Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) automatyczne sprzęgło



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
and311

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Wrz 2010, 13:23
Temat postu:

automatyczne sprzęgło


jakis czas temu zaczął wyskakiwać błąd skrzyni biegów ("F" na wyświetlaczu) i nie można było wrzucić zadnego biegu. Problem narastał i z czasem nie można było nawet odpalic samochodu. Po odholowaniu do warsztatu i podłączeniu do komputera okazało się, że jest to błąd brzmiący: małe ciśnienie w układzie automatycznego sprzęgła; Diagnoza fachowców: tarcza sprzegła, wysprzęglik i docisk do wymiany. Po demontażu okazało się jednak, że do wymiany jest docisk i tarcza sprzęgła. Uporali sie z tym w 1 dzień. KOSZT: sprzęgło (komplet) 800zł, robocizna 600zł. Jak na razie samochód jeździ bez zarzutu.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 26 Wrz 2010, 12:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) automatyczne sprzęgło


Znaczy, że to jest post razem z zawartą odpowiedzią, mam rozumieć? tylko nie podałeś jaka to skrzynia bo raczej nie zwykły manual.?
Powrót do góry
tadek1509

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: citroen xsara 2002 2.0 HDI MB VIANO 2.2 CDI 2004 AUDI A4 QATRO 1,9 TDI
Piwa: 17/6
Wysłany: Nie 26 Wrz 2010, 22:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) automatyczne sprzęgło


W tytule napisał Laughing Laughing
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 08:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) automatyczne sprzęgło


tak, mój błąd Wink
Powrót do góry
and311

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 15:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) automatyczne sprzęgło


ciąg dalszy historii, przejechałem jakieś 1500 km i znowu to samo w poniedziałek jadę z reklamacją.
Może któryś z kolegów ma jakiś pomysł co się znowu dzieje?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 15:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 19:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) automatyczne sprzęgło


Miałem podobny problem. Litera "F" nie znikała z wyświetlacza przez około 2 miesiące (były to okres wakacji Mad ), jeździłem od warsztatu do warsztatu. Jeden mechanik mówił, aby dolać oleju do skrzyni bo za mało, z kolei inny podawał, że jest go za dużo Shocked, byłem zmęczony i zrezygnowany, myślałem nawet o tym, aby sprzedać auto, gdy już będzie naprawione Shocked Ostatniom deską ratunku była dla mnie wizyta w serwisie MB, za podłączenie do kompa zapłaciłem 158 zł Crying or Very sad, ale było warto, bo udało się im znaleźć przyczynę biegu awaryjnego skrzyni. W moim przypadku był to błąd P1856 - uszkodzenie elektronicznego modułu wybierania biegu. Ta część często psuje się w mercedesach klasy a z automatyczną skrzynią biegów Confused Nie wiem w jakim warsztacie, byłeś, może warto udać się do profesjonalnego zakładu?

Ważne jest też, aby kompa podłączali do auta, gdy świeci się litera "F" na wyświetlaczu - to umożliwi postawienie dokładniejszej diagnozy.
Powrót do góry
and311

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Paź 2010, 19:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) automatyczne sprzęgło


byłem na komputerze,oczywiście żadnych błędów nie wykrył,zaprogramował jeszcze raz sprzęgło ponieważ stwierdził że się dotarło,po tym zabiegu auto przejechało jakiś 100 km i znów F na wyświetlaczu i nie można wrzucić żadnego biegu trzeba odstać 10-20 min aby można było dalej jechać.zauważyłem że dzieje się tak na niskich biegach 2,3.co do warsztatu gość zajmuje się tylko mercedesami w automacie wszyscy go polecają,proszę o jakieś propozycje pomysły co jeszcze nie tak Sad
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 14:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) automatyczne sprzęgło


Po pierwsze zmień mechanika, bo to on powinien prawidłowo zdjagnozować problem, bo nawet jak powiem Ci żebyś jechał z podłączonym SD i sprawdził skrzynie dynamicznie to co zrobisz?
Powrót do góry
and311

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Paź 2010, 13:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) automatyczne sprzęgło


jestem pod wrażeniem wiedzy kolegi holloww,twoje porady naprawdę mi pomogły Shocked

chce zakończyć temat,udało mi się samemu rozwiązać problem Very Happy koszt części 20zł,zaoszczędziłem kolejne 1500zł które pan wymieniacz chciał za naprawę,przyczyna usterki zużyte szczotki silnika napędzającego pompę sprzęgła,dwie godz. pracy i autko śmiga bez zarzutu.
Dziękuje za udzieloną pomoc zwłaszcza koledze holloww.
Jeżeli będzie taka potrzeba opiszę wymianę szczotek krok po kroku,a podłączenie do komputera nie jest potrzebne do tej operacji Smile

