Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irekgaz

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2007, 21:01
Temat postu:

zawieszenie avantgarde klasy E


czy ma ktoś okularnika w budzie W210 AVANTGARDE ? trochę remontowałem zawieszenie u siebie i mam wrażenie że jest ono zbyt twarde jak na merca, jak się przejadę golfem III żony to choruję jak wsiądę do mojego mietka, tak było od początku, w międzyczasie wymieniałem amory, sprężyny i jakieś tam tuleje, ale nadal wydaje mi się że na mieście skacze mi to auto na dziurach a golfik po prostu płynie Sad
w trasie to wiadomo że fajnie jedzie a po mieście żadnej frajdy
Powrót do góry
Macias

Czytelnik



Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Reda

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2007, 23:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


Osobiście nie miałem do czynienia z wersją AVANTGARDE ale na różnych forach internetowych dotyczących merców wyczytałem opinie że to zawieszenie jest naprawdę twarde jak na merca.Trochę osób narzekało że im to przeszkadza w jeździe po polskich drogach bo słabo tłumi dziury i nierówności.Ponoć wersje Classic i Ellegance w porównaniu do tej to "płyną" po ulicy.Więc raczej nie masz się czym martwić.Ta wersja tak ma.

PS
Masz może silnik cdi. Jeśli to tak to jaki i ile on pali i przy jakim stylu jazdy.Od nikogo nie mogę się tego dowiedzieć a w dane producenta nie bardzo wierzę.
Powrót do góry
gadu-gadu
irekgaz

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2007, 13:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


dzieki
mam benzyne 2,3 z gazem
zauważyłem że spalanie zmienia sie o ok 2 litry przy różnych kołach i szerokosciach opon
sam doswiadczylem
narka
Powrót do góry
aster7707

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 32

Posiadane auto: Mercedes E Avantgarde 250D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2007, 14:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


Ja mam W210 Avantgarde 250D ale amorków jeszcze nie wymieniałem w nim.Być może że jest geometria do ustawienia w nim i dlatego na dołach i koleinach nim troszkę rzuca.
Powrót do góry
irekgaz

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2007, 18:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


słyszałem "opowieści" o komforcie w mercedesie no i powiem ci że trochę się rozczarowałem, przesiadłem się z hondy accord i co prawda ciszej silnik chodzi w mercedesie i przy 180-200 km/h jest ciszej niż w hondzie, na trasę merol jest wygodniejszy , więcej miejsca w środku i to bezkonkurencyjnie, ale zawieszenie po mieście i polskich dziurach w hondzie dużo lepiej się spisuje. Ja przywoziłem sobie tego merolka więc jadąc po niemczech wydawało się że poezja, lecz jak wjechałem w polskie drogi od razu zauważyłem pogorszenie się komfortu przez zawieszenie(twarde ). Ogólnie nie mogę nażekać, zrobiłem już nim 50 tys km, parę drobiazgów wyszło , przepływomierz jako najkosztowniejsza rzecz (ale ponoć często padają nawet w dieslach)
koła mam alu215/55R16 a na zimę 205/65R15
gdybym wiedział nie kupiłbym Avantgare lecz Elegance
no cóż teraz to już szkoda mi go sprzedawać bo mam naprawdę niezły egzemplarz, niebity, przebieg 200tys oryginał, ogólnie zadbany no i trochę już wsadziłem w niego kasy (opony 2 komplety, przepływka ,gaz sekwencja,i naprawa jakiś drobiazgów np regul.wentylatora , podnośnik szyby- w sumie ok 10 tys zł)
chcąc sprzedać dużo bym stracił
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 03 Gru 2007, 18:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aster7707

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 32

Posiadane auto: Mercedes E Avantgarde 250D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2007, 18:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


Ja jeździłem mazdą 626 ale to chyba merc lepiej się spisuje na drodze(mniej telepie na dziurach)Poważnie mówiłem o sprawdzeniu geometrii.Szczególnie że coś było grzebane przy zawieszeniu.Ja u siebie ustawiałem jak go kupiłem bo mi trochę nim rzucało po koleinach i dziurach.A i lepsze są opony 195/65R15 (producent takie nawet zaleca) od 205/65R15 .Letnie 215/55R16 są OK.Co Ty za drobiazgi robiłeś w nim że 10 tyśPLN wydałeś?Jakoś to do mnie nie dociera!Przepływomierz,zawieszenie i regulator na dmuchawie tyle pieniędzy?A no i gaz jeszcze.Ale to i tak kosmos.
Powrót do góry
irekgaz

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2007, 20:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


geometrię robiłem i jest ok,jeśli chodzi o koszty to trochę się uzbierało , kiedyś siedziałem i liczyłem, te 10 tys to w tym jest tez : opony(letnie + zimowe+ felgi stalowe) i gaz sekwencja a to już 6,5 tys, przepływomierz kosztuje 1850 w serwisie Zasady w Krakowie a kosztował mnie 3000 zł przez moją głupotę ( zamiast jechać od razu do serwisu to najpierw kupowałem podróbki i używki na allegro i w ogóle one nie chciały chodzić, dopiero jak pojechałem do serwisu i kupiłem oryginał auto hula do dziś) amory 4+ sprężyny 4 to następne 1400zł no i tuleje przedniego zawieszenia (wahaczy) to jakieś 300 zł , podnośnik prawy tył 200, regulator wentylatora dmuchawy + wentylator to 500 zł, i takim sposobem jest już chyba ..... powyżej 10 tys zł

można powiedzieć że gaz i gumy można nie brać pod uwagę bo w każdym aucie to może trzeba zrobić ale na serwis wydałem już ponad 5 tys zł za 2 lata jazdy i 50 tys km

tak to się przedstawia
Powrót do góry
aster7707

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 32

Posiadane auto: Mercedes E Avantgarde 250D
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Gru 2007, 19:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


No a do AVANGARDE amorki są trochę droższe niż do clasika i elegance.Czasami tak jest że w ASO będzie taniej.Ja powiem Ci że nie narzekam na swój.Twu Twu Twu zawieszenie jest znośne nawet na polskich drogach.

Ostatnio zmieniony przez aster7707 dnia Nie 02 Mar 2008, 10:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
irekgaz

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Gru 2007, 23:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


nie wiem ile kosztują do clasica czy eleganta ale ja płaciłem w hurtowni motoryzacyjnej a nie w aso po 220 za sztukę, ogólnie zraziłem się do aso po przeprawach z przepływomierzem, kupiłem u nich nowy za 1800zł ,po pół roku padł i nie chcieli mi wymienić na gwarancji bo jest gaz w aucie, jak postraszyłem ich sądem i zrobiłem rozróbę to dopiero mi wymienili na nowy,
jeszcze nie jechałem clasiciem czy elegantem i nie mam porównania jak jest w innych mercach, może trochę przesadzam ?? Question no ale golfik mimo to płynie po mieście w stosunku do mojego merca Idea
_________________
W210 E200K Pb+LPG

Pkt.22


Ostatnio zmieniony przez irekgaz dnia Nie 27 Sty 2008, 00:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
aster7707

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 32

Posiadane auto: Mercedes E Avantgarde 250D
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Gru 2007, 10:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) zawieszenie avantgarde klasy E


Ja jeździłem elegance i powiem Ci że avantgarde jest bardziej komfortowa.Każdy ma inny gust i różne zdania zawsze będą.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System