Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
greg269

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: a160 w168 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Lip 2010, 22:19
Temat postu:

w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


Mam taki problem mam mercedesa a klasa w168 1.6 benzynę z gazem.
Rano jak odpalam samochód za pierwszym razem odpali i gaśnie a od razu po tym jak zakręcę 2 raz to odpala. Potem pali już cały dzień. Dzieje się to dopiero jak samochód stoi kilka godzin. Zastanawiam się czy to może brudny filtr paliwa czy może pompa zaczyna siadać.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 07 Lip 2010, 08:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


Długo jest gaz? można wymienić filtr paliwa jak nie był długo wymieniany.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
greg269

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: a160 w168 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Lip 2010, 08:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


gaz jest od 9 miesięcy a filtr nie był wymieniany chyba

jest jeszcze jedna rzecz podczas jazdy na benzynie jest zamulony do pewnych obrotów a po przełączeniu na gaz wszytko jest ok.

Scalony przez Emiś
Pkt 20 RF
Powrót do góry
chester07

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard
Posiadane auto: A160 '99 benz+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 16:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


Witam,
śledzę temat falujących obrotów i gasnącego silnika przy odpalaniu i za każdym razem utyka on w martwym punkcie... Może tym razem się uda Confused . Mam ten sam problem, tzn auto zapala za 2-3 razem jeśli nie zapalałem go przez ok dobę. Następnie gaśnie i dopiero kiedy kręcę jeszcze raz - zapala. Mam (od 6 m-cy) zamontowany gaz. Na gazie auto jest dynamiczne i żwawe, po przełączeniu na benzynę nagle traci połowę mocy i jazda nim to męka. Sytuacji nie poprawiła wymiana filtra paliwa. Podłączenie do komputera wykazało, że jest jakiś problem z sondą lambda (ale nie świeci się kontrolka sondy!!)- mechanik powiedział, że przyczyną niewłaściwych wskazań może być instalacja gazowa. Czy w przypadku złego działania sondy auto nie powinno chodzić źle również na gazie?
Pomóżcie!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 08:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


Silnik nie jest przystosowany fabrycznie do instalacji gazowej. Miałem kilkanaście takich przypadków i w każdym jest coś innego. Samochód nie będzie prawidłowo działał na PB jak nie będzie miał wszystkich podzespołów sprawnych, w tych dwóch przypadkach może to być sonda lub niewydolna pompa paliwa.

Konieczne jest sprawdzenie samochodu za pomocą komputera i sprawdzenie czasu wtrysku i konta wyprzedzenia zapłonu. Jeżeli wszystkie podzespoły fizycznie są sprawne problem jest w sterowniku.

Podczas jazdy na LPG sonda lamba widzi w spalinach bardzo dużo tlenu (co jest spowodowane że gaż jest bardziej ekologiczny) czyli ubogą mieszankę paliwa po długim stosowaniu LPG sterownik silnika widząc ubogą mieszankę stopniowo wydłuża czas wtrysku, jednak ta mieszanka jest cały czas taka sama wiec wydłuża do jeszcze bardziej. Czas wtrysku na wolnych obrotach to 2-3ms w LPG widziałem już czas 7-10ms, więc automatycznie silnik jest zalewany paliwem i nie chce dobrze pracować na benzynie. W takim przypadku pomaga wgranie nowej mapy do sterownika.

Przypadek drugi ma związek z oktanami, ponieważ LPG ma około 110oktan czyli o około 15 więcej nie PB, kont wyprzedzenia zapłonu jest automatycznie ustawiany przez sterownik przez czujnik położenia wału i czujnik spalania stukowego, jeżeli auto jeździ na LPG kont przestawiany jest o kilka nawet kilkanaście stopni wcześniej (lub później w zależności od sterownika) z uwagi na bardziej wybuchową mieszankę. Sterownik doucza się do zmienionego paliwa i po pewnym czasie zaczyna strzelać w kolektor i przestaje chodzić na PB. Naprawa tylko przez wgranie nowego oprogramowania do sterownika.

Aby unikać takich wypadków należy z umiarem używać LPG, jeździć na PB przynajmniej połowę tego co na LPG, nie wystarczy rozgrzać auta na PB i już można jechać 600km nad morze.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 08:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
chester07

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard
Posiadane auto: A160 '99 benz+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 08:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


hollow - czy w takim razie tankowanie 98 zamiast 95 powinno choć trochę poprawić sytuację?
jak już pisałem komputer wykrył błąd sondy lambda - wymienić ją? Trzeba użyć oryginalnej czy zamienniki za 120zł też się nadadzą? Czy obie sondy są takie same, czy ta przed katalizatorem (tą mam do wymiany) różni się od tej za kataliz.? Jestem zielony w temacie - pewnie pytania są tendencyjne, ale po to jest forum, prawda?
Powrót do góry
gadu-gadu
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 18 Sie 2010, 07:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


Jeżeli któraś sonda ma złe wskazania to trzeba ją wymienić, obie sondy są takie same (cztero przewodowe), najlepiej użyć oryginalnej, ale to jest decyzja właściciela zamiennik też będzie działał. Zmiana na 98 może nie pomóc.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
chester07

