Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Ocena wizualna dwóch ML 430



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacekl

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: focus mk3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Paź 2016, 22:44
Temat postu:

Ocena wizualna dwóch ML 430


Szukam sobie jakiegoś ML i takie dwa mi wpadły:

https://www.olx.pl/oferta/mercedes-benz-ml-salon-polska-v8-amg-4x4-gaz-sekw-do-2022r-full-opcja-udok-przebieg-cb-CID5-IDiaCHD.html#392433c5b8

https://www.olx.pl/oferta/mercedes-ml-430-gaz-w-pelni-sprawny-CID5-IDhJj31.html

Coś widać na pierwszy rzut oka? O co pytać szczególnego przy tym silniku?
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 09:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Ocena wizualna dwóch ML 430


Witam
Podpowiem bo ok 7mcy temu przechodziłem poszukiwanie swojego W163 .Pomysł masz dobry zapomnij o ropniakach idż w benzynę .Czy to będzie V6 czy V8 specjalnej różnicy nie robi ale nie myśl że pali to jak piszą w ogłoszeniach 16l Smile Spalanie tych aut zaczyna się od 20 właściwie bez ograniczeń . Ja mam Ml350 i mniej niż 20l LPG nie spalił nigdy w ruchu takim mieszanym . Jak pójde w korki to spokojnie 30ci a w trasie (autostrada ) 150-170 22L, To bardzo ciężki samochód i musi palić .Chcesz mieć ładnego przepis jest prosty znajdż sobie MLa bez gazu , nie będzie zjeżdżony bo dużo pali i to benzyny. Lepiej założyć nowe LPG do auta niż naprawiać wszystko inne . Jak czytam te wypociny o przeglądach za tysiące złotych to ręce opadają , jeden wymienił olej w skrzyni w 2012 ( a robi się to co 2lata lub 30tys KM) .Nie wierz w to i nastaw się że zestaw startowy czyli oleje w skrzyni , mostach, reduktorze i silniku + filtry to ok 700-1000zł zależy gdzie to zrobisz.
Jeśli chodzi o te 2szt nie tykał bym żadnego bo już pomijając że nie trzymają się tych moich ,,zasad " mają już LPG to jest inna rzecz która gołym okiem je skreśla . Lampy przednie .To są lampy z aut poliftowych po 2001r więc zadaj sobie pytanie po co ktoś zmienił lampy . Druga sprawa że montują te lampy do przed lifta co jak widać jest możliwe nie będzie w aucie przednich świateł przeciwmgielnych bo w oryginale poliftowe mają je w zderzaku a te lampy starszego typu które powinny być w tych autach mają zintegrowane światła przeciwmgielne w sobie . Więc przeglądu nie przejdziesz i brak dosyć ważnego oświetlenia w aucie .To samo te bujdy o xenonach wg mojej wiedzy to bywały w poliftach (wiem bo mam ) ale musi być fabryczny spryskiwacz w zderzaku do tego . Nawet jak znajdziesz polifta xenonem i bez spryskiwaczy to będzie chiński chłam wsadzony w zwyczajną lampę . One wyglądają identycznie tylko sprawdż sobie ile kosztuje na allegro lampa soczewkowa i xenonowa. Szukaj sobie auta nie starszego niż 2000 to taki pierwszy lift ( ma to ładniejsze wnętrze boczki , poprawiona skrzynia inna itd) a najlepiej po 2001 wtedy już po drugim lifcie czyli z zewnątrz to te lusterka lampy zderzaki itd. Ważne żeby był oryginał czyli światła takie jak powinny być , felgi takie jak powinny być .Nie żałuj na dobrą diagnostykę komputerową 100-300zł sprawdzisz wszystko od silnika po poduszki czy radio , w tych autach nie ma prawa się świecić żadna kontrolka , każda coś znaczy .
Jeszcze drobiazg , jak już szukasz to znajdż sobie z fabrycznym nagłośnieniem BOSE (takie duże radio ze wszystkim CD + 6CD w bagazniku , FV , TV , TEL ) działa to cudnie nawigacja prymitywna mapa max 2014r, ale audio naprawdę pierwsza liga . W nowocześniejszych autach też z niby super audio lepiej nie gra. Wiem że dla radia samochodu się nie kupuje ale ten dodatek na cenę auta nie wpływa a radość naprawdę wielka.
System Bose ma sporo aut na rynku więc raczej będzie w twoim wyszukanym MLu.

