Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smolam

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C1
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Cze 2010, 22:05
Temat postu:

Problem z centralnym zamkiem


Witam

Mam problem z zamkami w moim aucie. Mianowice gdy zamykam drzwi pilotem zamek "odbija" - bardzo szybko zamyka się i otwiera kilkukrotnie ale ostatecznie pozostaje otwarty. Czasami trzeba kilku przyciśnięć żeby zamek w końcu się zamknął. Podobnie jest gdy samochód zamyka się podczas jazdy. Towarzyszy temu niezły hałas ( zamki w tym modelu do najcichszych nie nalezą ) . Problem występuje w 2 z 4 zamków w drzwiach. Czy ktoś miał do czynienia z tym problemem ? Zastanawiam się czy jest to usterka mechaniczna czy raczej elektroniczna. Z góry dziękuje za wszelka pomoc w tym temacie bo nie wiem czy zabierać się za rozbieranie drzwi czy odstawić auto do ASO.
Powrót do góry
robi173

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Qashqai J11
Piwa: 11/1
Wysłany: Wto 29 Cze 2010, 22:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


Ja bym wskazał raczej na problem mechaniczny, miałem podobnie zimą kiedy jeden zamek w drzwiach od kierowcy przymarzał.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 30 Cze 2010, 07:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


Zgadzam się z kolegą to może być wina mechaniczna zamka, lub styk otwartych drzwi. czy lampka wewnątrz gaśnie normalnie po zamknięciu drzwi i zapala się też normalnie?
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
smolam

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Cze 2010, 09:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


Na innym forum znalazłem odpowiedz, podaje link jak by ktoś maił podobny problem
http://www.w203.pl/viewtopic.php?t=3087&highlight=szyje
Powrót do góry
danoj

Debiutant



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlasie
Posiadane auto: B180 CDI 109KM '05
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 01 Sie 2011, 13:15
Temat postu:

Naprawa zamka B-180 W245 krok po kroku


Naprawa tylnego zamka w B klasie: zamek w sklepie 650zł, zamek w serwisie 750 zł plus wymiana 250zł....zatem w ASO naprawa zamka kosztuje 1000zł. Mi to zajęło 3 dni po pare godzin, bo chyba nie ma bardziej durnej konstrukcji niż całe auto "B" - mechaniczy potwierdzaja. Objawy były jak u kolegów...zamek po naciśnieciu przycisku centralnego otwierał się prawidłowo, ale przy zamykaniu korek w drzwiach skakał jak maszyna do szycia. Ok pierwszy krok do naprawy:
(potrzebne narzędzia: klucze torx, wiertarka, nitownica, no może latarka jak ciemno)
- otwieramy drzwi
- odkręcamy dwie śruby znajdujące pod plastikiem we wnęce w podłokietniku
- sciągamy tapicerkę (jest na zatrzaski) - zatrzaski najleiej odpisanc od dołu bo potem tapicerka wysuwa sie w górę bo jest zachaczona o rant przy szybie
- odłączamy wtyczkę od włącznika opuszczania szyby i odstawiamy tapicerkę na bok
- w tym momencie mamy dostęp do przynitowanej do płyty drzwi
- w płycie jest gumowa czarna zaślepka o śrendicy około 5cm, po jej odjeciu widać prowadnice szyby....w tym momencie musimy opuscic szybę aby w otworze pokazało się mocowanie szyby - jak juz opuscicmy szybę we właściwe miejsce to luzujemy śrubę z łebkiem na torx (czy jak kto woli klucz ampułowy) i ręcznie biąrąc za szybę podsuwamy ją do góry. w tym momencie szyba nie ma wstrzymania od spodu zatem uwaga zebynie opadla nam w drzwi i przypadkiem nie pękla.
- rozwiercamy nity trzymające płytę oraz odkrecamy wszystkie 4 sruby torx przy zamku (ps: rozwiercamy tylko "małe") nity na obwodzie płyty, rozwiercenie ich wystarczy do wyjęcia płyty)
- po rozwierceniu i poodłączaniu wtyczek mozemy odjąć płytę i mamy dostep do wnetrza drzwi
- ja w tym momencie zablokowalem szybę osikowym kołkiem aby nie opadła w dółSmile
- no ale dobra i teraz zaczynają się schody bo trzeba wyciagnac zamek (mocowany jest na 3 śruby odkrecone przed chwilą - bo czwarta śruba trzymała płytę )
- problem jest taki ze zamek jest połączony z zewnetrzną klamką takim pałąkiem - mi nie udało sie tego rozsunąć (bo obie czesciu mocowane są ze sobą na wsuw) - po odpięciu linku od zamka do klamki zewnetrzenej przeciąłem ten pałąk i bez problemy wyciągnąłem wtedy zamek. Po odjęciu czarnej przykrywki zapiętej na zatrzaski odslania nam sie cala budowa zamka. W moim przypadki interesowala mnie spręzynka 3 zwojowa...ja dorobiłem 4 zwojową bo akurat taka mi wyszła...No w kazdym razie jest tam spręzynka 3 zwojowa gr,drutu 1mm, srednica wew~4.2mm zewnetrzna ~6.2mm z koncuwkami odgiętymi o 90 stopni od kierunku zwoju w kierunku równoleglym do osi spręzyny.
- założenie sprezynki to 5-10 minut zabawy bo jest sztywna a jest mało miejsca na jej wciśniecie w odpwiednie otwory, ale zadnej filozofii nie ma - trzeba miec tylko dobre kombinereczki sztuk 2 najlepiej.
- spręzynka odpowida za dwupozycyjne ustalanie korka drzwiowego...bez niej jednym slowem korek drzwiowy lata w góre i w dół bez zadnego oporu.
- co do skladania...to wszystko tak samo tyle że jedziemy od konca:)
- jedyna sugestia z nitowaniem...powszechne nity 4.8mm trzepien są za małe!! ale nie moglem dostać nitownicy do większych nitów wiec uzylem tych..no i tez bardzo ładnie się trzyma, ale prawidłowo powinny tam siedziec jakies ~7mm .

