Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) PORADA / fakty i mity na temat przepustnicy ML430



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scoorpion

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: W163, 430, rok prod 2000, B+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Gru 2013, 00:52
Temat postu:

PORADA / fakty i mity na temat przepustnicy ML430


Jako, że ostatnio zabrałem się za czyszczenie przepustnicy, egr'a, wymianę podciśnień oraz przegląd i uszczelnianie odmy jestem bogatszy o doświadczenia w tym temacie, więc się nimi podzielę, bo być może ktoś będzie chciał przerabiać ten sam temat u siebie.
Kilka faktów i mitów:
1. nie ma możliwości wyjęcia przepustnicy, bez ściągnięcia kolektora ssącego = mit obalony - trzeba się nieźle napocić i powyginać ręce w " chińskie osiem" ale można wyjąć przepustnicę bez ściągania kolektora.
2. Wyjęcie EGR'a oraz rurki wchodzącej w kolektor graniczy z cudem = mit obalony - procedura ta sama co powyżej przy przepustnicy.
3. po wyczyszczeniu przepustnicy składamy wszystko do kupy, a samochód chodzi normalnie = obalone - potrzebna jest adaptacja przepustnicy.
4. adaptację przepustnicy można zrobić stosując różne dziwne triki opisywane na dziesiątkach for internetowych ( włączyć zapłon, pomachać pedałem gazu itd lub sama się zrobi po przejechaniu jakiegoś tam odcinka drogi) - takie metody może i działały przy W124, ale przy ML'u nie zadziałają na pewno. ADAPTACJĘ MOŻNA ZROBIĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ PODŁĄCZENIE POD STARKĘ !
5.adaptację zrobimy jakimś uniwersalnym interfejsem = nic bardziej mylnego - przerabiałem temat na kilku urządzeniach typu KTS, CDiF itd - tym sobie można w mercedesie błędy odczytać, ale też nie do końca, bo czasem cuda wychodzą. TYLKO SD.
6.adaptacja zawsze pomaga - fakt, przy założeniu, że wyczyściliśmy wszystko dokładnie jest niezbędna, ponieważ osad zgromadzony na ściankach gardzieli zmienia położenie przepustnicy - po jego oczyszczeniu przepustnica zostaje w położeniu w którym znajdowała się do tej pory, czyli jest delikatnie uchylona. Jednak przed zabraniem się za czyszczenie należy się upewnić, że nasz przepływomierz działa poprawnie ( też SD - wskazania około ok. 12 kg przepływu jest właściwe )
7. Jeśli mamy problem z przepływomierzem po adaptacji przepustnicy auta nie odpalimy, więc radzę to sprawdzać zanim przystąpimy do takiego zadania.
8. Po tych zabiegach samochód znacznie zyskał na mocy, lepiej wkręca się na obroty, poprawiła się elastyka jazdy w każdym zakresie obrotów i przestały cieknąć pokrywy odmy:) więc warto.

To w skrócie chyba tyle...gdyby ktoś miał problem pisać śmiało na PW.
_________________
W163, 430 B+LPG, rok prod 2000
Powrót do góry
format ps

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: w163 3,2 bg
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Maj 2018, 17:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) PORADA / fakty i mity na temat przepustnicy ML430


Ciekawe, co piszesz z tą adaptacja. Ja znam dwa przypadki wymiany kompletnego silnika(jeden mój) a więc łącznie z przepustnicą i nigdy nawet nie było konieczności podpięcia auta pod komp, nie mówiąc już o jakiejś tam adaptacji. Po prostu podmieniamy, podłączamy i jeździmy pięknie. To znaczy,że wszystko działa jak należy od razu
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesGLC 250

145 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System