Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) automatyczna skrzynia biegów 270cdi


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 10 Mar 2013, 13:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) automatyczna skrzynia biegów 270cdi


Kurdelebele co za śmieszne rzeczy. Oczywiście że olej się wymienia. Może kolega pracował w fabryce jak produkowali jeszcze 124, to tam faktycznie skrzynie były prawie bezobsługowe, ale dzisiaj wymienia się olej co 60 tysięcy, nie musi być oryginalny MB faktycznie wystarczy że będzie miał odpowiednią lepkość. Oleje mogą być mineralne albo syntetyczne i to jest dość duża różnica, to tak jakby do nowego silnika lać olej mineralny, a do starego trupa wlać pełny syntetyk. Nic się nie stanie ????

Jaki ma przebieg ten ML? Gdyby sprzęgło było zużyte to auto nie miało by mocy, wysoko zmieniał by biegi, wymiana oleju polepszyła by pracę, nie chciałby ciągnąć. Serwis ASO to nie był najlepszy pomysł na naprawę bo oni to są mistrzowie, ale od wymiany na nowe. Jak się jedzie autem które ma ponad 10 lat to prawie wszystko nadaje się do wymiany.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Lee1

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): SCHWANEWEDE
Posiadane auto: ML270cdi INSPIRATION 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Mar 2013, 16:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) automatyczna skrzynia biegów 270cdi


olej wymieniłem na nowy weszło 4 litry. a ze skrzynią już jest ok tak jak pisałem wcześniej było to s(przęgło hydrokinetyczne) odłączyli mi czujnik i auto śmiga równo nadal zmienia biegi płynnie ale już nie szarpie. Mechanik mowił ze byc moze bedzie spalał więcej o litr ale nic takiego sie nie dzieje;) pozdrawiam.
holloww przebieg to 235tyś Wink

Scalono. Pkt 20RF
Keram
Powrót do góry
maks1

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: ML320\2000r.
Piwa: 2/12
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 17:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) automatyczna skrzynia biegów 270cdi


witam, prosta zasada jak komuś nie wymienimy to nie zarobimy Smile a olej w skrzyni i tak musi być zależy kogo na co stać, lecz tutaj myślę że się trochę kolega myli co do nowych aut ponieważ teściu ma nowego MB no może nie nowe 1,5 roku i też dolewa mobil i powiedział że do serwisu nie pojedzie bo go tylko na kasę robili jak na razie chodzi super więc już nie wiem kto tu ma racje
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 22:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) automatyczna skrzynia biegów 270cdi


Miałem pisać własnymi słowami Laughing ale najdobitniej powiedziane to jest w tym artykule;
http://www.auto-swiat.pl/1-wymiana-oleju-w-skrzyni-biegow-pamietaj-nowy-olej-przedluzy-trwalosc-skrzyni-biegow
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
maks1

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: ML320\2000r.
Piwa: 2/12
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 23:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) automatyczna skrzynia biegów 270cdi


czy przeczytałeś to uważnie?ta osoba co to pisała nie miała do końca racji bo nie wiem co za baran porównuje olej od smażenia frytek z olejem ATF po pierwsze co ma ten olej spełniać,oczywiście olej w silniku wymieniamy bo jest jak smoła prawda ok.ale w skrzyni takiego porównania jeszcze nie widziałem,zgodzę się z tobą wymiana podczas remontu skrzyni ok.oczywiście po dłuższym używaniu ten olej jest trochę słabszy ale nie do takiego stopnia że się nie nadaje, kolor inny normalna sprawa podczas pracy ale nadal właściwości te same,opiłki są w każdej skrzyni ale nie ma ich tyle ażeby miało się coś stać.a skrzynię rozwalić można na 4 sposoby 1 wlać olej inny niż wymieniony wyżej ,2 nieumiejętna jazda ,3 brak oleju,4 przedobrzyć z olejem co się najczęściej zdarza. Pozdrawiam Maks1
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 23:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 00:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) automatyczna skrzynia biegów 270cdi


Nie wiem jakiego nowego mercka ma teściu, ale większość już nie ma nawet bagnetu do skrzyni, a olej w niej wymienia się maszyną albo przez miskę.

Olej w skrzyni jest ważniejszy niż w silniku bo poza smarowaniem spełnia rolę przeniesienia momentu obrotowego. Zużyty olej jest rzadki i nie potrafi wytworzyć odpowiedniego ciśnienia.

Dlaczego porównanie do oleju z frytek, bo zły olej śmierdzi właśnie spalenizną i może powodować tylko dalsze uszkodzenia.

Jak ktoś dba o skrzynie to nie ma w niej opiłków, trzeba ich trochę zrobić żeby wiedzieć.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
maks1

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: ML320\2000r.
Piwa: 2/12
Wysłany: Pon 18 Mar 2013, 12:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) automatyczna skrzynia biegów 270cdi


Masz rację. ....nie wiedziałem że olej wymienia się też dla zapachu.Teraz już wiem.
Powrót do góry
Makat

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: ML 270 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Kwi 2013, 18:28
Temat postu:

Re: Sprzęgło kinetyczne


Witam. Lee1, przerabiałem ten problem z szarpaniem silnikiem. Wymień olej w skrzyni i kamień z serca, po problemie. Oczywiście orginalny.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesB 150

27 000

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesC 200

32 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System