To tak po krótce co i jak z tylnym zamkiem w B180 (W254)
Jak sie zbiore to wrzuce dokumentacje foto...a jak nie to zainteresowani piszą na maila - wyślę bez problemu.


PS: Jak by komuś spryskiwacze nie działały to koncówki spryskiwaczy sie zdejmują i można je przeczyścić cienką żyłką lub drucikiem...ikiełek nie polecam bo można plastikową dyszkę zniekształcić i lipa wtedy

PS2: Linki hamulcowej "długiej" nie podejmowałem się sam wymienić...ale mechnik ktory to robił powiedział ze nigdy wiecej B180 i wymiany linek:)[/img]
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 01 Sie 2011, 13:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
yourek

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łodygowice/śląskie
Posiadane auto: opel astra H 2004, 1,6 twinport, Mercedes B180, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Sty 2012, 21:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


mam to samo w drzwiach od kierowcy. Już do szału mnie to doprowadza i czas chyba to naprawić. wie ktos jak?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 03 Sty 2012, 08:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


Jest napisane co trzeba zrobić.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
januszp37

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 28

Posiadane auto: B 200 CDI 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 08 Sty 2012, 22:02
Temat postu:

Zamek b 200


Mam to samo drzwi kierowcy. No to szukam tych śrub w podłokietniku i nie ma! Dopiero pózniej doszedłem że
trzeba podważyć plastik schowka w tej płaszczyżnie od tapicerki "jak szyba drzwi"śrubokrętem do siebie i
wyskoczy z 2 skrajnych zaczepów i środkowego i wyjąć do góry z wsuwek dolnych i tam sa te 2 śruby torx.
Odkręciłem.Teraz mam odpiąć tapicerkę ale sie nie da. Nawet mocne podważanie powoduje że widać że dolna
kieszeń musi być przymocowana do konstrukcji drzwi.Dodatkowo zdemontowałem plastik trójkąt który osłania
mocowanie - śruby lusterka,, 2 zaczepy wyciąganie "do góry"+zaślepkę pod tym trójkątem wyciąganą do siebie
3 zaczepy gdzie są przyłącza - wtyki elektryczne.Żadnego zaczepu nie uszkodziłem ale co dalej jak zdjąć
tapicerkę, porada może jednak na forum więcej ludzi skorzysta. Pozdr Janusz.
Powrót do góry
ardox

