Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pumpernikiel

Debiutant



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: A140 98 automat i 4 inne
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 17 Lip 2010, 17:49
Temat postu:

Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Z reka na sercu przejrzalem cale forum i poza odsylaniem gdzies w kosmos nie znalazlem dzialajacego linka do storny gdzie jest chociaz napomkniety temat rozbiorki tego modulu. Nie chce nic pourywac, ma ktos jakiegos tutoriala z info jak sie do tego dobrac bo zimne luty dorwaly i mnie Smile

Merc W168 A140 automat 1999r
Powrót do góry
pumpernikiel

Debiutant



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: A140 98 automat i 4 inne
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 19 Lip 2010, 20:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Ok sam sobie odpowiem Smile

Rozebralem caly mechanizm i byly dwa zimne luty.

To spowodowalo lawine wrecz bledow w OBDII, teraz bledy wykasowane, auto zrobilo ponad 120km po miescie w korkach i na obwodnicy miasta i zero kodow bledow, skrzynia smiga.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 19 Sie 2010, 19:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Heja "pumpernikiel", mam ten sam problem. Udało mi się wyciągnąć moduł, ale po drodze zniszczyłem zakrywającą go od dołu plastikową obudowę Mad . Musiałem zamówić cały lewar Evil or Very Mad prawdopodobnie bede miał 2 moduły. Może udałoby mi się odsprzedać wyciągnięty moduł, tylko nie umiem go sprawdzić. Dostałem od jednego z tutejszych forumowiczów dużo informacji o tym http://www.aclassinfo.co.uk/mypage.59a.htm Jak ty sobie poradziłeś z tym. Ach jeszcze 1 pytanie, czy w swoim mesiu aby zmienić położenie lewarka biegów, musiałeś użyć dość dużo siły? Moje auto takie objawy miała zanim strzeliło "F"ocha
Confused
Powrót do góry
pumpernikiel

Debiutant



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: A140 98 automat i 4 inne
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 19 Sie 2010, 23:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Pewnie probowales rozebrac mechanizm bez demontazu do golego calej konsoli.

Nawet w nowo kupionym zapewne uzywanym sprawdz dokladnie czy nie ma zimnych lutow.


Przed i po awarii drazek zmiany biegow a wlasciwie polozenia skrzyni chodzil i chodzi bardzo lekko i bez zadnych oporow. Jak odepniesz linke sterujaca skrzynia zobaczysz czy blokuja sie plastiki czy to problem wewnatrz skrzyni.


Bylem bliski sprzedazy auta i zalamania nerwowego Smile Nawet zonie kupilem swiezy fajny kabriolet ale uparlo sie babsko na swojego "ukochanego" Mercedesa i koniec Smile

Troche kasy kosztowalo doprowadzenie go do porzadku ale bardzo przyjemne autko i przede wszystkim bezpieczne dla kobiety i dziecka wiec sie nie lam i walcz Smile
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 20 Sie 2010, 10:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Walczę już od miesiąca zaczyna brakować mi sił, ale z pomocą tego forum damy radę - chyba Wink Tak pumpernikiel próbowałem rozebrać mechanizm i wyciągnąć tą nieszczęsna płytkę, a po drodze uszkodziłem jedną plastikową część. teraz czekam na cały lewar. Apropo dużego oporu dźwigni położenia skrzyni wspomniałeś o tym aby sprawdzić plastiki. O jakie blokujące się plastiki chodzi, są one koloru białego bezpośrednio pod srebrną rękojeścią dźwigni. A jak już wmontowałeś naprawioną płytkę elektronicznego modułu wybierania biegu to miałeś jakieś problemy z odpaleniem auta? Biegi były na swoim miejscu? Question
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 20 Sie 2010, 10:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pumpernikiel

Debiutant



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: A140 98 automat i 4 inne
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 20 Sie 2010, 21:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Moze blokowac taki czarny plastik montowany poprzecznie od tylu ale po prostu rozepnij lewarek od linki i sie przekonasz co powoduje opor. U mnie nie ma problemow bo rok temu skrzynia przeszla kompleksowy remont a dwa lata temu zostal wymieniony silnik na fabrycznie nowy Smile

Jezeli problem skrzyni jest zwiazany z czujnikami pozycji dzwigni zmiany biegow to auto powinno odpalic i jezdzic natomiast i tak musisz wykasowac bledy bo brak polaczenia miedzy GPU a lewarkiem generuje okolo 5 kodow bledow.

