Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) Pomoc przy kupnie - Mercedes C W202 Kombi 2.0 136 kM manual



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sailian

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Skoda Octavia II Ambiente 1.9 TDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Paź 2010, 21:40
Temat postu:

Pomoc przy kupnie - Mercedes C W202 Kombi 2.0 136 kM manual


Witam, jestem tu nowy, i prosze o pomoc.

Otóż jestem zagorzałym fanem Skody jak do tej pory Smile moja przygoda zaczęła się od 105L aż do mojej obecnej perełki Octavii II Ambiente 1.9 TDi 105kM,

ale pomińmy to ...

Naprawdę podoba mi się niesamowicie pewien model Mercedesa, i potrzebuję się dowiedzieć czy mam sobie odrazu darować czy mogę kupić za kwotę 10.000 zł

Chodzi o Medcedesa C-klasę W202 w Kombi silnik 2.0 136 kM w Gazie manual rocznik ok 96-97

Proszę o pomoc, to byłby mój pierwszy mercedes, czy warto za taką kwotę się rozglądać za tym autem czy mam sobie darować odrazu ? I ewentualnie jakie modele polecacie o mniej więcej tej samej wielkości do tej ceny, w grę wchodzą TYLKO marki VW, Audi, Skoda, Seat, Volvo, BMW

Szukam Autka które bez problemów będzie odpalało w zimie, nie będzie problemów z serwisowaniem gazu, częsci nie bedą kosztować kroci i bedą zamienniki, autka które nie pali 15l !!!

Ewentualnie czy ktoś może mi opowiedzieć co nieco o tym samochodzie ? bardzo podoba mi się wygląd, myślę że silnik 2.0 też nie jest zbyt mocny ani zbyt słaby.

Chodzi o to, że miesiecznie robię ok 1100 km i wydaję prawie 1/3 wypłaty na paliwo ok 600-700 zł Octavia pali mi mniej wiecej we Wrocławskich korkach średnio 7l, dlatego chcę się na gaz przesiąść.

Z opini na autocentrum.pl wynika ze ten model z tym silnikiem w kombi pali ok 9.5l w gazie i ok 8.5l w benzynie przy normalniej jeździe, czy to prawda ?

Bardzo proszę o obiektywne podejście do sprawy.


Ps. automat nie wchodzi w grę.
Powrót do góry
gadu-gadu
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 16 Paź 2010, 23:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Pomoc przy kupnie - Mercedes C W202 Kombi 2.0 136 kM manual


Witam, to ile Ci będzie palił gazu jest zależne od stylu jazdy, to pomińmy. Musisz także dbać o stan techniczny samej instalacji, filtry, szczelność. Stan układu zapłonowego także ma ogromne znaczenie w spalaniu gazu. Wymiana świec zapłonowych i przewodów wysokiego napięcia mniej więcej do 60tys (kable), 30tys świece ja tak przyjąłem. Koszt świec to jakieś 30zł/sztuka kable ponad 200zł. Spalanie gazu także ma odbicie po ustawieniu mieszanki. Mi najmniej w trasie i po wymianie ww. rzeczy schodził nawet do 8 litrów, poniżej nigdy. Teraz mieszanka została ustawiona na obciążonym silniku (klima max, światła, kierownica do oporu, max elektroniki) i w cyklu mieszanym 50/50 w tym szybka trasa wyszło 13,5l - trochę dużo ale zmniejszone odczuwalne uboczne skutki gazu podczas jazdy. Jak będziesz dbał o wymianę filtrów co ok 10.000tys km (zależy od firmy) i ogólnie będzie fura pod dobrą opieką to nie będzie tragedii w tej kwestii. Sprawdź jakiej firmy jest instalacja. Samochód nie posiada zbyt wiele elektroniki, aczkolwiek obecna jest już wiekowa i ma prawo się zepsuć. U mnie padł czujnik przyspieszenia poprzecznego - 500zł w ASO. Poza tym często się wymienia gumy stabilizatora - [cenzura]ła, tuleje na wahaczach - ok 150zł z wymianą, klocki hamulcowe to ok. 120zł, tarcze z 250 - 300zł. Warto sprawdzić zawieszenie, bo jak będziesz miał do roboty większość to może to trochę kosztować, serwisów unikaj, jakby coś to pisz. Pozdrawiam
_________________



Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Nie 17 Paź 2010, 11:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Pomoc przy kupnie - Mercedes C W202 Kombi 2.0 136 kM manual


Z praktyki moge cos na temat spalania powiedziec,silnik 1.8,najmniej oszczedny,spalanie w miescie 14/15l,trasa 12l,silnik 2.0 pali nieco mniej,ale najbardziej oszczednym jest silnik 2.3l,jednak dosc rzadko spotykany i relatywnie drogi.jedyne wady tych modeli to zwykle zuzycia zawieszenia i procz tego malo awaryjne auto.tylna klapa ma tendencje do rdzewienia,nawet w autach bezwypadkowych,sprawdz od strony wewnetrznej.
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Oceń swoje auto


MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesC 200

34 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System