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sokołów Podlaski
Posiadane auto: Mercedes W-245 B-200 '2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 13:16
Temat postu:

c.d


To nie jest robota na styczeń , poczekaj do wiosny a problem sam ustąpi.
Powrót do góry
exfireman

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: B200,gsxr600
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 10:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


Panowie trzeba sprawdzi mieszki oslaniające wodzik zamka,w serwisie zasugerowano mi wade fabryczną,są za dlugie i za sztywne,gdy nie mialem w drzwiach tego mieszka zamek nie szyl,za to klekotal,po zamontowaniu klekotanie ustąpilo za to szycie powrocilo.Trzeba tą teorie sprawdzic.
_________________
ŻYCIE JEST PO TO BY ZAP.......Ć NA MOTO!!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
robi173

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Qashqai J11
Piwa: 11/1
Wysłany: Sro 02 Maj 2012, 19:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


Witam, korzystając z długiego weekendu postanowiłem w swojej B-klasie rozwiązać problem z „ szyjącym” zamkiem. U mnie objaw był taki: jak temperatura na zew. spada od +6 w dół zamek zaczyna szyć, raz się zamknie, a raz nie, jak już na minusie szyje za każdym razem i prawie zawsze nie zamyka. Wykonując naprawę podpierałem się instrukcją wyżej od „danoj” oraz oczywiście programem WIS. Jeśli chodzi o instrukcję od „danoj” dodać mogę, że aby wyjąć przynitowaną płytę z zamkiem zdecydowanie należy zdemontować klamkę zew. i wtedy ładnie wszystko wychodzi i nie trzeba nic przecinać. Nity jeżeli mają być 4,8mm muszą być bardzo długie, 1,8 cm nie dają rady, ja dałem dł. ok. 2,2 cm i jeszcze podkładkę pod łeb, wtedy jakoś się nituje. Nieszczęsna sprężynka u mnie miała wymiar średnica wew. 6mm, zew. 8mm , o dziwo u mnie nie była pęknięta! Całość przesmarowałem i złożyłem innych usterek w zamku nie zauważyłem. Na razie zamek chodzi, bo jest ciepło, zobaczymy co będzie jesienią.
Pozdrawiam.
--
Dzisiaj rano na zegarze +5,5 stopnia C- zamek szyje,po południu +10,5 stopnia C-zamek ok.Problem niestety pozostał.
Powrót do góry
exfireman

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: B200,gsxr600
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 11 Kwi 2014, 21:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


Na allegro jest gosc ktory regeneruje zamki,zrobil mi dwa zamki drzwi przednich i problem szycia znikl.
_________________
ŻYCIE JEST PO TO BY ZAP.......Ć NA MOTO!!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
frostito

Debiutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: B200 CDI automat 06\\\" B180 CDI automat 15\\\"
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 04 Maj 2014, 18:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


jest u mnie objaw "szyjącego zamka" po wymontowaniu go i rozebraniu wszystko w nim wygląda ok, wszystkie sprężynki całe itd. po podmianie na inny nadal objaw "szycia" występuje Sad jaka może być jeszcze przyczyna? czy ten moduł drzwi który jest przynitowany do tej pokrywy z blachy ma jakieś znaczenie i może tam tkwić problem? wchodzi tam kilka kolorowych wtyczek ale od czego one są...?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 05 Maj 2014, 21:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


Trzeba mieć wprawne oko i wiedzieć czego szukać, bez speca może się nie obejść.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
frostito

Debiutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: B200 CDI automat 06\\\" B180 CDI automat 15\\\"
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 05 Maj 2014, 22:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


Czyli sugerujesz że to nadal wina zamka? Nowy zamek ok. 700zł i nie chciałbym zamówić tego na darmo Smile a skoro zamek w środku wygląda dobrze to pomyślałem że może przyczyna tkwi gdzie indziej...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System