Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sutello

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: A140
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Gru 2016, 10:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Hej ,witam i pozdrawiam - wiem ,że temat ma swoje lata ale ktoś tu zagląda Smile

Opiszę mój problem z Mercedesem A 140 LPG - opcja automatyczne sprzęgło zmiana lewarkiem manualna

Błąd F pokazuje się zaraz po tym jak auto zostanie potraktowane karcherem na myjni a ostatnio pojawiło się jak żona wjechała przodem do kałuży i po przejechaniu kilkuset metrów wywaliło F.

Usterka wygląda tak - F się świeci na desce - zapłon można wyłączyć po chwili załączyć - jest N ,a po przejechaniu kilku metrów F .

Kiedy autko sobie postoi np do nast dnia ,to autem normalnie można jeździć żadnych błędów F nie ma.

Byłem w podst serwisie gdzie - na komputerze wyskoczył błąd coś tam AKS - nie pamiętam ,bo koleś nie chciał mnie dopuścić do komputera. Skasował błędy i pieniądze- diagnozy brak ,a auto śmigało do nast. wizyty na myjni, gdzie wywaliło znów F.

Po ostatniej myjni zauważyłem ,ze po stronie kierowcy tam gdzie chyba są 2 cięgła i na takim białym plastikowym kwadraciku i w okolicach jest woda - po myjni - reszta wewnątrz sucha tylko w tamtym miejscu.

Odstał spr pod maską było już sucho i nast dnia jeździ jakby nic się nie działo.

Na 1 biegu auto normalnie zaczyna pełzać i eksploatacja normalna byle nie do myjni Smile

Czasem zdarza się także ,że nie można wbić biegu zaraz po ruszeniu autem - wtedy wyłączam go i odpalam od razu i biegi wchodzą bez oporu.



Moje 2 pytania nim udałbym się do jakiegoś fachowca .

1- czy to może być wina jednego z czujników ( ktoś pisał kiedyś ,że są 2 po maską) od wybieraka ew AKS?
2- trudna zmiana biegów sugeruje ,że tak jakby sprzęgło się kończyło?

za wszystkie odpowiedzi dzięki - oraz za tę - STAR DIAGNOSIS podłączyć i się sprawdzi... oczytałem wszystkie wątki odnośnie błędu F itp. ale podobnego jak ja przypadku nie znalazłem.
Powrót do góry
tokinek

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kożuchów
Posiadane auto: Klasa E Limuzyna, typoszereg W210,Klasa A, typoszereg W168
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 12 Gru 2016, 20:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


Witam serdecznie ! Mam podobny problem. W pewnym momencie na liczniku pokazało się te nieszczęsne F. Autko myślę zwariowało ! Zaciągnąłem do domu i przestudiowałem forum. Doszedłem do wniosku, że wszystkiemu winny jest moduł od automatycznego sprzęgł. Dobrałem się do niego i jak już miałem go na wierzchu, rozebrałem silniczek i po dorobieniu nowych szczotek, zmontowałem wszystko w odwrotnej kolejności, dolałem płynu do zbiorniczka. Auto pokazało N i normalnie odpaliło z tym, że nie wchodzi żaden bieg. Przy próbie wrzucenia jedynki bądź wstecznego, czuć, że autko chciałoby ruszyć ale coś mu nie pozwala. Jakby go porusza i koniec. Myślę, że może być zapowietrzony moduł automatycznego sprzęgła tylko jak się go odpowietrza ? Czy ktoś mógłby pomóc ? Może ktoś już ten problem przerabiał ? Będę wdzięczny za każdą radę ! Pozdrawiam !
_________________
Dzięki !
Piotr
Powrót do góry
sutello

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: A140
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 13:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozbiorka czujnikow przy lewarku


układ aks odpowietrza się następująco; podłączamy do autka stardiagnosis,wykonujemy czynności przez które prowadzi nas komputer,m.in.odkręcenie odpowietrznika wysprzęglika,uzupełnienie płynu w zbiorniku-i gotowe-raz tylko przez 17 lat udało mi się to zrobić na piechotę i do dziś nie wiem jak ja to zrobiłem bez stardiag.panowie podstawa to dobra diagnostyka-a biegów na siłę wbijać nie wolno!!! cyctat z innego wątku
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesGLC 220

124 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesB 150

105 000

2020r.

46 000 km

zachodniopomorskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesE 200

69 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System