzi
Powrót do góry
czarny1

Dyskutant



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 12 Kwi 2010, 22:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Turbina


Sprawdż wiązke która jest odpowiedzialna za zasilanie zaworu sterującego turbiną ew. sam zawór
Powrót do góry
domas9

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Mercedes sprinter 311 cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 15:28
Temat postu:

Re: Turbina


AV napisał:
Witam szanownych kolegow!!! Mam problem z moim sprinterem, podczas jazdy zdarza sie ze "zamula" po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu przez jakis czas wszystko jest ok. Dodam ze turbina jest po regeneracji ale nie skasowali mi bledu, czy to moze miec wplyw na to ze dalej zachowuje sie tak jak przed regeneracja turbiny????

Av mam to samo w moim sprintku,był kilka razy podpinany pod kompa i wyskakuje błąd p1470 z tego co wiem to wszystko co związane z turbina i jej podcisnienieniem.Pojechałem do serwisu kupiłem nowy zaworek podcisnienia,koszt ok 400zł załozyłem i nadal to samo ;/zastanawiałem sie nad regeneracją turbinyale skoro piszesz ze masz po regeneracji i jest to samo to juz sam nie wiem,zrobi sie cieplej to sie kłade pod niego i musze obejrzec tą wiązke od zaworu i wszystkie węże turbiny.Pozdro
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
wiktor18

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mercedes W164 3.0 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Maj 2010, 21:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Turbina


koledzy miałem to samo w swojej 313CDI.
To nic innego jak TURBINA. Wymieniłem na nową (używaną) i jest wszystko okej. A było tak że jak jechałem np. 80km/h i dałem mu do dechy na piątym biegu to go zamulało i musialem wyłączyć i włączyć zapłon i wszystko do normy wracało. bylo to uciążliwe ale jakos sie do tego przyzwyczaiłem. Pewnego pieknego dnia kupiłem turbinke za 500zł i wymieniłem, mój sprinterek nigdy nie był tak mocny jak teraz:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Maj 2010, 21:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rafcio318

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: mercedes sprinter 318
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 22:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Turbina


panowie u mnie było podobnie tez myślałem ze to turbina szukałem i znalazłem wiec przeszczegam przed piekarzami którzy są mechanikami i próbują iść po najprostszej lini oporu i stwierdzają od razu ze turbina pada a tak naprawdę hu... wiedza nie cchce im się poświecić trochę czasu i posprawdzać albo sie nie znają , a wiec do rzeczy siedzieliśmy z kolega dwa dni i znaleźliśmy przyczynę ,kosztowało mnie to cale 40 złotych i zero zamulania turbinka dmucha jak należy autko śmiga bez problemu powodem był czujnik stopu nad pedałem hamulca pozdrawiam.
Powrót do góry
skype status
domas9

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Mercedes sprinter 311 cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 04 Cze 2010, 23:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Turbina


rafcio ale co było z tym czujnikiem ?i jak w prosty sposób sprawdzić czy to jest własnie to?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
rokfol

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): osiek
Posiadane auto: mercedes sprinter 312 tdi 99
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 06 Cze 2010, 22:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Turbina


ja miałem tak samo w czasie jazdy spadał na mocy i tylko 90 na maksa mogłem wyciągnąć. po ponownym uruchomieniu wracalo wszystko do normy . i powiem wam że pszyczyna leżała tam gdzie nikt wżyciu by się nie spodziewał : od serwa idzie wężyk do zaworka podciśnieniowego turbiny i nie tylko bo ma rozgałeżniki dodatkowo służy do regulacji lamp i obiegu powietsza . był pęknienty w jednymmiejscu i nie otwierał sie zawur w turbinie pszy nadciśnieniu i robilo się nadciśnienie i sterownik wżucał w stan awaryjny autko i kucyki zdychały wtym momencie.wężyk wymieniłem i jak ręko odjoł. na bang będzie weżyk
Powrót do góry
skype status
domas9