Zaraz po zakupie mercedesa dla zony kupilem reczny czytnik OBDII i bez niego nie podchodze do auta Smile

Tak samo jak slaby lewy przedni amortyzator wygenerowal od razu 4 kody bledow, od bledu ESP az po blad ABSu.


Ale zostaniecie zaskoczeni przy probie ustawienia geometrii zawieszenia Smile he he he... Smile

Nawet najnowszy Hunter wyswietla ze A-Klasse geometrie da sie ustawic tylko w serwisie i potrzebne sa do tego specjalne przyrzady jak drazek poprzeczny blokujacy przednie kola. Pomiar wysokosci przegubow napedowych od poziomu zero, wysokosc wahaczy od punktu zero, kat skretu kierownicy + specjalna blokada kierownicy. Auto musi byc 3-krotnie kalibrowane.

Oczywiscie w trybie recznym da sie wymusic ustawienie geometrii w A-klasse ale moze miec to negatywny wplyw na dzialanie i czulosc ESP.

No to tak na koniec zeby jeszcze Cie zdolowac Smile
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 21 Sie 2010, 09:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Shocked ok. Ja moz poprzestanę na lewarku Laughing Dzięki za pomoc pumpernikiel! Narazie czekam jeszcze na zamówiony lewar. Odezwę się przy następnej przeszkodzie Wink
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 23:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Hej "pumpernikiel". Zamontowałem zamówiony lewarek: silnik chodzi, biegi są na swoim miejscu. Oczywiście pojawiły się błędy w tym litera "F" na wyświetlaczu. Planuję wizytę u elektromechanika. Mam dylemat, ponieważ nie wiem czy z chwilą podłączenia pod komputer ma się świecić litera "F" czy nie zależnie od niej mogę podpiąć auto i kasować powstałe błędy. Litera "F" nie zawsze się świeci, po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika znika.
Powrót do góry
pumpernikiel

Debiutant



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: A140 98 automat i 4 inne
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 26 Sie 2010, 07:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Jezeli po wylaczeniu silnika I wlaczeniu jest ok a F wskakuje pozniej to nadal masz jakis problem w ukladzie I skasowanie bledow nice nie da.

Czy jak nie ma F to auto jezdzi normalnie? Czy masz dosyc oleju w skrzyni?

W jakiej sytuacji wskakuje F?
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 26 Sie 2010, 12:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Jak nie ma litery "F" to wszystko jest w porządku: nic nie szarpie, auto jeździ płynnie itp. Są sytuacje, że w czasie jazdy nie poczuję momentu kiedy skrzynia wchodzi w tryb awaryjny po prostu jadę sobie jakby nigdy nic 90 - 1000km/h, patrzę na wyświetlacz a tu "F". Jeśli jadę z prędkością poniżej 60 km/h to w momencie przejścia skrzyni w tryb awaryjny odczuję to, jest to małe, krótkie szarpnięcie, auto ma większego "muła". Poziom oleju był sprawdzany w serwisie MB, stan był odpowiedni. To tam stwierdzono uszkodzenie elektronicznego modułu wybierania biegów (element A61).
Błąd "F" który pojawił się, po zamontowaniu zamówionego lewarka nie zniknął z wyświetlacza po wielu razach wyłączenia i włączenia silnika. Wtedy przypomniałem sobie o tym, że pisałeś ,aby po wymianie lewara kasować błędy, więc pojechałem na biegu awaryjnym do elektromechanika, musiałem na niego czekać, więc wyłączyłem ponownie silnik, aby sprawdzić czy nadal będzie błąd, gdy go włączyłem błąd zniknął Question. w końcu nie podpiąłem auta pod komp, gdyż błąd nie pojawiał się. Wróciłem do domu. Na drugi dzień w drodze do pracy znowu się pojawił. oto cała historia Confused Nie wiem co jest grane Sad
Powrót do góry
ghost2255

