Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irekgaz

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2007, 21:01
Temat postu:

zawieszenie avantgarde klasy E


czy ma ktoś okularnika w budzie W210 AVANTGARDE ? trochę remontowałem zawieszenie u siebie i mam wrażenie że jest ono zbyt twarde jak na merca, jak się przejadę golfem III żony to choruję jak wsiądę do mojego mietka, tak było od początku, w międzyczasie wymieniałem amory, sprężyny i jakieś tam tuleje, ale nadal wydaje mi się że na mieście skacze mi to auto na dziurach a golfik po prostu płynie Sad
w trasie to wiadomo że fajnie jedzie a po mieście żadnej frajdy
Powrót do góry
Macias

Czytelnik



Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Reda

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2007, 23:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


Osobiście nie miałem do czynienia z wersją AVANTGARDE ale na różnych forach internetowych dotyczących merców wyczytałem opinie że to zawieszenie jest naprawdę twarde jak na merca.Trochę osób narzekało że im to przeszkadza w jeździe po polskich drogach bo słabo tłumi dziury i nierówności.Ponoć wersje Classic i Ellegance w porównaniu do tej to "płyną" po ulicy.Więc raczej nie masz się czym martwić.Ta wersja tak ma.

PS
Masz może silnik cdi. Jeśli to tak to jaki i ile on pali i przy jakim stylu jazdy.Od nikogo nie mogę się tego dowiedzieć a w dane producenta nie bardzo wierzę.
Powrót do góry
gadu-gadu
irekgaz

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2007, 13:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


dzieki
mam benzyne 2,3 z gazem
zauważyłem że spalanie zmienia sie o ok 2 litry przy różnych kołach i szerokosciach opon
sam doswiadczylem
narka
Powrót do góry
aster7707

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 32

Posiadane auto: Mercedes E Avantgarde 250D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2007, 14:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


Ja mam W210 Avantgarde 250D ale amorków jeszcze nie wymieniałem w nim.Być może że jest geometria do ustawienia w nim i dlatego na dołach i koleinach nim troszkę rzuca.
Powrót do góry
irekgaz

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2007, 18:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


słyszałem "opowieści" o komforcie w mercedesie no i powiem ci że trochę się rozczarowałem, przesiadłem się z hondy accord i co prawda ciszej silnik chodzi w mercedesie i przy 180-200 km/h jest ciszej niż w hondzie, na trasę merol jest wygodniejszy , więcej miejsca w środku i to bezkonkurencyjnie, ale zawieszenie po mieście i polskich dziurach w hondzie dużo lepiej się spisuje. Ja przywoziłem sobie tego merolka więc jadąc po niemczech wydawało się że poezja, lecz jak wjechałem w polskie drogi od razu zauważyłem pogorszenie się komfortu przez zawieszenie(twarde ). Ogólnie nie mogę nażekać, zrobiłem już nim 50 tys km, parę drobiazgów wyszło , przepływomierz jako najkosztowniejsza rzecz (ale ponoć często padają nawet w dieslach)
koła mam alu215/55R16 a na zimę 205/65R15
gdybym wiedział nie kupiłbym Avantgare lecz Elegance
no cóż teraz to już szkoda mi go sprzedawać bo mam naprawdę niezły egzemplarz, niebity, przebieg 200tys oryginał, ogólnie zadbany no i trochę już wsadziłem w niego kasy (opony 2 komplety, przepływka ,gaz sekwencja,i naprawa jakiś drobiazgów np regul.wentylatora , podnośnik szyby- w sumie ok 10 tys zł)
chcąc sprzedać dużo bym stracił
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 03 Gru 2007, 18:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aster7707

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 32

Posiadane auto: Mercedes E Avantgarde 250D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2007, 18:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


