Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) auto "dławi się" na hamulcu, skaczą obroty a nawet gaśnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylvie

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Merc. a170
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 21:54
Temat postu:

auto "dławi się" na hamulcu, skaczą obroty a nawet gaśnie


A więc podczas jazdy, gdy wciskam hamulec zaczynają skakać obroty, auto jakby dławi się, a ostatnio nawet zgasło - podczas tego "dławienia się" kopci - dym jest ciemny. Wcześniej skoki obrotów były jednorazowe i potem mimo iż dalej trzymałam hamulec wszystko było ok, ale odkąd zrobiło się zimniej skoki obrotów i to wszystko z nim związane pojawia się regularnie... W dodatku zauważyłam że jak puszczę go z hamulca i nie dodam gazu na D lub R to pojawiają się takie same objawy. Podczas jazdy wszystko jest ok, biegi zmieniają się dobrze i auto jeździ normalnie - albo tak mi się wydaje nie znam się a tym za bardzo. Według mechanika u którego zostawiłam samochód SD nie wykazał żadnych błędów i jego zdaniem to wtryski, jako, że koszt niemały (ponoć wyciągnięcie wtrysków to kosmos) chciałam zasięgnąć porad czy rzeczywiście stare wtryski mogą dawać takie objawy?
Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 22:39
Temat postu:

auto "dławi się" na hamulcu, skaczą obroty a nawet gaśnie


witaj kolego, na początek podaj jaki mercedes, rok produkcji, pojemność silnika. Błąd nie musi być, wystarczy jakie paramenty silnika, jak byłeś na kompie, również podałbyś paramenty. Pozdrawiam
Powrót do góry
sylvie

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Merc. a170
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 22:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) auto "dławi się" na hamulcu, skaczą obroty a nawet gaśnie


mercedes a170 cdi automat rok 2001 poj silnika 1689cm3
właśnie nie było mnie przy diagnozie no i stąd wątpliwości... nie mam żadnych dok. z diagnozy więc nic nie mogę napisać więcej...
Powrót do góry
rychopycho

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice /Śląskie
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.7 CDI 2002 Automat
Piwa: 2/3
Wysłany: Czw 28 Lis 2013, 15:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) auto "dławi się" na hamulcu, skaczą obroty a nawet gaśnie


mam Vaneo 1.7 CDI Nie wiem czy to objawy wtrysków ale jak mechanior mówi że wymia wtrysków to kosmos radzę zmienić mechanika. Wtryski wymieniałem i wcale nie w kosmosie Very Happy
Powrót do góry
coolmario75

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzesko/małopolska
Posiadane auto: Citroen C4 I 1,6 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 28 Lis 2013, 18:31
Temat postu:

auto "dławi się" na hamulcu, skaczą obroty a nawet gaśnie


Mercel napisał:
witaj kolego


Z tekstu wynika że to kobieta, chyba że się mylę Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 28 Lis 2013, 18:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rychopycho

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice /Śląskie
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.7 CDI 2002 Automat
Piwa: 2/3
Wysłany: Czw 28 Lis 2013, 19:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) auto "dławi się" na hamulcu, skaczą obroty a nawet gaśnie


a i owszem Razz Shocked
Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Czw 28 Lis 2013, 20:59
Temat postu:

Re: auto "dławi się" na hamulcu, skaczą obroty a nawet gaśnie


coolmario75 napisał:
Mercel napisał:
witaj kolego


Z tekstu wynika że to kobieta, chyba że się mylę Smile
tak to kobieta i szkoda że mechanicy próbują naciągać, za wyjęcie wtrysku 1000 zł to nie kosmos Question Question Question .
Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Czw 28 Lis 2013, 21:06
Temat postu:

auto "dławi się" na hamulcu, skaczą obroty a nawet gaśnie


rychopycho napisał:
mam Vaneo 1.7 CDI Nie wiem czy to objawy wtrysków ale jak mechanior mówi że wymia wtrysków to kosmos radzę zmienić mechanika. Wtryski wymieniałem i wcale nie w kosmosie Very Happy
Witaj, dziękuj bogu że swoją żone nie wysłałeś, i za ile wymieniałeś + regeneracja wtrysku.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 28 Lis 2013, 22:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) auto "dławi się" na hamulcu, skaczą obroty a nawet gaśnie