Dyskutant



Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: SCENIC 2 1.9dCi
Piwa: 1/5
Wysłany: Czw 26 Sie 2010, 17:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Ale oczywiście przed zamontowaniem przelutowałeś wszystkie luty w "nowym" lewarku?

Bo jeśli tego nie zrobiłeś, to jest duża szansa, że masz to samo, co przed naprawą.
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 26 Sie 2010, 19:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Nieee drogi przyjacielu "pumpernikiel" radził mi abym sprawdził ten nowo zamówiony lewar, ale ja po 1) byłem zmęczony tą całą akcją wokół problemu "F" i chciałem to jak najszybciej mieć już za sobą 2) bardzo ciężko jest sie dostać do modułu - to przez te plastikowe zaciski Mad po 3) gośćiu od którego kupiłem lewar, powiedział mi, ze jest ok. W obecnej sytuacji jestem zmuszony sprawdzić moduł Confused Odezwę się jak już coś będe wiedział
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 08:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Przypomniałem sobie jeszcze o dwóch istotnych sprawach. Pierwsza to ta, że błąd “F” zaczął się pojawiać odkąd sam wymieniłem olej w skrzyni (było to w styczniu – lutym b.r.). Zaraz po tym gdy pierwszy raz pojawił się litera “F” pojechałem zdiagnozować auto na kompie, błąd został usuniety z pamięci. Było ok nie pokazywał się do lipca tego roku, wtedy wybrałem się do mechanika, któremu opowiedziałem o wszystkim. Mówił, że przyczyną tego błędu mogło być wynieszanie się resztek starego oleju z nowym (gdyż całego oleju mogłem nie spuścić) i związana z tym nieprawidłowa gęstośc olju itp. Sprawdził poziom oleju, było go za dużo, odlał oleju do prawidłowego stanu. Wizyta nie usunęła problemu, litera “F”zaświeciła się gdy wyjeżdżałem z garażu mechanika Confused .
Druga rzecz – jeszcze przed pojawieniem się błędu czyli przed rokiem 2010, zauważyłem, że dźwignia położenia lewarka stawia duży opór, aby zmienić jej położenie musiałem użyć naprawdę dużo siły, czasami myślałem, że jak to zrobię to coś uszkodzę. Tak jest po dziś dzień, nawet po wymianie lewarka. Czytałem na forum, że może to być sprawa cięgen, bądź linek zmiany biegów. Może to powoduje pojawianie się błędu “F”.
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 06 Wrz 2010, 20:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Yes, Yes, Yes - auto jeżdzi bezbłędnie Laughing . Od dnia kiedy elektryk sprawdził elektroniczny moduł wybierania biegu pod względem zimnych lutów itp. minał tydzień. W tym czasie przejechałem około 500km i na pojawił się błąd skrzu=yni "F" Very Happy Dziękuje wszystkim forumowiczom, którzy wspierali mnie w tych trudnych chwilach, dawali rady wskazówki. Bez was było by mi ciężko Wink
Powrót do góry
jozek335

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: mercedes a170 1.7d 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 12:53
Temat postu:

Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Witam , mam mercedesa a170 cdi 98r skrzynia manualna sprzęgło automat , i pojawia się nieszczęsna literka F . Byłem na kompie i wykazało błąd p1747 , czyli chodzi tu o ten modół sterowania optycznego lewarka . Pytanie do was gdzie znajduje się w moim merolku ów płytka odpowiedzialna za to wszystko ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System