Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) a klasa po stłuczce



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piratoss

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzebiatów
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Paź 2013, 17:10
Temat postu:

a klasa po stłuczce


Witam wszystkich.
Niedawno mialem pewne zdazenie - stluczka w lewy tylny bok.

po stluczce auto wrocilo na wlasnych kolach pod blok mieszklny. kolo jest cofniete do tylu oraz w strone "srodka" auta - ociera o nadkole.
szyba cala i mechanizmy w drzwiach sprawne (nie da sie ich otworzyc z klamki)
Nastepnego dnia gdy pojechalem do stacji kontroli pojazdow (robie tam przeglady) mechanik powiedzial mi, ze jest do wymiany tylna belka (koszt na allegro 250PLN belka+2 wahacze) oraz mogla zostac naruszona podluznica.

blacharki w to nie wliczam ze wzgledow oczywistych. chodzi mi jedynie o podwozie.

szukajac informacji dalej (allegro i google) nie znalazlem nic na temat tylnej podluznicy. czy to jest tak unikatowy przedmiot niczym yeti? wszyscy slyszeli nikt nie widzial?
po wypadku poduszki nie wystrzelily (gdzies czytalem ze jak nie wystrzela to podluznica jest nie ruszona)

i tu pytanie do was madrzy panowie. jak by sie to mialo z cena i czy faktycznie cos takiego moze byc do wymiany?

mechanicy wyliczyli caly koszt razem z blacharka na 7tys :O

calosc wyglada tak:

Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Wto 08 Paź 2013, 21:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) a klasa po stłuczce


Witam.
Nie znam rocznika auta ale chyba warto się zastanowić i policzyć czy warto naprawiać.
Koszty naprawy są duże i nie wiem czy nie zbliżone do wartości auta po naprawie a może i przed stłuczką.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
piratoss

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzebiatów
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 01:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) a klasa po stłuczce


rok 99.

policzyc i sie zastanowic czy warto naprawiac...
bylem zadowolony z autka tak wiec sadze ze warto naprawic.
zdziwila mnie odp mechanikow odnosnie ceny.

gdy tak pogrzebalem na allegro cena czesci to:
belka+wahacze - 250PLN
drzwi bez osprzetu (wszystko w tych sprawne) - 200PLN
ewentualna tylna cwiartka (bez klepania do wyciecia i zespawania) - 200PLN
mowa o tym samym kolorze lakieru.
koszt 1 tys z przesylkami.

rozbierznosc "robocizny" to:
7tys gdy oni zalatwiaja czesci.
4tys gdy ja zalatwiam czesci.
tak wiec wychodza 2 tys roznicy. WTF?

najbardziej dziwi mnie, ze ludzie mowia, ze do naprawy jest cos czego nawet google nie moze mi pokazac. jestem laikiem jesli chodzi o mechanike samochodowa dlatego staram sie dowiedziec jak najwiecej zanim zaczne wydawac pieniadze.

wczoraj mechanicy dodali, ze nie maja 100% pewnosci czy poszla podluznica gdyz bez nowej belki i jej zamontowania nie moga tego stwierdzic. sadze, ze cos tu jest nie tak i ktos mnie chce naciagnac na pieniadze.

dodatm tez, ze auto kupilem "okazyjnie" po cenie zanizonej. bede tez mial odszkodowanie z NNW gdyz pasazer zlamal obojczyk (ubezpieczenie kierowcy i pasazerow) tak wiec po naprawie moge wyjsc na "zero". chodzi o to by sie w konia nie zrobic Razz
Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 08:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) a klasa po stłuczce


Tak w kwestii formalnej to wg podanych numerków różnica jest 3k a nie 2 Wink Oraz odszkodowanie dla pasazera za obojczyk, jak sama nazwa wskazuje - jest dla pasazera, a nie na naprawe auta Wink

