Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Czujnik temperatury paliwa sprinter 2,2 cdi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adamiak

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: mercedes sprinter 902 2,2 cdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2020, 23:03
Temat postu:

Czujnik temperatury paliwa sprinter 2,2 cdi


Witam.

Od czego by tu zacząć....

Mam sprintera 902 2,2 cdi 80kw z 2005r i problem z odpalaniem sprintera jak jest ciepły. Bardzo długo kręci. W ostatnich miesiącach zostały zregenerowane wtryski, pompka wstępna, oringi układu paliwowego, zawór regulacji ciśnienia, termostat wraz z czujnikiem temperatury płynu chłodzącego, rozrusznik i nowy aku.

Po podłączeniu pod komputer okazało sie że czujnik temperatury paliwa pokazuje -49 stopni. Nie mogę zlokalizować go z moim aucie. Nie ma ani w listwie CR ani przy pompie wtryskowej, ani pod kolektorem ssącym, rozdzielacza paliwa też nie dostrzegłem. Ogólnie można go kupić i nawet go kupiłem ale nie wymieniłem bo nie moge go zlokalizować.

Czy jest ktoś w stanie naprowadzić mnie na dobry trop?

A może to jest ten czujnik na listwie paliwej- mierzy ciśnienie i temperaturę ( od strony grila) na trzy piny?

W jaki sposób sterownik odczytuje temperaturę silnika i w jaki sposób dawkuje paliwo?? Bo rozumiem przy zmiennych warunkach ilość paliwa też jest inna.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 24 Cze 2020, 08:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czujnik temperatury paliwa sprinter 2,2 cdi


W silniku 611 ten czujnik jest tutaj:

Ja bym jednak zbyt dużo nadziei sobie nie robił. Ważniejszym parametrem jest temperatura czynnika chłodzącego i to według niej jest dawkowane paliwo. W twoim spisie naprawionych i zregenerowanych elementów nie ma pompy wysokiego ciśnienia. Czy coś było z nią robione? Czy przy podłączonym komputerze robiłeś próbę rozruchu ciepłego silnika? Jakie ciśnienie wtedy jest w railu? Możesz jeszcze taką próbę zrobić: jak silnik jest ciepły (i się spodziewasz, że będzie problem z odpaleniem) to weź węża ogrodowego i zaserwuj pompie wysokiego ciśnienia zimny prysznic - tak, żeby ją mocno schłodzić. Potem spróbuj uruchomić silnik i zaobserwuj.
Powrót do góry
Adamiak

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: mercedes sprinter 902 2,2 cdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2020, 21:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czujnik temperatury paliwa sprinter 2,2 cdi


Dzięki za podpowiedź. W dniu dzisiejszym po raz kolejny zaglądałem pod maskę auta i w wskazanym miejscu przez Ciebie nie ma czujnika Sad jest wkręcona śruba, brak jakiejkolwiek kostki elektrycznej. Rozumiem że ten element w który jest wkręcony czujnik to element podtrzymujący listę paliwową. U mnie są dwa te mocowania i nie ma tam czujnika.

Jeśli chodzi o pompę wysokiego ciśnienia nie było nic na tą chwilę robione.

Auto ma zamontowaną pompę 748 cn1.

Pisałeś o temperaturze czynnika chłodzącego - na początku roku został wymieniony termostat wraz z czujnikiem temperatury. Wskazania temperatury na wyświetlaczu są ok, auto szybko łapie temperaturę i rośnie do ok 83 stopni. Wydaje mi się że jest sprawny. Czy tylko ten czujnik przy termostacie odpowiada za dawkowanie paliwa?

Korzystałem z programu maxiecu, i on wskazał taki odczyt temperatury. Może w moim aucie poprostu go nie ma??

Co do wartości ciśnienia na listwie - sprawdzone było jak auto pracowało, ale nie podczas rozruchu. Mechanik twierdzi że jest ok. Gdy zobaczył złą wartość czujnika temperatury nic więcej nie sprawdzał.

Możesz napisać jakie powinny być wartości podczas rozruchu?? Bym podjechał jeszcze raz na diagnostykę.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 24 Cze 2020, 22:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czujnik temperatury paliwa sprinter 2,2 cdi


Nie wszystkie auta maja ten czujnik. Trzeba po prostu w programie EPC służącym do doboru części sprawdzić po numerze VIN czy twoje auto ma ten czujnik. Jeżeli czujnik nie jest zamontowany to komputer przyjmuje wartość zastępczą.
Wskaźnik na liczniku i komputer silnika maja w tym motorze osobne czujniki temperatury. licznik może pokazywać dobrze, a do komputera silnika będzie dochodzić wartość zafałszowana.
Różne źródła podają różną wartość ciśnienia potrzebnego do rozruchu. Wiele zależy oczywiście od stanu silnika (kompresji) od stopnia rozpylenia paliwa itp. Kiedyś przyjmowałem tą wartość na 150 barów - może ktoś ma inne dane.
Powrót do góry
Adamiak

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: mercedes sprinter 902 2,2 cdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Cze 2020, 21:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czujnik temperatury paliwa sprinter 2,2 cdi


W programie EPC już szukałem wcześniej zanim pisałem na forum. Znalazłem ten model silnika i też był tam umieszczony czujnik temperatury paliwa. Jak wpisuję nr vin to pojawia się błąd złego vinu- także nie wiem co jest grane...

Piszesz że komputer przyjmuje wartość zastępczą - temperatura na wskaźniku tj czujnik termostatu, a temperatura silnika?? W jaki sposób jest odczytywana bo nie mogę odnaleźć żadnego czujnika.

Masz jeszcze jakiś pomysł?? Gdzie może znajdować się jeszcze czujnik ?

W weekend zrobię test z zimną wodą... i dam znać jak to wyszło jeśli chodzi o pompę wysokiego ciśnienia.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Cze 2020, 21:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 26 Cze 2020, 07:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czujnik temperatury paliwa sprinter 2,2 cdi


Adamiak napisał:
Jak wpisuję nr vin to pojawia się błąd złego vinu- także nie wiem co jest grane...

Skoro ten VIN to taka wielka tajemnica to pozostaje nam siąść i zapłakać - nic więcej nie mogę zrobić....
Powrót do góry
Adamiak

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: mercedes sprinter 902 2,2 cdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Lip 2020, 01:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czujnik temperatury paliwa sprinter 2,2 cdi


Zakończyły się moje problemy z odpalaniem auta.

Jeśli chodzi o czujnik temperatury paliwa to nie ma go w moim aucie.

Powodem złego odpalania auta okazały się wtryski a dokładnie dwa z nich. Regeneracja wykonana została nie poprawnie i auto słabo odpalało lub wcale (sprawdzone metodą na przelew). Brakuje mi słów na tych co się tym zajmują - regeneracją.

Po kolejnej wymianie dwóch wtrysków na zregenerowane zakupione z allegro auto odpala i zarabia na siebie Smile

Temat zamykam, dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 150

105 000

2020r.

46 000 km

zachodniopomorskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesViano

24 900

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System