Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) Gdzie w CLK 208 jest czujnik przyspieszenia poprzecznego?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 21:06
Temat postu:

Gdzie w CLK 208 jest czujnik przyspieszenia poprzecznego?


Witam, zacznę od początku, czasem zapala się BAS/ESP na liczniku, diagnoza komputera pokazała błąd czujnika przyspieszenia poprzecznego. Diagnosta powiedział, że ten czujnik jest pod tylną kanapą, ściągnąłem więc kanapę, pod nią jest srebra blacha ochraniająca pewne urządzenie... to coś jakby pajączek z trzech stron puszczona jest stalowa linka, z czwartej całość jest zamocowana do karoserii. Pytanie teraz:
część (1) w kształcie kółka ma nr. 000 420 07 79. Pod tym jest mały prostokątny plastik (2), który "trybi" z metalową częścią pod tym kółkiem, ma on nr. 202 427 02 12.
Prośba wielka aby ktoś odpowiedział mi czy któreś z tych dwóch części to może ten czujnik przyspieszenia poprzecznego. Jeżeli nie to GDZIE on jest? Dobrze byłoby zamieścić jakieś jego zdjęcie. Po zdjęciu kanapy nic innego nie ma. Bardzo proszę o pomoc.

[/url]
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 04 Paź 2010, 20:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Gdzie w CLK 208 jest czujnik przyspieszenia poprzecznego?


Przecież do tego ustrojstwa nie dochodzą żadne kabelki - jak tam może być jakikolwiek czujnik?
To, co jest na zdjęciu to mechanizm samoregulacji hamulca pomocniczego. Przykręć tą klapkę spowrotem i załóż kanapę - w kabinie tego czujnika nie znajdziesz.
Czujnik przyspieszenia poprzecznego jest w bagażniku - kłania się EPC on-line:


Pozycja 145. Jeden z zapodanych numerów części to A 163 542 06 18
Powrót do góry
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Pon 04 Paź 2010, 22:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Gdzie w CLK 208 jest czujnik przyspieszenia poprzecznego?


Jak powyżej - nic dodać nic ująć. Na zagranicznym forum ktoś podaje, żeby szukać w przedniej części bagażnika (we wnęce koła zapasowego?), pod plastikiem.
Tutaj akurat od ML ale żebyś wiedział jak wygląda:

www.benzworld.org


Ostatnio zmieniony przez delek dnia Pon 04 Paź 2010, 23:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 04 Paź 2010, 23:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Gdzie w CLK 208 jest czujnik przyspieszenia poprzecznego?


delek napisał:
Na zagranicznym forum ktoś podaje, żeby szukać w przedniej części bagażnika (we wnęce koła zapasowego?), pod plastikiem.

Nie inaczej. Cool
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 02:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Gdzie w CLK 208 jest czujnik przyspieszenia poprzecznego?


W takim razie gdzie w bagażniku mam tego szukać? Dodam, że w miejscu koła zapasowego jest butla LPG, czy ten czujnik jest gdzieś w tej wnęce? Pozdrawiam
_________________



Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 02:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 08:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Gdzie w CLK 208 jest czujnik przyspieszenia poprzecznego?


delek napisał:

Tutaj akurat od ML ale żebyś wiedział jak wygląda:

To właśnie ten - ma dokładnie ten numer który podałem.
Pomiędzy wnęką koła zapasowego a oparciem tylnego siedzenia jest taka płaska półka - musisz ją odkręcić i pod nią szukać.
Może jednak zacznij od kalibracji systemu - bo taki czujnik jest drogi jak ze złota...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 13:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Gdzie w CLK 208 jest czujnik przyspieszenia poprzecznego?


Dwie diagnozy były, po jednym podłączeniu przed rozruchem i po przejażdżce, w dwóch różnych warsztatach. W jednym podpięli SD. Diagnoza niestety ta sama, walnięty czujnik przyspieszenia poprzecznego. Mają mi poszukać używki, bo w serwisie taki czujnik to koszt 500-600 zł.
_________________



Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 14:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Gdzie w CLK 208 jest czujnik przyspieszenia poprzecznego?


Wszystko się zgadza, nie wytrzymałem napięcia i poszedłem do garażu wybebeszyć bagażnik ;D znalazłem ten czujnik, jest on identyczny jak ten na zdjęciu. Celna wskazówka, żeby odkręcić plastikową półkę, trzeba było jednak położyć oparcie i zajrzeć od strony wnętrza samochodu żeby odczytać oznaczenia. Od strony bagażnika widać tylko czarny sześcian ;D znalazłem bez trudu. Stawiam piwko za pomoc Wink
_________________



Powrót do góry
Gulbi

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercedes ML 320 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 15 Kwi 2013, 13:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Gdzie w CLK 208 jest czujnik przyspieszenia poprzecznego?


Chłopaki dokładnie tak wyglada ten czujnik ajk pokazął go DELEK, jestem świezo po wymontowaniu :_)))

Co do umiejscowienia to byc moze w waszych clk jest on z tyłu bagażnika jak przeryłem cały tył i okazłao się ze trzeba było rozebrac srodkową konsolę.

W moim przypadku to ML

Życzę udanych napraw. Wiem ze w tych czujnikach najczęściej robi zie zimny lód" - cokolwiek byscie o tym nie myśleli Smile))))) Warto popraelutowywać trochę i powinno działać
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pon 15 Kwi 2013, 21:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Gdzie w CLK 208 jest czujnik przyspieszenia poprzecznego?


Cytat:
zimny lód
Cytat:
cokolwiek byscie o tym nie myśleli

Cześć witaj na forum.
A ja myślę że Ty nie myślisz co piszesz. Popraw.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Gulbi

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercedes ML 320 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 27 Kwi 2013, 21:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Gdzie w CLK 208 jest czujnik przyspieszenia poprzecznego?


a ja myśle ze ktos tu próbuje cwaniakować nie zna sie na żartach tych słownych:_), Zamiast spróbować pomóc doszukuje sie w ironi "ironi" wyluzuj czapę chłopie.

Wracajać do tematu to sprawa naprawiona, demontaż czujnika, delikatne usuniecie substancji któą zalany jest układ, zimny lut ( żeby nie było ) robił swoje. to bardzo precyzyjna robota, ale dajaca efekty :_) jeżeli ktoś chce to ja naprawiałem u Darka Sarki w Zielonej Górze. Co do znalezienia czujnika w przypadku MLa jest on po srodku konsoli dkoładnie pod schowkiem w podłokietniku. Trzeba rozebrać cały moduł środkowy, Wink robota na 15 min.

Warunkiem jest odpowiednia diagnoza komputerowa C1142 taki numer błędu i problem zdiagnozowany, zdemontowany , narpawiony :_))

pzdr
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sob 27 Kwi 2013, 21:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Gdzie w CLK 208 jest czujnik przyspieszenia poprzecznego?


Cytat:
myśle ze ktos tu próbuje cwaniakować nie zna sie na żartach tych słownych:_)

Zna się na żartach ale musi pilnować aby towarzystwo nie popękało ze śmiechu Laughing
Piana za duży wkład w temat. Wink
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLC 200

182 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System