Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Świecąca kontrolka ABS iESP



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jerry3374

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnyśląsk
Posiadane auto: mercedes A klasse
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Cze 2010, 11:01
Temat postu:

Świecąca kontrolka ABS iESP


Witam. Podczas jazdy autem A Klasa mercedes 1.7 CDI (2000r.) wjechałem do dziury, których pełno na naszych drogach. Niestety po tym incydencie zapaliły mi się kontrolki ABS i ESP. Próbowałem odłączania akumulatora, skręcania kierownicą, przeczyszczenia czujników i nic nie pomogło. Gdy załączę silnik to kontrolki się nie świecą, ale w momencie kiedy próbuję ruszyć to wyświetla mi się komunikat ABS ESP na pomarańczowo, który towarzyszy mi podczas jazdy. Czy ktoś miał podobny problem i będzie znał receptę czy będę musiał zakończyć wizytę u mechanika z podłączeniem do komputera?
Powrót do góry
Kasieńkaa

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cz-wa
Posiadane auto: A 160 półautomat, 98 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 01 Cze 2010, 11:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Świecąca kontrolka ABS iESP


Prawdopodobnie poszedł Ci jakiś czujnik, pewnie przy kole jak wjechałeś na dziurę, ale to już musisz na komputerze się dowiedzieć Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 02 Cze 2010, 08:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Świecąca kontrolka ABS iESP


Ludzie, kto wam natłukł do głowy że odłączanie akumulatora pomaga skasować błędy w komputerze? I w jaki sposób przeczyszczałęś te czujniki? wilgotną szmatka? Zdejmowałeś piasty i łożyska żeby przeczyścić rowki w znaczniku? Czujnik ABS jest indukcyjny i sprawdza odległość od metalowej obręczy z rowkami. Jedyny brud jaki mu szkodzi to opiłki metali magnetycznych bo zakłucają jego działanie, musiało być ich bardzo bardzo duzo, chyba ze pracujesz w stoczni i auto stawiasz koło szlifierki. Tak niestety konieczna jest wizyta u mechanika, domowymi sposobami sie tego nie naprawi. Pozdrawiam
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
adam28i

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krefeld.de
Posiadane auto: Citroen C3 Picasso 1.4 VTI
Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 02 Cze 2010, 14:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Świecąca kontrolka ABS iESP


Witam, ja przed dwoma dniami mialem podobny problem z abs i esp tzn. zachamowalem mocno tak, ze zalaczyl sie abs i potem wlasnie zapalily mi sie kontrolki od abs, esp i bas, poczytalem na forum zalozylem temat i koledz doradzali mi, ze moze to byc czujnik stopu, pojechalem na komputer no i tez tak wlasnie pokazalo, ze jest blad na tym czujniku zgodnie z tym pojechalem do serwisu mercedesa kupilem czujniki i go sam wymienilem bo to prosta sprawa jest no i w moim przypadku wszystko dziala jak nalezy i koszt tej usterki byl nie duzy.
_________________
adam28i


Ostatnio zmieniony przez adam28i dnia Sro 02 Cze 2010, 19:48, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 02 Cze 2010, 18:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Świecąca kontrolka ABS iESP


tak a w przypadku czujnika stopu to jest inna sprawa bo jest prawie na wierzchu i wymontowac go tez nie jest ciężko. No i nie kasowales bledow przez odlaczenie akumulatora? pozdro
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 02 Cze 2010, 18:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adam28i

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krefeld.de
Posiadane auto: Citroen C3 Picasso 1.4 VTI
Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 02 Cze 2010, 19:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Świecąca kontrolka ABS iESP


holloww napisał:
tak a w przypadku czujnika stopu to jest inna sprawa bo jest prawie na wierzchu i wymontowac go tez nie jest ciężko. No i nie kasowales bledow przez odlaczenie akumulatora? pozdro


Jezeli chodzi o odlaczenie akumulatora to wlasnie przed podlaczeniem do komputera najpierw odlaczylem akumulator i nadal swiecila kontrolka, po podlaczeniu do kopma, pomimo skasowania bledu nadal swiecily co wskazywalo w 99% ze jest to czujnik stopu bo ndal kontroki swiecily, zakupilem ten ze czujnik, wymienilem i mam spokuj kontrolki nie swieca, a ESB, ABS i BAS dziala.
Wiem, ze nie w kazdym przypadku tak musi byc, ale warto to sprawdzic poniewaz koszty nie duze, a wystarczy w google wpisac taki problem i na 90% przypadkow wlasnie z tym czujnikiem jest to zwiazane.
Pozdrowionka Very Happy
_________________
adam28i
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
jerry3374