Powodzenia
Powrót do góry
jacekl

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: focus mk3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 18:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Ocena wizualna dwóch ML 430


Dzięki piękne kolego!

To napisz mi czy jest sens w ogóle pchać się w taki pojazd mając 20-23 tys. zł?

Jak będziesz miał czas to popatrz na ogłoszenia i może wypatrzysz coś godnego uwagi.

Jak przeglądam ogłoszenia to wszystkie cycusie glancusie, a pewnie na miejscu parchy. Chociaż ja się spodziewam, że samochód tylo letni nie będzie cudem Wink

Pod uwagę biorę również Grand Cherokee WJ V8.
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 19:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Ocena wizualna dwóch ML 430


Witam
Oczywiście że jest sens tylko trzeba być cierpliwym i czujnym . Ja kupiłem za 19900 ML350 z 03 . Pojawił się na OtoMoto o 24:00 a o 9 rano już był mój Smile Fakt że blisko miałem bo tylko 150km . Trzymaj się wytycznych czyli bez LPG i jak najbliżej oryginału i znajdziesz . Ja nie celowałem w po liftowe ale na bank musi to być jak pisałem od 2000r ( po pierwszym lifcie ) też może być ładne auto .No i miałem ten plus że do auta jechałem z kimś bardzo obytym do tego z diagnostyką SD w bagażniku . Jak pisałem znajdziesz , ogłoszenia co jakiś czas przeglądam i bywają takie kwiatki po 20-22tys bez LPG . Co do Jeepa to akurat też w temacie jestem , kiedyś miałem XJ , Grandami różnymi się najeżdziłem , daj spokój przepaść .Mimo że ML jest dosyć tłukowaty jak na Mercedesa i trochę mu jakości brak to jednak Merc . Jedynie co mnie drażni to słaby komfort zawieszenia (mam wszystko w super stanie ) ale to już jego urok cięzkie auto na ramie z normalnymi amorkami bez pneumatyki coś z coś - jest prosty i działa .I koniecznie z tym audio od Bose to rekompensuje braki w komforcie Smile
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 21:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Ocena wizualna dwóch ML 430


ten fajny , dokładnie takiego szukałem ( http://otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-ml-350-ID6yAE87.html#19428b6448 ) biały albo ten platynowy z jasnym środkiem , wyszło że mam czarny i z czarnym ale chociaż ciekawszym środkiem bo to Ispiration się trafiło .
Ale tego białego bym obejrzał ,cena kosmos chociaż młody jest ale z daleka widzę że zderzak do malowania zawsze coś się znajdzie , pomarudzisz że to wersja USA więc bez xenonów , i bez ogrzewanych foteli . Niby drobiazg te grzanie ale mnie to drażni bo mam wszystko ale grzania foteli Pan który konfigurował sobie moje auto jako nowe na liste nie wpisał . Nie dziwi bo auto mam z Francuskiej Riviery a ten biały z Florydy pewnie więc po kiego grzane stołki Smile ale szkoda bo w zimę ta skóra naprawdę nieprzyjemna jest .
Te samochody tanieją mocno bo OC drożeje i ludzi już tak nie kuszą .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 21:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekl

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: focus mk3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Paź 2016, 15:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Ocena wizualna dwóch ML 430


Dawid - dzięki. Ten co podałeś za drogi. Mam obecnie drogi samochód ale chcę kupić coś tańszego bo jeżdżę niewiele a moim celem jest spieniężenie części pojazdu Smile

Jak znajdę coś niedaleko Ciebie to się odezwię Smile

Rady nt zakupu bardzo cenne!
Powrót do góry
jacekl

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: focus mk3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Paź 2016, 22:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Ocena wizualna dwóch ML 430


Takie coś znalazłem jeszcze:
http://otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-ml-ID6yBJaJ.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto


MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System