Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 14:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Zaraz pod plastikową obudową lewarka. Zdejmujesz wierzchnią plastikową obudowę, jest ona na 4 zatrzaskach, potem odpinasz (jest to trudne) górną plastikową konstrukcję lewrka od dolnej wiekszej plastikowej jkonstrukcji (tam też chyba sa 4 zatrzaski) wcześniej podpinaj 2 wtyczki/kabelki dalej chyba będziesz widział jak dostać się do tej płytki. Uważaj później przy składaniu do kupy tych części zwłaszscza płytki do plastikowej konstrukcji - jest tam kilka plastikowych ruchomych elementów. Cierpliwosci Wink
Powrót do góry
jozek335

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: mercedes a170 1.7d 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 15:44
Temat postu:

Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Dzięki za podpowiedź ! To jest tak , mam rozebraną wierzchnią część i poodłanczałem kostki od szyb , zapalniczki . To teraz mam odkręcić śruby od lewarka co są na górze ? I ta płytka jest pod spodem ?
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 18:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Nie pamiętam dobrze, ale wydaje mi się, że nie musisz zdejmować całej obudowy wzdłuż przednich siedzeń. tylko plastikową obudowę wokół samego lewarka, ma ona kształt odwróconej, lekko kwadratowej miski.
Jak ją zdejmiesz to będziesz mógł ściągnąć plastikową przykrywkę tą na której są wypisane litery P R N D - pod nią jest ta elektroniczna płytka (wcześniej zdejmi gałkę dźwigni biegów). Z koleii, żeby wyciagnąć tą płytkę, to musisz ściągnąć górną plastikową konstrukcję lewarka, o tym pisałem wcześniej - jest to trudne zadanie, wymaga cierpliwośći i delikatności.
Powrót do góry
jozek335

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: mercedes a170 1.7d 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 19:27
Temat postu:

Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Witam ponownie , to o czym piszesz o zdjęciu plastikowej przykrywki gdzie są te litery PRND ,to jest chyba w automatach , a ja mam skrzynie manualną i czegoś takiego tam nie ma . Żadne kable do lewarka nie są podłączone , i w tym jest cały szkopuł gdzie to jest . Mogę przesłać zdjęcia jak to coś pomoże w rozwikłaniu tego , bo jest już coraz gorzej ! Bardzo proszę o pomoc !
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 19:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Przepraszam przeoczyłem w Twoim poście skrzynie manualną. Mój opis dotyczy automatu - nie wiem czy modół sterowania optycznego lewarka w manualu jest w tym samym miejscu. Mam nadzieję, że moje podpowiedzi nie sprawiły ci większych problemów.
Ja w takcih sytuacjach też dzwonię do serwisu MB, ale to raczej jutro.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 19:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jozek335

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: mercedes a170 1.7d 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 20:57
Temat postu:

Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Nic się nie stało , i tak muszę to zrobić a więc zdemontowane już mam . Tylko piszesz , że dzwonisz do serwisu MB. Nigdy nie dzwoniłem jeszcze ! W serwisie powiedzą gdzie się znajduje ów płytka ?
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 10:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Powiedzą, ale czasmi lepiej jest sprawdzić to co mówią. Ja mam dwa numery do serwisu. Gdy ja szukałem elektronicznego modułu wybierania biegu, to w 1 serwisie powiedziano mi, że jest on pod maską, w plastkowej skrzynce znajdującej się przy podszybiu od strony pasażera, a w 2 serwisie, że jest on zaraz pod dźwignią zmiany biegów - w kabinie auta Rolling Eyes
Powrót do góry
jozek335

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: mercedes a170 1.7d 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 17:13
Temat postu:

Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Może jeden serwis miał racje i drugi ? Mówili może o automacie i półautomacie ! Zobaczę co tam jest , tak na wszelki wypadek .
Powrót do góry
merc22

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: sprytne
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 00:49
Temat postu:

Re: Rozbiorka czujnikow przy lewarku


jozek335 napisał:
Może jeden serwis miał racje i drugi ? Mówili może o automacie i półautomacie ! Zobaczę co tam jest , tak na wszelki wypadek .

