Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 06 Maj 2014, 07:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


Nie ma innej przyczyny.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
frostito

Debiutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: B200 CDI automat 06\\\" B180 CDI automat 15\\\"
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 20 Maj 2014, 14:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Problem z centralnym zamkiem


Zamek wymieniony na nowy z ASO koszt 780zł za zamek wymiana we własnym zakresie. Zamek śmiga jak złoto i mam nadzieję że wytrzyma kilka następnych lat Smile
Powrót do góry
marcinz40

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes B 200 - 2012r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2014, 09:43
Temat postu:

Tez mialem taki problem


Okazalo sie ze byla luzna taka gumka na tym precie ktory laczy zamek i wystajacy nypel ( ten ktory wysowa sie i chowa jak zamykasz drzwi).

W serwisie chcieli wymieniac caly zamek, na szczescie znalazlem informacje jaka moze byc przyczyna na forum www.benzworld.org. Chcialem teraz znalezc ten watek raz jeszcze ale nie udalo mi sie. Jak bedziesz wytrwaly to moze ci sie to uda.

Tak czy inaczej kupilem dwie takei gumki w serwisie - dalem chyba 30 zl + pare klipsow ktore polamalem sciagajac obicie drzwi. Wymienilem sobie gumke samemu i wszystko dziala normalnie.

Tutaj jest link jak sciaga sie tapicerke z drzwi ( to pewno wiesz skoro wymieniles zamek samemu - no ale moze przyda sie innym )

http://www.benzworld.org/forums/w245-b-class/1830601-removal-drivers-door-panel-09-b200t.html

a na tym zdjeciu widac ta gumke - lewy gorny rog



Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
nfren

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzegom
Posiadane auto: mercedes b klasa w 245
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lip 2016, 11:19
Temat postu:

Re: Problem z centralnym zamkiem


smolam napisał:
Witam Dla wszystkich mających problem z zamkiem. Wszystkiemu winny jest siłownik zamka- ale już sa firmy na necie które za 170 zł. regenerują zamki i dają rok gwarancji na piśmie,stary trzeba oddac plus 50 za wymianę zamka.Poszukajcie i nie przepłacajcie.

Mam problem z zamkami w moim aucie. Mianowice gdy zamykam drzwi pilotem zamek "odbija" - bardzo szybko zamyka się i otwiera kilkukrotnie ale ostatecznie pozostaje otwarty. Czasami trzeba kilku przyciśnięć żeby zamek w końcu się zamknął. Podobnie jest gdy samochód zamyka się podczas jazdy. Towarzyszy temu niezły hałas ( zamki w tym modelu do najcichszych nie nalezą ) . Problem występuje w 2 z 4 zamków w drzwiach. Czy ktoś miał do czynienia z tym problemem ? Zastanawiam się czy jest to usterka mechaniczna czy raczej elektroniczna. Z góry dziękuje za wszelka pomoc w tym temacie bo nie wiem czy zabierać się za rozbieranie drzwi czy odstawić auto do ASO.
Powrót do góry
Marek_50

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrołęka
Posiadane auto: PEUGEOT 3008 1.6 l PureTech 180 S&S hybryd
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 19 Kwi 2017, 22:34
Temat postu:

Też miałem taki problem


Witam.
Mój przypadek z "szyciem" zamka zakończył się bezboleśnie. Wystarczyło wpuścić kilka kropel oleju za pomocą strzykawki z igłą i póki co wszystko jest już z nim ok. Wyczytałem jakiś czas temu, ktoś o tym napisał i dzięki mu za tą poradę. Nawet nie demontowałem tapicerki (szycie było w jednych tylnych drzwiach) bo wystarczyło wpuszczenie oleju po wystającym "nypelku") aby ściekł do gumki w której sie porusza. Wymiana zamka za kilkaset złotych odstraszała mnie i ręcznie blokowałem te drzwi aby mieć pewność że są zamkniętę bo nawet gdy wydawało się że zamknęły się, drzwi można było czasem bez problemu otworzyć. Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 19 Kwi 2017, 22:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesGLC 200

179 850

2020r.

59 900 km

wielkopolskie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System