Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana pompy paliwowej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gkawon

Dyskutant



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: w246 180CDI automat
Piwa: 2/4
Wysłany: Sob 03 Lip 2010, 18:34
Temat postu:

Wymiana pompy paliwowej


Witam, wysiadła mi najprawdopodobniej pompa paliwowa, ponieważ na benzynie w ogóle nie mogą zapalić samochodu.Gdy przekręcę kluczyk to w ogóle jej nie słychać. Na gazie wszytko normalnie odpala. moje pytanie jest następujące ile taka pompa kosztuje i czy trudno ją wymienić?
z góry dziękuję
pozdrawiam
Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Sob 03 Lip 2010, 20:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana pompy paliwowej


http://www.allegro.pl/item1095228580_mercedes_a_klasa_w168_1997_2004r_pompa_paliwa.html http://www.allegro.pl/item1098442283_mercedes_a_w168_1_6_pompa_paliwa.html z tego co pamietam trzeba opuszczac zbiornik
Powrót do góry
atsii

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Mercedes B klasa W-245 B200 benzyna
Piwa: 4/1
Wysłany: Sob 03 Lip 2010, 21:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana pompy paliwowej


Witam
Najpierw proponuję sprawdzić czy dochodzi napięcie do pompy ,sprawdz bezpiecznik.Teraz pompa i wymiana.Wymieniałem ją jakiś czas temu 1.4 bęzyna,były wtedy dostępne dwie na rynku jedna z firmy Pierburg jakoś tak , druga Simens .Pierburg była zakladana na pierwszy montaż ja kupiłem właśnie ją ,nówka na allegro ok.900zł Simens miał trochę wyższą cenę.W serwisie ta pompa kosztuje ok 1800zł ,różnica względem orginału jest taka że moja miała starte loga mercedesa,inaczej nie mogli by jej wprowadzić do sprzedaży.Teraz wymiana.Bawiłem się w to w garażu bez kanału,żabka plus kobyłki.Do pompy nie ma dojścia z kabiny musisz opuścić zbiornik .Najpierw odkręć płyty osłonowe plus dwie śruby od osłony wydechu ,potem pięć śrub od zbiornika ,wcześniej popsikaj je jakimś odrdzewiaczm . Opuść zbiornik ,wymień pompę i po robocie.Wcześniej przygotuj sobie opaski na wężyki paliwowe, chyba cztery bo tam są jednorazówki.Jeżeli już zdecydujesz się na wymianę pompy nie kupuj uzywanej,moja pracowała normalnie ciśnienie podawała prawidłowe ale potrafiła zaskoczyć raz na jakiś czas.Zanim doszedłem że to pompa wymienilem niepotrzebnie sporo części.Mam nadzieję że pomogłem.

POZDRAWIAM.
Powrót do góry
skype status
mslim

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: MB Vaneo 1,9 02'
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 05 Lip 2010, 09:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana pompy paliwowej


Kolego proponuję najpierw sprawdź bezpieczniki i przekaźnik potem dopiero bierz się za ściąganie zbiornika - kanał jest do tego idealny. - musisz spuścić przy tym paliwo jeżeli masz go dużo.

co do samej pompy to kup nowy wkład (bez tych białych plastików) powinieneś go dostać w okolicach tych zaproponowanych cen używek z allegro. polecam od razu wymianę filtra paliwa - mi 2,5 letni zarżnął nową pompę.
_________________
pozdr mslim
Powrót do góry
gadu-gadu
gkawon

Dyskutant



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: w246 180CDI automat
Piwa: 2/4
Wysłany: Pon 05 Lip 2010, 21:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana pompy paliwowej


Wielkie dzięki za rady. w Najbliższych dniach podjadę do znajomego mechanika. Dziś przekręciłem kluczyk to odezwała się pompa tylko bardzo dziwnie, pochodził przez 30s i zgasł. może filtr jest tylko zabity?
pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 05 Lip 2010, 21:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gkawon

Dyskutant



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: w246 180CDI automat
Piwa: 2/4
Wysłany: Sob 17 Lip 2010, 13:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana pompy paliwowej


Witam, mechanik rozkręcił pompę okazało się, że działa. zamontował wszytko z powrotem i mesio chodzi jakby żadnego problemu nie było. Dziwna sytuacja z ta pompą, ale ja się cieszę, bo nic mnie to nie kosztowałoSmile pozdro
Powrót do góry
gkawon

Dyskutant



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: w246 180CDI automat
Piwa: 2/4
Wysłany: Sob 07 Sie 2010, 13:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana pompy paliwowej


No niestety po około 3 tygodniach problem znowu powrócił. czy może to być wina złej jakości benzyny? z tłumika krople wody często kapią. czy może jeszcze coś sprawdzić jak zostanie znowu rozebrana pompa paliwowa? z góry dziękuję
Powrót do góry
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 18:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana pompy paliwowej


Za niskie ciśnienie paliwa....
Powrót do góry
Peppa1111

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2015
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Mercedes A klasa W168 1.4 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Lis 2015, 13:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana pompy paliwowej


Hej. może coś przytyka pompę. Jaką masz instalację mieszalnikową czy sekwencyjną? Ja mam podobny problem. Mam u siebie sekwencję i odpalam zawsze na benzynie a jak przełączy na gaz to wygląda jakby miał zaraz zgasnąc ale tylko chwilowo później smiga.(objawy występują tylko na zimnym silniku)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne


MercedesA 170

25 000

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesCLA 200

129 000

2019r.

130 000 km

pomorskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System