Ja jeździłem mazdą 626 ale to chyba merc lepiej się spisuje na drodze(mniej telepie na dziurach)Poważnie mówiłem o sprawdzeniu geometrii.Szczególnie że coś było grzebane przy zawieszeniu.Ja u siebie ustawiałem jak go kupiłem bo mi trochę nim rzucało po koleinach i dziurach.A i lepsze są opony 195/65R15 (producent takie nawet zaleca) od 205/65R15 .Letnie 215/55R16 są OK.Co Ty za drobiazgi robiłeś w nim że 10 tyśPLN wydałeś?Jakoś to do mnie nie dociera!Przepływomierz,zawieszenie i regulator na dmuchawie tyle pieniędzy?A no i gaz jeszcze.Ale to i tak kosmos.
Powrót do góry
irekgaz

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2007, 20:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


geometrię robiłem i jest ok,jeśli chodzi o koszty to trochę się uzbierało , kiedyś siedziałem i liczyłem, te 10 tys to w tym jest tez : opony(letnie + zimowe+ felgi stalowe) i gaz sekwencja a to już 6,5 tys, przepływomierz kosztuje 1850 w serwisie Zasady w Krakowie a kosztował mnie 3000 zł przez moją głupotę ( zamiast jechać od razu do serwisu to najpierw kupowałem podróbki i używki na allegro i w ogóle one nie chciały chodzić, dopiero jak pojechałem do serwisu i kupiłem oryginał auto hula do dziś) amory 4+ sprężyny 4 to następne 1400zł no i tuleje przedniego zawieszenia (wahaczy) to jakieś 300 zł , podnośnik prawy tył 200, regulator wentylatora dmuchawy + wentylator to 500 zł, i takim sposobem jest już chyba ..... powyżej 10 tys zł

można powiedzieć że gaz i gumy można nie brać pod uwagę bo w każdym aucie to może trzeba zrobić ale na serwis wydałem już ponad 5 tys zł za 2 lata jazdy i 50 tys km

tak to się przedstawia
Powrót do góry
aster7707

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 32

Posiadane auto: Mercedes E Avantgarde 250D
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Gru 2007, 19:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


No a do AVANGARDE amorki są trochę droższe niż do clasika i elegance.Czasami tak jest że w ASO będzie taniej.Ja powiem Ci że nie narzekam na swój.Twu Twu Twu zawieszenie jest znośne nawet na polskich drogach.

Ostatnio zmieniony przez aster7707 dnia Nie 02 Mar 2008, 10:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
irekgaz

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Gru 2007, 23:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


nie wiem ile kosztują do clasica czy eleganta ale ja płaciłem w hurtowni motoryzacyjnej a nie w aso po 220 za sztukę, ogólnie zraziłem się do aso po przeprawach z przepływomierzem, kupiłem u nich nowy za 1800zł ,po pół roku padł i nie chcieli mi wymienić na gwarancji bo jest gaz w aucie, jak postraszyłem ich sądem i zrobiłem rozróbę to dopiero mi wymienili na nowy,
jeszcze nie jechałem clasiciem czy elegantem i nie mam porównania jak jest w innych mercach, może trochę przesadzam ?? Question no ale golfik mimo to płynie po mieście w stosunku do mojego merca Idea
_________________
W210 E200K Pb+LPG

Pkt.22


Ostatnio zmieniony przez irekgaz dnia Nie 27 Sty 2008, 00:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
aster7707

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 32

Posiadane auto: Mercedes E Avantgarde 250D
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Gru 2007, 10:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


Ja jeździłem elegance i powiem Ci że avantgarde jest bardziej komfortowa.Każdy ma inny gust i różne zdania zawsze będą.
Powrót do góry
Marcin888

Dyskutant



Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2008, 23:35
Temat postu:

Avantgarde


Jeździłem Avantgarde 3 lata, 2.0 kompressor. Zawieszenie co prawda twardsze od clasica czy eleganta ale dobrze trzyma sie drogi. Coś mi pukało w zawieszeniu, wymieniłem już wszystko z drobnicy, "FACHOWCY" w serwisach Mercedesch swoją filozoficzną gadką doprowadzali mnie do szału mówiąc, że to łączniki, gumki na stabilizatorach itp. - Książkowe podejście "fachowców" do sprawy! POstanowiłem sam wejść do kanału i okazało się, że wybite są na MAXA główne tuleje wahacza przedniego! Wystarczy podnieść auto na podnośniku, skręcić na maxa koło żeby widziec tuleje, druga osoba niech wsiądzie do auta i pokręci kilkakrotnie kierownicą do oporu i widać wtedy ja te tuleje się odrywają -guma od stali. Jak wymieniłem te tuleje auto było jak nowe jezeli chodzi o komfort jazdy. W serwisie Mercedesa "FACHOWCY" tego nie widzieli!

pozdr

ps. LUDZIE NIE MA JUŻ MECHANIKÓW PRAWDZIWYCH, SĄ WYMIENIACZE CZĘŚCI!!!!!!!!!!!!!!!
żałosne ale prawdziwe
Powrót do góry
redus07

Czytelnik



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 4

Posiadane auto: 124 250 td
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2008, 22:42
Temat postu:

Okular


Chce kupić okulara 290 TDi i na pewno jak będę szukał to nie wezmę pod uwagę żadnej Avangardy.
Jest dobra ale na niemieckie Autobahny i najlepiej się sprawdza to zawieszenie przy dużych prędkościach.Auto jest jak przyklejone.Fajna jazda ale w Polsce zupełnie odwrotny skutek.
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy marcedesów!!
Powrót do góry
artureklondek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): united kingdom
Posiadane auto: Volvo XC90 AWD D5
Piwa: 11/4
Wysłany: Wto 23 Paź 2012, 18:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


Avantgarde to nie tylko zawieszenie !!! przedewszystkim wykonczenie to jest wersja usportowiona mercedes , czyli obnizone twardsze zawieszenie , inne spoilery i nakladki no i drewno o ile z wersji Elegance jeszcze ujdzie tak Clasic ma w kolorze "kupy" ja osobiscie wolabym zeby mi trzeslo tylek ale Avantgarde to Avantgarde !!!
Powrót do góry
Marek_G

Dyskutant



Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: W124
Piwa: 1/6
Wysłany: Pią 11 Sty 2013, 22:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


Posiadam merca w210 e320 cdi po lifcie w tej wersji wyposażenia. Oczywiście każdy ma swoje zdanie, według mnie zawieszenie nie jest wcale tak twarde. Jeżdżę przeważnie w cyklu mieszanym i moim zdaniem zawieszenie dobrze wybiera nierówności (dziury, garby zwalniające). Nie jest jak kanapa, ale właśnie w tej wersji o to chodzi. Obniżone zawieszenie, inne spojlery itp. A przy wyższych prędkościach czuć różnicę oczywiście na plus, auto nie kładzie się w zakrętach ale na dziurach nie grozi nam złamanie kręgosłupa:)
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
maxnli

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: w210 2.9 td
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Wrz 2014, 23:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


Posiadam w 210 2.9 avangarde i osobiscie zawieszenie mi pasuje, jak go kupiłem coś zaczęło mi popukiwać z przodu z prawej strony , co ja się najeździłem po mechanikach i nie mogli dojść co jest. W końcu jeden stwierdził że amory słabe bo miały po 30%. Wymieniłem na sachsa i nic nie ustało, w końcu jeden mechanik doszedł że tuleja na wahaczu ma mały luz i jedna końcówka też. W zawieszeniu tak nawala ze szok , mechanik powiedział że nawet przy małym luzie bedzie takie odczucie bo auto ma ciężki przód. Takze czeka mnie wymiana, jak to nie będzie to, to juz nie wiem co może być Shocked
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesGLE 400

159 000

2017r.

50 000 km

śląskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System