Panowie w autku z automatycznym sprzęgłem nie ma tzw. modułu SEM,czyli optycznego modułu wybierania biegu.ponieważ skrzynka jest manualna,jest natomiast w tym miejscu czujnik lewarka zmiany biegów,który rzadko się psuje-trzeba dobrej diagnozy na porządnym sprzęcie-zapraszam do mnie!
_________________
Pkt 22
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 07:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Bardzo ciekawe co pisze kolega merc serwis.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Evitare

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomża
Posiadane auto: Mercedes B 200 Turbo, Citroen C5 x7, 2,7HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Lis 2011, 11:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Witam,
nie wiem czy mam ten sam problem co został opisany powyżej ale po części go przedstawię.
Podczas jazdy zapala się F i tak jak było już napisane powyżej, jak wolno jadę to jest to odczuwalne jak szybciej to nie. Po wskoczeniu na F oczywiście auto nie ma mocy. Na komputerze wyskoczył błąd typu że skrzynia nie widzi gałki zmiany biegów. Początkowo po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu przez chwilę było ok, teraz objaw jest stały I teraz pytanie. Jak myślicie, czy opisane rozwiązanie polegające na wyjęciu płytki i usunięciu zimnych lutów mogłoby pomóc w rozwiązaniu problemu? Jedni mówią że to sterownik i koszt wiadomo jaki, inni że koszt w granicach 1tpln co brzmi rozsądniej.
Powrót do góry
rudiszubert

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Mercedes ML 270 CDI
Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 06 Sie 2012, 07:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Mam to samo w moim automacie .Najpierw pokazywała się F , ale po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika , było OK. Teraz jest F na stałe.Skrzynia nie dawno była składana , ale nie wiem jaki był stan sterownika i płytki lewarka położenia biegów przed awarią (uszkodził się kosz 1 biegu). Czy ten błąd F może dotyczyć też mojego auta? Wiem że muszę pojechać na komputer SD .Jestem z Wa-wy .Czy znacie jakiś warsztat godny polecenia i ile kosztuje samo odczytanie błędów skanerem ?
Powrót do góry
Evitare

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomża
Posiadane auto: Mercedes B 200 Turbo, Citroen C5 x7, 2,7HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Sie 2012, 19:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Evitare napisał:
Witam,
nie wiem czy mam ten sam problem co został opisany powyżej ale po części go przedstawię.
Podczas jazdy zapala się F i tak jak było już napisane powyżej, jak wolno jadę to jest to odczuwalne jak szybciej to nie. Po wskoczeniu na F oczywiście auto nie ma mocy. Na komputerze wyskoczył błąd typu że skrzynia nie widzi gałki zmiany biegów. Początkowo po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu przez chwilę było ok, teraz objaw jest stały I teraz pytanie. Jak myślicie, czy opisane rozwiązanie polegające na wyjęciu płytki i usunięciu zimnych lutów mogłoby pomóc w rozwiązaniu problemu? Jedni mówią że to sterownik i koszt wiadomo jaki, inni że koszt w granicach 1tpln co brzmi rozsądniej.


no i po sprawie, rozebrałem, dałem do przeglądu płytkę, kumpel podlutował i działa Very Happy
Powrót do góry
marcin.siara

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zagłębie
Posiadane auto: A-Klasa W168 1,7 CDI, 99r,
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 14:24
Temat postu:

Witam po przerwie


też pojawił mi się problem z literką F. Dodatkowo u mnie nie idzie auta wcale odpalić, nawet te sposoby, że na wciśniętym hamulcu nie działają... Zgodnie z instrukcjami z forum zacząłem szukać owej płytki koło drążka zmiany biegów. Ktoś poda instrukcję gdzie tego szukać? Jedyna "coś" do czego dochodzą jakiekolwiek kabelki to takie coś wymontowałem
https://imageshack.com/i/pobVK1Ukj
Czy może mam dalej rozbierać drążek?
https://imageshack.com/i/pn0zRGKcj
_________________
Pozdrawiam!
Marcin
Powrót do góry
PatrykL1984

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: 1.4 benzyna 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lip 2016, 09:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Podłączę się pod temat. Kilka dni temu pojawił się błąd "F", dodatkowo na hamulcu na wstecznym samochód szarpie. Z tego co już się dowiedziałem z tego forum to, że problem jest w zimnych lutach. Tylko teraz mam do Was koledzy dwa pytania:
1. Czy po naprawieniu płytki, trzeba kasować błędy kompem czy samochód sam wróci do normalnego stanu?
2. Może ktoś by wytłumaczył dokładnie jak rozebrać wszystko, żeby dostać się do tej płytki? Nie chcę nic popsuć i wolałbym wiedzieć co i jak.

Z góry dzięki!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie

MercedesGL 320

59 900

2009r.

176 850 km

lubelskie

MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System