Nie jest naszą rolą żeby cię namawiać na naprawianie czy nie.
Sam musisz policzyć. Kupiłeś okazyjnie, fajnie. Ale jak teraz zapakujesz 4k (a może jednak ostatecznie 7, bo wyjdą niespodzianki) to juz nie bedzie okazyjnie. Jeśli ktoregoś dnia będziesz chciał auto sprzedać to nie odzyskasz włożonych kosztów w naprawe.
Stawiasz siebie również w sytuacji, że bedziesz na sile trzymał auto żeby się choć troche zwróciło. To niestety sa dylematy przy starych autach.
Tak naprawde problemem nie jest to ile bedzie naprawa kosztowac, tylko czy na pewno uda sie to dobrze zrobic. Bo moze sie okazac ze wpakujesz kupe kasy i bedziesz 4 sladem jezdzil.

Co do kosztów naprawy to oczywiście możesz się dogadać że dostarczysz im części, ale chociażby drzwi są dobrym przykladem. Można kupic za 200 sama blache (wtedy dochodzi koszt przełożenia bebechów) i montaż, można kupic kompletne, wtedy tylko montaż. Jeśli jesteś w stanie przełożyć sam, to pewnie wyjdzie taniej, jeśli nie, to i tak zapłacisz podobnie, tyle ze sie sam bedziesz fatygował w szukanie elementów.
Pytanie na ile umiesz/masz czas/chce ci sie bawic w samodzielne dlubanie (jesli pierwszy raz to pewnie urwiesz jakis kolek, czy polamiesz plastik)

Jesli kupisz sam belke, ktora okaze sie krzywa/wyrobione lozyska/cokolwiek, to mechanik powie - taka pan dal, nie moja wina ze krzywo jezdzi. Jesli on kupi to zawsze mozesz go probowac gonic, az bedzie dobrze.

Po prostu przemysl i przelic.
I dokladnie przejrzyj ceny na allegro, szczegolnie czesci blacharskich - one moga byc w bardzo roznym stanie, te tansze czesto sa traktowane jako "do pomalowania". Na zdjeciach to czesto wyglada lepiej niz na zywo. Nadaje sie do szybkiej naprawy, a niekoniecznie zeby ladnie zrobic auto.

Ja sie przymierzam zeby podmienic przedni zderzak, ktory jest lekko pekniety. Jest troche specifyczny (z listewka po srodku kratki), mimo kilkunastu stron ofert tylko kilka zderzakow spelnia warunek model/kolor (przy czym kolor ogolnie, bo niektorzy sprzedawcy nie umieja podac kodu, tyle tylko ze srebrny). Jeden ze sprzedawcow wystawia sama skorupe, z wymontowanymi wszystkimi plastikami, zaslepkami itp za cos 200pln, albo kompletny za 400. Przy kompletnym wymiana zajmie 15 minut. Przy golym, pewnie jednak troche wiecej + potencjalne klopoty przy przekladaniu kilkunastoletnich plastikow (kruche...)
Nawet przy zalozeniu ze robie to sam, to sie zastanawiam czy nie kupic kompletnego po prostu.
Powrót do góry
gadu-gadu
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 14:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) a klasa po stłuczce


Ja tylko powiem tyle, że jak wyceniłeś sobie naprawę na ileś tam, to spokojnie pomnóż to razy dwa.
Pisząc o wspawaniu nowej ćwiartki w tym samym kolorze nie przewidujesz lakierowania jej? Hmm, jak to sobie wyobrażasz? Nie licz na to, że części kupione na odległość nawet w tym samym lakierze, będą w idealnym stanie.
Ja miałem bardzo podobnie uszkodzony samochód-tylna prawa ćwiartka, tylne drzwi, poducha pasażera, felga, opona, belka, wahacz, tylna lampa. Naprawa miała kosztować 3-4 tys zł. Wyszło ok 9 tys. i mnóstwo nerwów. Było to 7 lat temu, gdzie części używane były dużo mniej dostępne.
_________________
cezzar
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 14:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie


MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System