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnyśląsk
Posiadane auto: mercedes A klasse
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Cze 2010, 10:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Świecąca kontrolka ABS iESP


Zgadza się był to problem czujnika stopu. Ta ruchoma część ,, bolca'' schowała się w czujniku i to ona była powodem świecących kontrolek. Teraz wszystko działa jak należy.
"CZŁOWIEK CAŁE ŻYCIE SIĘ UCZY I GŁUPI UMIERA" Very Happy
Powrót do góry
dudis69

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice wawki
Posiadane auto: Partner.5d.1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Gru 2012, 03:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Świecąca kontrolka ABS iESP


Witam Was serdecznie.
Podepnę się chcący, co by nie zaśmiecać forum kolejnym powielonym tematem.
Ewentualnie proszę Modera o przesunięcie mojego tematu do odpowiedniejszego działu.
Może ktoś tu jeszcze zagląda i zainteresuje się moją przypadłością.
Lub miał podobną przygodę.
jerry3374 napisał:
Zgadza się był to problem czujnika stopu. Ta ruchoma część ,, bolca'' schowała się w czujniku i to ona była powodem świecących kontrolek.

Ok, jeśli się świecą tylko kontrolki, dzisiaj i u mnie się zapaliły.
Wszystko by było fajnie , gdyby mi nie zniknął też ABS, co zresztą nie jest trudne do zdiagnozowania na oblodzonej ulicy. Question
Może od początku...
Ostatnio miałem ostrzejsze dłuuuugie kontrolowane hamowanie. (żyję, więc pisze)
Następstwem którego było zablokowanie przodu lewa strona, tarcza była czerwona jak w bolidzie F1. Tak na szybko i w nerwach miałem ciąć przewody, ale ochłonąłem na szczęście..., poczekałem spokojnie aż sobie wystygnie po zdjęciu koła, na mrozie ok. godziny. Przynajmniej się mogłem ogrzać i odpalałem sobie od niej papierosy. Wink
Rozebrałem zacisk, nie dałem rady wsunąć tłoczyska, ściąłem okładzinę na wew. klocku, nie do końca..., tak a żeby móc złożyć to do kupy. Udało się..., i pojechałem dalej. Wink
Dzisiaj się okazało że winny temu był elastyczny przewód hamulcowy, rozdwoił się i działał jak zastawka z żyle, swoją drogą gówniane są te przewody ( twarde, krótkie i mocno załamane w dwóch miejscach).
Trzeba często kontrolować ich stan Exclamation, albo dla pewności wymieniać razem z klockami Idea
Nowe klocki i przewody, no problem..., żadne koszty, ale...
Bardzo ciężko mi się odpowietrzał układ, niewiele płynu musiałem dolać,
po złożeniu wszystkiego (...jeszcze się okazało że mam poluzowane śruby mocujące wahacze do budy) prawda że dziwne????..., zablokowało mi prawy przód i za chwilę odpuściło?
Po jakich piętnastu minutach testowania, zapaliły się wspomniane kontrolki, a przy kolejnym hamowaniu znikł ABS. I nie objawił się do tej pory... Nadmienię iż hamulce po zabiegu rewelacja (jak na to auto) Laughing , nie ściągają na lodzie, nie czuć nic na kierownicy.
I tu pytanie do Was koledzy, gdzie mam zacząć szukać przyczyny, bo nie chce mi się rozbierać połowy auta.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sob 15 Gru 2012, 17:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Świecąca kontrolka ABS iESP


Najlepiej udać się do specjalisty, ale to moje zdanie.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
baran19091994

Dyskutant



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Mercedes A170 Classic 99r.
Piwa: 3/8
Wysłany: Czw 20 Gru 2012, 20:48
Temat postu:

Rozwiązany problem


U mnie było to samo- świeciły się kontrolki "Bas ESP" i "ABS", a przycisk wyłączania ASR pozostawał martwy (totalne 0 reakcji). Dociekałem co to może być, okazało się że świateł stopu również nie miałem. Poprosiłem mechanika o sprawdzenie czujnika na pedale hamulca, szczęście że facet myślący wpierw sprawdził czy DO czujnika w ogóle dochodzi prąd- okazało się, że nie... powodem problemu był spalony bezpiecznik (koło akumulatora, bo podobno gdzieś jest drugi, ale nie wiem gdzie). Problem pojawił się po podpięciu przyczepki z trefną instalacją elektyczną- wywołała zwarcia i w efekcie poszły mi 4 bezpieczniki (hamulec, światła stopu, centralny zamek, i coś jeszcze). Także zanim weźmiecie się za wymianę czujnika, sprawdźcie, czy bezpieczniki są ok
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy


MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System