Koledzy....
jak zobaczycie damę na forum to ..... Laughing Laughing
Ale na temat. Wg powyższego nie podejrzewałbym wtrysków. Dławienie jest tylko na zimnym silniku? Czy na ciepłym też?
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
rychopycho

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice /Śląskie
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.7 CDI 2002 Automat
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 29 Lis 2013, 20:31
Temat postu:

Re: auto "dławi się" na hamulcu, skaczą obroty a nawet gaśnie


Witaj, dziękuj bogu że swoją żone nie wysłałeś, i za ile wymieniałeś + regeneracja wtrysku.[/quote]
wtryski regeneracja w Krakowie /wysyłał mechanik / 600/ szt + robocizna i filtr paliwa 1000 Very Happy Very Happy
Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Pią 29 Lis 2013, 21:27
Temat postu:

Re: auto "dławi się" na hamulcu, skaczą obroty a nawet gaśnie


rychopycho napisał:
Witaj, dziękuj bogu że swoją żone nie wysłałeś, i za ile wymieniałeś + regeneracja wtrysku.

wtryski regeneracja w Krakowie /wysyłał mechanik / 600/ szt + robocizna i filtr paliwa 1000 Very Happy Very Happy[/quote]. To według mnie i tak za drogo, czyli wychodzi u ciebie, za 4szt 2400 zł + 1000 zł robocizna i na odczepnego wymienił filtr spoko, umnie wyszło za regeneracje 1800 zł z wymianą koncówki wtrysków, Very Happy Very Happy Very Happy :, a że kobieta jest na forum to fajnie Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
sylvie

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Merc. a170
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 10:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) auto "dławi się" na hamulcu, skaczą obroty a nawet gaśnie


no i nie wiem co teraz... Po przemyśleniu tamtej "diagnozy" postanowiłam pojechać do jeszcze jednego gościa żeby sprawdził co dzieje się z moim wozem. Komputer nie wykazał żadnych błędów jedynie złe parametry pracy przepływomierza. Pan odpiął mi przepływomierz i kazał pojeździć zobaczyć jak samochód będzie się zachowywał. No i wszystkie objawy ustały... Zdecydowałam się wymienić ten przepływomierz od razu u tego gościa i od czwartku auto jeździ zupełnie inaczej tzn wcześniejsze objawy - dławienie się, skaczące obroty ustąpiły. Ustało nawet poranne kopcenie z którym miałam do czynienia odpalając go, spaliny nie śmierdzą tak strasznie jak wcześniej.

Niby wszystko super ale w weekend zrobiłam dłuższą trasę (ok. 400 km) w tym 200km na autostradzie i mam wrażenie że auto jakby osłabło... Tak jakby nie miało mocy się zebrać przy większej prędkości i chyba zaczęło mi więcej palić - no ale tego nie jestem jeszcze pewna bo tylko wizualnie oceniam na razie musiałabym jeszcze pojeździć żeby być tego pewną, ale wskaźnik paliwa spada dużo szybciej niż wcześniej, nawet przy złej pracy przepływomierza... No i teraz nie wiem, wystraszyłam się że ten facet mi nie podpiął tego nowego przepływomierza, bo szczerze nie czuje różnicy pomiędzy jazdą z odpiętym przepływomierzem a jazdą z tym nowym. Sama nie umiem tego sprawdzić bo próbowałam ale nic nie widzę takiego pod maską...

Keram2504 wcześniej gasnął raczej na zimnym, przy hamowaniu, po przejechaniu jakiś 300-500m, potem, jak już się rozgrzał było niby ok ale obroty nadal "skakały" prawie zawsze przy trzymaniu go na hamulcu, czy tez jak się toczył i wtedy już nie było ważne czy jest zimny czy ciepły - bez różnicy.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 18:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) auto "dławi się" na hamulcu, skaczą obroty a nawet gaśnie


Przelekturuj ten temat i podobne. Sporo już tego na forum jest.
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=73708
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesA 170

25 000

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System