Scalony przez Emiś
Pkt 20 RF
Powrót do góry
jozek335

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: mercedes a170 1.7d 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 22:39
Temat postu:

automatyczne sprzęgło


Witam , mam pytanko do kolegi and311 . Mam a170 98r skrzynia manualna, a sprzęgło automat,w moim przypadku biegi giną i zapala się literka F po przejechaniu około 3 km po dłuższym postoju . Zawsze jak stanę na światłach i pużniej nie mogę ruszyć , a dalej mogę jeżdzić cały dzień. Rano też przy ruszaniu często gaśnie i muszę dodać więcej gazu .Teraz nawet przy zmianie biegów trochę szarpie , czy u ciebie były też podobne objawy ? I ewentualnie podaj mi gdzie i jak się wymienia te szczotki. Pozdrawiam
Powrót do góry
and311

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Lis 2010, 20:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) automatyczne sprzęgło


Objawy podobne tylko umie pod koniec jak zablokował to już nie mogłem ruszyć przez jakieś 5-6 godz. OPIS: Pompa znajduję się pod przednim błotnikiem od str kierowcy; trzeba zdjąć plastikowe nadkola i odpiąć przewód od ABS’u . Pompa przykręcona jest na 1 śrubie (trzeba odpiąć przewody doprowadzające płyn i złącze elektr. od modułu a następnie wyjąc pompę na wierzch). Dalej rozkręcić obudowę silnika elektr. (WIRNIK ZOSTAJE przy pompie). Po ściągnięciu obudowy będzie widac szczotki, których stan użyteczności musisz ocenić sam. MONTAŻ : w odwrotnej kolejności oraz cały układ NALEŻY odpowietrzyć (Odpowietrznik znajduje się w skrzyni biegów pod przewodem doprowadzającym płyn do skrzyni biegów. Odpowietrznik ma lewy gwint.),
Pozdrawiam.
Powrót do góry
hamer1

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: A160 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lis 2010, 21:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) automatyczne sprzęgło


Witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć krok po kroku jak bezpiecznie odpowietrzyć takie sprzęgło jak w temacie ( automatyczne sprzęgło)?
Powrót do góry
and311

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Lis 2010, 13:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) automatyczne sprzęgło


w układzie hydraulicznym automatycznego sprzęgła znajduje się płyn hamulcowy z zbiorniczka na hamulce, więc zalewamy do pełna nakładamy przewód na odpowietrznik przy skrzyni biegów drugi koniec do jakiegoś naczynia najlepiej butelka ,przekręcamy stacyjkę w drugie położenie, odkręcamy odpowietrznik, płynący płyn powinien być bez pęcherzyków powietrza zakręcamy odpowietrznik. Wyłączamy stacyjkę i palimy auto ,na początku może szarpać przy ruszaniu zrobić rundkę i powinno być wszystko ok. Trzeba pilnować płynu w zbiorniczku żeby za dużo nie ubyło, można to powtórzyć kilka razy aż będzie leciał czysty płyn.
Nie wierzcie wymieniaczą , szukajcie mechanika co pomyśli !!!!!!!!!!!!!!!!!
POZDRAWIAM
Powrót do góry
jozek335

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: mercedes a170 1.7d 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 12:41
Temat postu:

automatyczne sprzęgło


Witam , ja w sprawie szczotek w pompie sprzęgła , a więc rozebrałem pompę i szczotki są całkiem długie a nawet podjechałem do elektryka aby ocenił fachowym okiem .Założyłem ponownie i próbowałem odpowietrzyć układ , ale akumulator mi siada i jak włączę stacyjkę tak jak napisałeś to leci z odpowietrznika tylko kapka płynu , a pompa pracuje tylko może ze dwie sekundy . Tak powtarzałem kilkanaście razy i aku nie wytrzymuje. Czy istnieje możliwość aby pompa się zacierała , i jak odpowietrzałeś to płyn leciał cały czas czy tak jak u mnie ? Pozdrawiam !
Powrót do góry
kuczi_

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: W168 CDI 99'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Cze 2018, 13:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) automatyczne sprzęgło


Mam szybkie pytanie. Odpowietrzę jak auto jest na ziemi czy potrzebuje podnośnika/kanału ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System