Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Syczenie jakby wtryski po prawej stronie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Patryk22

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A170
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 13:48
Temat postu:

Syczenie jakby wtryski po prawej stronie


Witam mam taki problem ze spod silnika przy samej podlodze po prawej stronie wydobywa sie dzwiek taki jakby wtryski przepuszczaly ale tylko przez jakies 5 minut. Pozniej juz to mija. I tylko tak syczy jak autko postoji w nocy i odpocznie. Co to moze byc?
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 16:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Syczenie jakby wtryski po prawej stronie


Witam a nie dzieje sie to jak jest wilgotno na dworze??? moze rolka albo sam pasek wieloklinowy i i wydaje taki dziwiek do mometu az nie obeschnie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Patryk22

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A170
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 20:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Syczenie jakby wtryski po prawej stronie


Własnie pasek wymieniłem od alternatora ostatnio i to faktycznie syczy z tego miejsca ale czy to napewno to, to nie wiem. Dosłownie dzwięk jest identyczny jak wtryski ale wydaje sie głośniejszy i po chwili ucicha. Zastanawiam się czy można by było przesmarować ten pasek sybstancją przeciwko piszczeniu z firmy MOTIP??? A co do tego czy tam jest woda to nie wydaje mi się bo autko stoi w garazu podziemnym a skąd tam woda? Z deszczu tak by się działo???
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 20:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Syczenie jakby wtryski po prawej stronie


Witam moze byc ze od wtryskiwacza tylko ze raczej powinno to syczec caly czas ale spruboj posmarowac tym preparatem jak bedzie piszczec i zobaczysz czy odrazu przestanie a co do wody to wystarczy ze w nocy jest wilgoc i tez moze sie tak dziac. Pozdrawiam
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Czw 29 Kwi 2010, 13:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Syczenie jakby wtryski po prawej stronie


Rolka Ci pada, najprawdopodobniej napinająca... Ja tak miałem aż się rozsypała całkowicie.
Według mnie powinieneś wykręcić rolki i sprawdzić stan łożysk.
Ewentualnie poczekać aż się, rozsypie i wtedy będziesz miał pewność :D

Paska bym nie radził czymkolwiek smarować bo on nie ma prawa piszczeć jak jest wszystko ok...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 29 Kwi 2010, 13:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Patryk22

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A170
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Maj 2010, 22:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Syczenie jakby wtryski po prawej stronie


Nie może to być rolka od napinacza bo wszystkie rolki wyjęte zostały i nasmarowane a rolka napinająca wymieniona na nową oraz pasek wielorowkowy na nowy. Dodam że przez ostatnie dni już to syczenie nie ustępowało tylko ciągle syczało aż do przedwczoraj kiedy rano odpaliłem merca przejechałem jakieś 5 metrów nagle kontrolka aku sie załączyła
i brak wspomagania. Po chwili gasła i tak ciągle. A od wczoraj już ciągle się pali kontrolka aku. Zajrzałem do środka a pasek ładnie chodzi po rolkach więc obstawiłem alternator. Poszedłem z nim do jednego magika wymienił szczotki ale po podłączeniu dalej syczenie i brak ładowania (ten magik dał cynk że jeżeli to nie szczotki to własnie ta rolka od alternatora zwana sprzegiełkiem), poszedłem do drugiego magika z alternatorem ten wymienił łożyska i odziwo na maszynce (w warsztacie ale nie obciążony na rolce) działał ale jak podpiełem do merca to dalej nic, brak ładowania i nadal to syczenie. Czy to może być to sprzęgiełko, ta rolka w alternatorze? Drugi magik powiedział że to niemożliwe ale pierwszy obstawia że najprawdopodobniej to właśnie to. Kurcze nie chce tego sprzęgiełka za 200 zł kupić aby się okazało że to jednak coś innego. I jeszcze w tym był trzeci magik który dał cynk że pod bakiem na płyn do spryskiwaczy jest taka kostka elektryczna i może tam coś nie łączyć i wtedy też nie ładuje ale podczas rozbierania tej kostki napewno dojdzie do zerwania zardzewiałych śrub więc tego nie ruszam. Jeżeli to byłaby ta kostka to skąd ten dźwięk syczenia dochodzący z okolic alternatora. Dodam że alternator bez paska nie syczy podpięty do samochodu. Czy pasek tak obciąża to sprzęgiełko że nie daje rady? I jeszcze dodam, że alternator w jedną stronę kręci a w drugą przepuszcza więc to akurat działa prawidłowo. Trapi mnie tylko to sprzęgiełko może ktoś coś wymyśli bo zaczyna mnie a klasa wkurzać ciągle coś nie działa. Dzięki za wszelkie pomysły.
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Czw 20 Maj 2010, 00:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Syczenie jakby wtryski po prawej stronie


Witam zanim wymontowales alternator czy sprawdziles ladowanie i ile bylo??? czy teraz masz ladowanie ??? jak alternator w jedna kreci a w truga idzie luzino to jest sprzegielko ok a nawet jakby bylo uszkodzone to itak ladowanie powinno byc. Moze masz jakies zwarcie i tez bedzie taki obiaw. Najpierw naprawimy jedno a o to cykanie to bedzie raczej drugi problem sprawdzaj pokolei. Pozdrawiam
Powrót do góry
snickers3

Debiutant



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszow
Posiadane auto: A170CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 10 Cze 2010, 08:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Syczenie jakby wtryski po prawej stronie


Sprawdz sobie akumulator czy jest ok
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesGLC 200

182 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesC 270

64 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System