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Mercedes sprinter 311 cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 07 Cze 2010, 07:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Turbina


wiec czas teraz na przetestowanie węzyka;)jednak nie jest to samo co u rafcia318,odłaczyłem czujnik od pedału hamulca ryzykujac ze ktos mi sie w dupe wpakuje i nadal jest to samo;/złapał muła.Jak widac przyczyn moze byc wiele,kazda [cenzura]ła moze wprowadzic auto w stan awaryjny.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
rokfol

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): osiek
Posiadane auto: mercedes sprinter 312 tdi 99
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 07 Cze 2010, 22:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Turbina


jak sprawdzisz wężyk to daj znać czy pomogło .ja sprawdzałem tak odłączyłem od serwa i zasysałem jeżeli jest dobry to się nieda powietsza pszez niego wciągnąć a jeżeli gdzieś pszepuszcza to wciągasz na maksa.powodzenia
Powrót do góry
skype status
domas9

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Mercedes sprinter 311 cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Cze 2010, 22:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Turbina


rokfol sprawdziłem Twoj sposób,odłączyłem węzyk od serwa i przy wciąganiu pomału nabieram powietrza i słychać jak ten zaworek brzęczy.Sprawdziłem dokładnie,porozłączałem te węzyki i nie ma nigdzie nieszczelności.Co dziwne przed tym zabiegiem zrobiłem dokładnie 110km i ani razu nie zamulił,po zabiegu skręciłem wszystko zrobiłem 5km i osłabł;/Zaworek na bank nie jest skopany bo mam 3 w tym jeden nowy i kazdy reaguje tak samo.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
rokfol

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): osiek
Posiadane auto: mercedes sprinter 312 tdi 99
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 09 Cze 2010, 22:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Turbina


odłącz wężyk od serwa i wtedy sprubuj sassać powietsze stego właśnie końca co wchodzi do serwa bo może to być coś związane z wężykiem napszykład regulator świateł nie musowo wężyk .weżyki niech będo tam gdzie powinny tylko ten od serwa koniec zassij.
Powrót do góry
skype status
domas9

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Mercedes sprinter 311 cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Cze 2010, 22:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Turbina


tak własnie zrobiłem zanim to wszystko rozebrałem,przy serwie jest rozgałezienie,tez węzyk dochodzi do serwa i drugi idzie gdzies tam w podszybie.Wyciągnąłem tylko z serwa i zassałem wtedy słychać brzęczenie sterownika turbiny,jak dmuchne to nie ma przejścia.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
domas9

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Mercedes sprinter 311 cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Cze 2010, 23:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Turbina


Czy turbina w sprintku 313 cdi z 2000r jest taka sama jak w 311 z 2003 r???
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
313cdi

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: mercedes sprinter 313cdi w 124 320 e
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Cze 2010, 20:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Turbina


WITAM KOLEGÓWMIAŁEM TAKI SAM PROBLEM I TO KILKA RAZY GDYŻ MÓJ SPRINTEREK DOBIEGA JUŻ 1000000 KM CHOĆ MA NOWE SERDUCHO TAK JAK KOLEDZY PISZĄ PROBLEM MOŻE BYĆ W PODCIŚNIENIU JAK I W CZUJNIKU STOPU ALE MOŻE BYĆ ZATARTA DŻWIGIENKA ZMIENNEJ GEOMETRII TURBA WYSTARCZY ZDJĄĆ ZABEZPIECZENIE OD ZAWORU PODCIŚNIENIOWEGO I PORUSZAĆ DŻWIGIENKĄ MUSI CHODZIĆ BEZ ŻADNYCH OPORÓW NAWET NAJMNIEJSZYCH JEŻELI BĘDĄ OPORY CO JAKIŚ CZAS BĘDZIE WCHODZIŁ W TRYB AWARYJNY
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesA 180

109 900

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesE 200

74 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

42 900

2012r.

111 379 km

kujawsko-pomorskie

MercedesViano

79 800

2011r.

192 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System