Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirek24

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: B klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Kwi 2010, 14:53
Temat postu:

B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca


B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca
Powrót do góry
grzegorzg

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: A-klasa W168 1.7cdi 2001
Piwa: 24/0
Wysłany: Pon 12 Kwi 2010, 15:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca


ABS
Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Pon 12 Kwi 2010, 16:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca


jak przy delikatnym hamowaniu to cos krzywe np tarcze zas jak przy ostrym to ok dzialanie ABS
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Pon 12 Kwi 2010, 19:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca


Odwieczny problem nr 1 w modelu B w mercedesie.nadmiernie krzywiace sie tarcze,niekiedy juz po 1000/1500km.z tego co mi wiadomo mercedes do dnia dzisiejszego nie poradzil sobie z tym problemem.pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 17:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca


A masz kolego oryginalne tarcze?
Jeśli nie to spróbuj wymienić na oryginały. Ogólnie w innych samochodach nie używam Brembo lub ATE ale pewnego razu założyłem ATE z przodu do S-kalsy i naprawdę przy pierwszym normalnym hamowaniu się zwichrowały i musiałem od razu zawrócić do warsztatu i założyć stare bo nie dało się dotknąć hamulca. Kupiłem oryginały i było ok. Dodam ze z ATE walczyłem ze 4 m-ce żeby mi oddali kasę za tarcze (twierdzili że były źle zamontowane tarcze - chyba tył na przód albo na lewą stronę - nie wiem dokładnie o co im chodziło 'Rolling Eyes).
Jak byś kupował nowe tarcze to nie zapomnij o nowych klockach - stare jak masz dobre to sobie założysz przy następnej wymianie - jak jest nowa tarcza to musi być nowy klocek.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 17:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mirek24

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: B klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 21:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca


Ile mnie może kosztować z robocizną wymiana tarcz z przodu i nowe klocki
Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Sro 14 Kwi 2010, 08:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca


Zadzwoń kolego do ASO i spytaj, ja do S-ki zapłaciłem około 1000 zł za klocki tarcze i wymianę (przednia oś). Zrobiłem to w ASO żeby mi wydali oświadczenie że tarcze były zamontowane prawidłowo (potrzebne mi to było do reklamacji ATE). Możesz kupić graty i wymienić sam lub w tańszym od ASO serwisie.
I jeszcze jedna uwaga jeżeli na kierownicy przy hamowaniu nic nie czujesz to może być zwichrowana tarcza z tyłu ale to się bardzo rzadko zdarza gdyż tarcze z tyłu nie są tak obciążone jak przednie ale musisz być świadomy tego że to nie na 100% przód. Jednak szanse że to tył są bardzo małe ale są.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
mirek24

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: B klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Maj 2010, 10:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca


Wymieniłem tarcze i klocki z tyłu i jest wszystko wporządku . Dzięki.
Powrót do góry
danoj

Debiutant



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlasie
Posiadane auto: B180 CDI 109KM '05
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 01 Sie 2011, 13:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca


Witam, objawy tak jak u kolegów pulsowanie przy hamowaniu (samochodu a nie pedału) no w sumie nie duże, ale że tarcze juz podtarte mocno i nie warto ich przetaczać wiec wymieniam wraz z klockami...i pytanie co polecicie? ATE bym unikal bo drogie wiec celuje w tarcze Brembo i klocki Ferodo, jakies moze sugestie?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 02 Sie 2011, 07:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca


Czy kolega chce sobie nabić postów i odgrzewać będzie wszystkie tematy???
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
wolodia

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sędziszów Młp.
Posiadane auto: MB B klasa 200CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Sie 2011, 23:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca


Miałem podobne objawy tzn. pulsowanie przy hamowaniu. Zmieniłem tarcze i klocki na Boscha. Teraz hamuje bez pulsowania i nieprzyjemnych drgań na kierownicy. Wybór firmy, kwestia "gustu" i "zasobów gotówki". Boscha założyłem już w drugim samochodzie i odpukać nic się złego z nimi nie dzieje. Nie piszczą, nadmiernie nie pylą, skutecznośc hamowania wporządku. Wymienić można samemu jak się ma kawałek dachu nad głową, dobry podnosnik, pare kluczy oraz czasu po około godzinie na koło. W pudełku oprócz tarcz (tarcze wentylowane, gładkie, bez nacięć i nawierceń) były nawet śrubki do przykręcenia do piasty i smar miedziowy. W pudełku z klockami, oprócz klocków były blaszki do zacisku i czujnk zużycia klocka do prawego koła. Nie trzeba nic dodatkowo dokupywać wszystko jest w kpl.
Powrót do góry
lopico

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: W245 B180CDI 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 29 Paź 2011, 12:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca


Z hamulcami walczyłem pół roku.
Zamontowałem sobie TRW Lucas kpl tarcze + klocki.
TRW jest producentem hamulców dla merca w W245.
Po przejechaniu 2000km tarcze zaczęły bić. Więc nie sprawdzając czy piasty są krzywe kupiłem drugi kpl trw. po kolejnych 2000tyś zaczęło się to samo, więc coś nie tak pojechałem do serwisu hamulców trw i mówię o sytuacji, powiedzieli mi ze piasty moga byc krzywe. Zrobili mi pomiary i było oki. Więc kolejnym krokiem było ztoczenie tarcz na pojezdzie pomiary. Było oki ale kolejne 2 tyś. okazało się, że klocki trw są felerne i pękły okładziny i to wszystkie 4. Z całej wściekłości złożyłem reklamacje i zamontowałem ATE tarcze i klocki. Co ciekawe od 5 tyś km mam spokój z hamulcami osobiście polecam, lecz zastrzegli sobie abym u nich robił wymiane kół aby syf mi pomiędzy tarcze a piaste nie wpadł. Więc w przyszłym tyg czas na zmianę kół.
Powrót do góry
meiselp

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Mercedes-Benz W169 A150
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 16:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa przy hamowaniu czuć pulsowanie na pedale hamulca


A ja mam taki problem - Mercedes W169, 1.5 mam bicie na tylnej osi przy hamowaniu - pierwsza diagnoza: tarcze; wymieniono cały komplet i nadal bije; posprawdzali wszystkie piasty, łożyska itd: nic nie znaleźli, wszystko proste i bez luzów. Sprawdzali geometrie jak nie trudno sie domyśleć również bez żadnych anomalii.
Goście się poddali i powiedzieli żebym udał się do kogoś kto się zna na mercedesach bo oni nie są w stanie zdiagnozować przyczyny.
Może ktoś ma jakiś pomysł albo przerabiał już taki przypadek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesE 200

69 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesCLK 200

29 900

2003r.

144 572 km

mazowieckie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System