Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Chcę kupic okulara potrzebuje opinie porady



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamilsxt

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mitsubishi Galant E39 4WD4WS 2.0 16V GTi '91
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lip 2010, 20:05
Temat postu:

Chcę kupic okulara potrzebuje opinie porady


witam chce kupic mercedesa e-klasy w przedziale 2000-2002rok nigdy niemiałem stycznosci z mercedesami poza sprinterami ,potrzbuje opini. Jaki wybrac silnik ? czy z turbo czy bez jakie sa awaryjne które mniej skrzynia raczej manualna 6-stopniowa, ile bylo poduszek powietyrznych maxymalnie,jaka klima wystepuje czy z kierownica wielofunkcyjna były juz po lifcie czy ten przedział rocznikowy jest po lifcie czym sie różnia przed i po lifcie jak jest z eksploatcja - koszta ,cena czesci OEM?- słyszałem ze tanie, moc do 170KM max jakie spalnie ? jak sie prowadzi to auto? jak jest z korozją? i na co zwrócic szczególną uwage przy zakupie??
Powrót do góry
gadu-gadu
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 17 Lip 2010, 14:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Chcę kupic okulara potrzebuje opinie porady


Trochę dużo pytań, postaram się odpowiedzieć najlepiej jak potrafię;
Z silników benzynowych masz do wyboru jednostkę 2.0 (136hp), 2.3 (150hp), 2.4 V6 (170hp), 2.8 V6 (200hp), 3.2 V6 (220hp) <-- jeden z najlepszych, dalej 4.2 , 4.3, 5.0
Z diesli masz 2.2 bez turbo, slaby ale oszczędny i mało awaryjny, 2.2 CDI z turbiną i Common Rail, 2.7 CDI (ok 177hp), 3.2 CDI (204hp), starsze 2.9TD, 3.0 TD 24V <-- bardzo dobry silnik (170hp). Na Twoim miejscu szukałbym tych dwóch silników które zaznaczyłem. Benzyna trochę wypije ale przyjemność z jazdy jest o wiele większa. Zawsze możesz wsadzić sekwencję. Silniki CDI z reguły mają duże przebiegi a mało kto wie jak się z nimi prawidłowo obchodzić, są delikatne, a benzyna wolnossąca na pewno Ci lepiej posłuży. Jak chcesz skrzynię 6tke to raczej przy CDI szukaj (2.2, 2.7) ewentualnie jeszcze silnik 2.3 kompressor którego Ci nie polecam do tego samochodu występował z taką skrzynią. Poduch max było 6/8, chyba 8 ;p klima może być manualna/automatyczna. Lift wszedł pod koniec 99r. i była to zmiana zderzaków, dołożenie listw progowych, zmiana kierownicy na wielofunkcyjną, lusterka z kierunkowskazami i skrzynia biegów na tiptronic. Części nie są tragedią, powszechnie dostępne, blacharskie też w przyzwoitych cenach, wiele zamienników, musisz pamiętać że to Mercedes jednak i w porównaniu z Oplem Astrą czy Golfem tutaj czeka Cię co innego ;D Spalanie musisz poszukać na tym forum bo dużo o tym pisali, tak dla przykładu silnik 2.0 w trasie 7,0 - 8,0 , 2.3 7,5 - 8,5, większe 2.4 , 2.8 czy 3.2 też zejdą poniżej 10l/100km w trasie przy spokojnej jeździe. Co do prowadzenia, jeżeli samochód nie był walony, jest w dobrym stanie technicznym to komfort jazdy na bardzo wysokim poziomie. Przy kupnie, weź zaufanego lakiernika, miernik lakieru, popatrz na podwozie, nadwozie czy przetłoczenia się zgadzają, sprawdź VIN, nry SZYB!!! jedź na geometrię, poszukaj rdzy przy nadkolach, krawędziach drzwi, obejrzyj silnik, czy czasem nie był myty przed sprzedażą, dla Twojej informaci Mercedes już w tamtym okresie zaczął malować farbami wodnymi i niestety ale te modele są bardzo zżerane przez rdzę ale to z reguły tyczy się samochodów po wypadku czy niegarażowanych. Malowali jednak charakterystyczną morkę, jak jej nie będzie to na 100% coś było robione.
Powrót do góry
kamilsxt

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mitsubishi Galant E39 4WD4WS 2.0 16V GTi '91
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Lip 2010, 12:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Chcę kupic okulara potrzebuje opinie porady


Super wielkie dzięki to były konkretne odpowiedzi. jak już zawęże krąg poszukiwania odezwe się i jeszcze jedno co to znaczy "malowali jednak charakterystyczną morkę"

i czy sa "manuale servisowe" w pdf. do tego auta?
Powrót do góry
gadu-gadu
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 18 Lip 2010, 23:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Chcę kupic okulara potrzebuje opinie porady


Zapewne jakieś są. Jak spojrzysz na oryginalnie pomalowany lakier to nie powinien być idealnie gładki, oryginał Mercedesa jest delikatnie chropowaty, musisz się przyjrzeć z bardzo bliska. Może być jednak też tak ze element nie był malowany a konkretnie spolerowany bo np jakieś ryski były. Wtedy popatrz na odcienie elementów pod wieloma kątami.
Powrót do góry
decybel8

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: e w210
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Sie 2010, 21:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Chcę kupic okulara potrzebuje opinie porady


witam jestem tu nowy wiec pozdrawiam
do sedna sprawy chce uzyskać informacje o mercedesie e w 210 z 1997 z silnikiem 2.0 chce właśnie takiego kupić i myśle że dostarczycie mi informacji :
czy ten silnik wystarczy do jej gabarytów aby poruszać się dynamicznie ale bez przesady
czy jest awaryjny ten silnik z tym samochodem
co trzeba sprawdzić przy zakupie tego modelu
na jakim oleju powinien jeździć
gdzie szukać korozji
jakie ma słabe punkty
z góry dziękuje za pomoc
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 11 Sie 2010, 21:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 12 Sie 2010, 19:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Chcę kupic okulara potrzebuje opinie porady


Kolego decybel8, na jakim oleju powinien jeździć samochód, to Ci nikt nie powie. Ja jeżdżę na Mobil 1 5W50 przy przebiegu 88.000, od początku jak go sprowadziłem ten olej zalałem i na nim jeżdżę, nie bierze grama. Mój ojciec jeździ ML 270 CDI od nowości i też leje ten sam olej (nadaje się do tego i tego). Zasada jest taka, że jak auto jeździło na mineralnym to musisz lać mineralny, jak na syntetyku to możesz zalać wszystko tylko szkoda wtedy mineralny lać. GORSZY olej zawsze możesz nalać, lepszego NIGDY. 1. syntetyk, 2. półsyntetyk 3. mineralny
Co do silnika, otwórz maskę popatrz czy czasem nie jest wypucowany, jaki przebieg, posłuchaj go. Powiem Ci szczerze że ten silnik przy W210 to naprawdę nic specjalnego, do setki ze 13 sek, może 200km/h pojedzie. Ja mam taki w CLK 208, z tym że ten jest trochę lżejszy ale zaufaj mi, na starcie dostaję z wieloma japończykami, koreańczykami i inną średnią półką ;p tyle że ludzie się za nim oglądają ;D przy W210 też nie będzie ten silnik ekonomiczny, 8 trasa, 13 miasto to tak minimum ;] Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto


MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System