Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Może Webasto???



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kostekvw

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lis 2007, 15:23
Temat postu:

Może Webasto???


Witam Serdecznie wszystkich. W zeszłym tygodniu zakupiłem Vito 110CDI rok produkcji 2000. Autko ma klimatyzację i nie wiem czy czasem nie ma również Webasta. Sprawa wyszła całkiem przypadkiem. Mechanik gdy robił oględziny auta pod spodem stwierdził że może mieć bo w podwoziu (dod siedzeniem kierowcy) znalazł jakiś silniczek pobobny do webasta. Problem jest taki: czy wogóle jest to webasto a jeśli tak to jak się je włącza. W pokrętle wśrodkowym panelu gdzie jest przycisk od klimy znajduje się również zespolony z nim przycisc REST (trzeci do lewej). Nie zabardzo wiem do czego on służy i jakie ma zadanie. Można go włączyć tylko i wyłącznie gdy pojazd jest zgaszony. Można go nawet włączyć gdy wyciągnę kluczyk ze stacyjnki. Wtedy wchodzi do środka powietrze, ale nie ciepłe (jak to bywa w webasto) lecz takie letnie. Czy ktoś z gości na forum posiada Mercedesa Vito z fabrycznym Webastem? Chciałbym się poradzić czy to jest wogóle Webasto a jeśli tak to jak nim się steruje. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
slapek

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Sty 2008, 12:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Może Webasto???


Witam,zacznę może w ten sposób REST jest to włącznik służący do wypompowania ciepłego powietrza z silnika do kabiny,działa tylko przy wyłączonym silniku,bo jeżeli włączony jest silnik to możesz włączyć sobie nadmuch wentylatorem.
Przykładowo jest zima,jedziesz do pracy na 30 minut wyłączasz silnik,włączasz REST przychodzisz po 30 minutach i masz ciepło w aucie.
Musisz wiedzieć,że jeżeli silnik nie będzie miał odpowiedniej temperatury to nie będzie REST pompował ciepłego powietrza,jeżeli temperatura silnika spadnie to REST sam się wyłączy.
Jak widzisz jest to bardzo dobra sprawa,nie wydaje mi się że auto które posiada REST potrzebuje webasto,ale mogę się mylić.
Wypróbuj,rozgrzej silnik do 80 stopni następnie wyłącz silnik i włącz REST powinien pompować ciepłe powietrze przez jakieś 20-30 minut do póki silnik sie nie oziębi.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
uka46

Debiutant



Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa wola
Posiadane auto: Citroen c4 picasso 1.6hdi 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 16:05
Temat postu:

czy to ogrzewanie postojowe?


Ale nie odpowiedziałeś czy to maże być ogrzewanie postojowe tez mam takie coś (silniczek )połączony z układem chłodzenia i nie mogę nigdzie znaleźć włącznika do niego może ktoś pomoże?
Powrót do góry
MisiekTaxi

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 24

Posiadane auto: MB W124, W201, W202, W210, VITO
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Sie 2008, 17:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Może Webasto???


Weasto posiada oddzielny panel sterowania z programatorem. Po pierwsze sprawdź czy od tego "silniczka" odchodzi rurka odprowadzająca spaliny (najczęściej giętki przewód metalowy z ujściem po stronie pasażera lub -żadko- do kolektora wydechowego). Mogę się mylić ale w Vito nie było seryjnej instalacji webasto tylko dodatkowo montowane.
Powrót do góry
blackleon

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sulejówek
Posiadane auto: Vito 112CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Sty 2009, 10:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Może Webasto???


Panowie:
REST to resztkowe cieplo z silnika. Po wlaczeniu, powinna dzialac dmuchawa na 1 biegu i jednoczesnie pompka cyrkulacyjna pod maska (pod podszybiem). Jesli nie leci cieplo, pewnie skonczyly sie szczotki w tej pompce. Da sie wymienic i bedzie hulac!
WEBASTO to prawdopodobnie tylko dogrzewacz silnika, ktory samoczynnie sie wlacza, niezaleznie od kierowcy. Wlacza sie gdy temperatura na zewnatrz jest nizsza od 5 st.C. Dzieki temu szybciej dogrzewa sie silnik.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 23 Sty 2009, 10:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
xaveryvashka

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercsedes Vito F 112 CDI 2,2 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 14:57
Temat postu:

Webasto - nie działa - gdzie szukać?


Witam, jestem świeżo upieczonym posiadaczem Vito F 112 cdi.
Atko posiada Webasto(tak mi sie wydaję) ma komputer-programator na podsufitce nad lusterkiem. Komputer działa, ale w momencie kiedy włącza sie grzanie, nic sie nie dzieje - nie grzeje. Doczytałem, że może to byc problem ze świecą, ale nie wiem gdzie szukac tego całego mechanizmu. Pozdrawiam
Powrót do góry
keram6

Dyskutant



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): STAROGARD GD. POMORSKIE
Posiadane auto: MERCEDES VITO 112 CDI 2001
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 19:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Może Webasto???


Witam wszystkich zainteresowanych Webastem a tak naprawdę to montowanym firmy Eberspacher.U mnie jest zamontowany piec tej firmy.Włączni na konsoli jest przyciskiem nad REST (po
srodku jest klima) lub programatorem. Ten pierwszy przy włacz.silniku ten 2 przy wyłaczonym. Jeśli ktoś ma programator to ma rozbudowany dogrzewacz o funkcje programowania włączania 3-razy w ciągu doby na 1 godzinę. Jeśli nie to ma tylko dogrzewacz.Aby to cudo mogło się włączać powinna być sprawna pompka obiegowa wody -na podszybiu.Jeśli po włączeniu włącznika nic się nie dzieje to: niedziałająca pompka paliwa przy piecu,bezpiecznik ,przewody czyli instalacja.Jeśli pompka zacznie cykać a potem nic to świeca.Jeśli nawet włączy się piec a po chwili wyłączy to zepsuta pompka wody,zapowietrzony układ wodny,o braku paliwa nie wspomnę- musi być nie mniej jak 20-25 % pełnego baku.
Przycisk REST będzie działał -tzn.włączy się dmuchawa ale będzie lecieć zimne pow. gdy obiegowa pompka jest kaput.
Auto które posiada REST może mieć piec z funkcją programowania.Jest to bardzo dobre.Temperatura na dworze -25 st. w nocy.Wieczorem programujesz sobie włączenie rano na 30-50 minut wcześniej zanim chcesz odjechać.Przychodzisz a tam:szyby odmrożone,w kabinie +20 st. silnik nagrzany -+60-70 st.odpalasz od razu (nie ma zimnego startu-bardzo ważne)i jedziesz.Czy to jest nie potrzebne i zbyteczne?
Powrót do góry
andej

Czytelnik



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: vito 112cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Gru 2010, 21:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Może Webasto???


keram6 nie wiem czy mi podpowiesz? gdzie ktoś by mi to zdiagnozował ? nie działa mi dogrzewacz, mam wersje bez programatora! nie cyka nie włącza się nie wiem czy działa pompka na podszybiu! bezpieczniki sprawdziłem wszystkie w pojeżdzie!
wymieniłem ostatnio termostat czujnik temp i płyn chłodzący bo mi się przy mrozach samochód nie grzał wyżej niż 60 st.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System