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard
Posiadane auto: A160 '99 benz+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 21:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


Sonda została dziś wymieniona - niestety, rezultatu brak. Na benzynie wciąż silnik wyraźnie "zamula", im wyższe obroty tym auto chodzi jakby troszkę lepiej, ale na piątym biegu dochodzi do 3tys obrotów (jakieś 112 km/h) i nagle jakby była jakaś blokada lub ograniczenie - nie chce iść wyżej. Co może być tego przyczyną??? Wciąż jest problem z porannym zapalaniem. Chyba nawet zapala coraz gorzej... Zaczynam tracić siłę na tego miecia...
Powrót do góry
gadu-gadu
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 22:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


jaki jest czas wtrysku na benzynie na wolnych obrotach? niestety to tylko na kompie będzie widać.
Czy przypadkiem na każdym biegu nie rozkręca się więcej niż 3k.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
chester07

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard
Posiadane auto: A160 '99 benz+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 28 Paź 2010, 22:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


Znów rozpoczynam batalię o mojego merca. Byłem dziś u mechanika (kolejnego) i po podłączeniu kompa jednoznacznie stwierdził, że sonda lambda (ta wymieniana 2 m-ce temu) nie działa. Mechanik uważa, że tanie zamienniki tak właśnie się zachowują. Komp pokazał mu też, że z przepływomierzem jest wszystko w porządku. Jedynym wyjściem wydaje się zakup markowej sondy i jej wymiana, ale co gdy to nie pomoże? Czy dobra sonda to sonda firmowa (Bosh)? Jak znaleźdź dobrą część, która nie kosztuje 500zł? A może kupić sondę używaną - co sądzicie?
Powrót do góry
gadu-gadu
syndyk

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): DOLNY ŚLĄSK
Posiadane auto: MB A 160 168W gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 19:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


Mój pali ciężko rano, lecz to chyba wina słabego akumulatora. Co do gazu to mam go od pięciu lat. Przejechałem przez ten czas 80 tys km. Auto automatycznie zapala na benzynie, po osiągnięciu odpowiedniej temperatury samoczynnie przełącza się na gaz. Nie jest prawdą że trzeba jeździć 50/50 benzyna-gaz. Dbam o filtry gazu(dwa).Świece co 10 tyś.(NGK).Tankuj gaz tylko w sprawdzonych miejscach. Poszukaj na forach w miejscowości w której mieszkasz wiadomości o najlepszym gaziarzu w okolicy. Nie daj każdemu mechanikowi grzebać w instalacji gazowej.
To podstawy. Powodzenia!!! Walka z tym autem to czysta przyjemność. Ono ma klasę (A), więc obchodź się z nim z klasą.
Powrót do góry
chester07

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard
Posiadane auto: A160 '99 benz+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 21:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


Uwaga: po zatankowaniu Verwy - autko zaczęło chodzić troszkę lepiej. Odpala już za 2 razem!!! Może tankować tylko 98??? A co się stanie gdy odłączę całkowicie sondę lambda??
Powrót do góry
gadu-gadu
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 22:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


Przekręć kluczyk aż zapalą się kontrolki, poczekaj 3 - 4 sekundy i daj na rozruch. Ja też miałem taki przypadek jeśli od razu chciałem odpalić to gasł po zaskoczeniu. U mnie to działa.
Powrót do góry
chester07

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard
Posiadane auto: A160 '99 benz+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 10 Lis 2010, 10:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


Ten sposób czasem działa a innym razem nie... Dziś (jak przyjdzie część) wymiana lambdy po raz drugi. Trzymajcie kciuki!! Rolling Eyes

Sonad wymieniona. Auto chodzi duuuużo lepiej. Warto jednak kupić oryginalną sondę Bosh. Zapalanie jednak wciąż problematyczne...

Scalony przez Emiś-
-Pkt 20 RF
Powrót do góry
gadu-gadu
aggio

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 12:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 1.6 benzyna + gaz rano odpala za 2 razem


Odgrzeje trochę temat bo mam podobne problemy z tym zapalniem na zimnym

Pytanie głónie go holloww. Dlaczego trzeba wgrywać od nowa ustawienia kompa? Z tego co ja się orientuję to istotnie może być tak jak pisze holloww tylko, że po zresetowaniu kompa wszystko powinno wrócić do ustawień fabrycznych i na Pb powinno być ok. Oczywiście, że komputer Pb "nie widząc gazu" programowo koryguje czasy wtrysku i kąt wyprzedzania. Ale mapa wtrysku Pb jest stała i korygowana tylko od sondy lambda. I te korekty są zapisywane w ramie a mapa wtrysku w epromie lub nawet w promie, czyli pamięci stałej. Chyba, że w Mercedesie jest inaczej. I jeszcze jedno: korekty od lambdy brane są tylko pod uwagę gdy silnik osiągnął temperaturę roboczą i pracuje ze stałą prędkością obrotową (przyspieszenie/opóźnienie nie jest brane pod uwagę).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesC 270

67 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesC 180

19 900

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System