Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Legendarny 2.7 CDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaneh

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2021
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ratingen
Posiadane auto: Volkswagen Sharan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Sty 2021, 11:45
Temat postu:

Legendarny 2.7 CDI


Witam. Mam problem ze znalezieniem informacji w jakich modelach byly montowane legendarne jednostki 2.7 CDI. Jedyny jaki znalazlem to E270. Moglibyscie mi wymienic modele z tym pancernym silnikiem? Fajnie by bylo, gdyby byly tez wersje kombi.
I jeszcze pytanie poboczne: Czy te jednostki sa rzeczywiscie pancerne? Slyszalem, ze daja rade bez serwisu nawet 2,5mln km zrobic Shocked Pozdrawiam wszystkich i z gory dziekuje za odpowiedzi.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 11 Sty 2021, 22:29
Temat postu:

Re: Legendarny 2.7 CDI


kaneh napisał:
w jakich modelach byly montowane legendarne jednostki 2.7 CDI. Jedyny jaki znalazlem to E270.

Pytanie kolego jest BARDZO nieprecyzyjne. Bo zaczynając od E-klasy o której wspomniałeś, to jest ich już pięć. Już drugi z kolei model W-210 miał silnik CDI o pojemności 2,7 który miał oznaczenie 612. Po modelu W-210 nadszedł model W-211, i on również był dostępny z silnikiem 2,7 ale był to już inny silnik o oznaczeniu 647. To tylko jeżeli chodzi o samą E-klasę. Bo silniki 2,7 CDI były również w ML-u model 163, w C-klasie model 203, w Sprinterze drugiej generacji i już mi się nie chce myśleć w czym jeszcze. Ale o którym silniku myślisz to nie mam pojęcia.
kaneh napisał:
Slyszalem, ze daja rade bez serwisu nawet 2,5mln km zrobic

Bez serwisu? Czyli bez wymiany oleju? To chyba ci się coś pomyliło...
Powrót do góry
kaneh

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2021
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ratingen
Posiadane auto: Volkswagen Sharan
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Sty 2021, 18:55
Temat postu:

Re: Legendarny 2.7 CDI


Gerri napisał:
kaneh napisał:
w jakich modelach byly montowane legendarne jednostki 2.7 CDI. Jedyny jaki znalazlem to E270.

Pytanie kolego jest BARDZO nieprecyzyjne. Bo zaczynając od E-klasy o której wspomniałeś, to jest ich już pięć. Już drugi z kolei model W-210 miał silnik CDI o pojemności 2,7 który miał oznaczenie 612. Po modelu W-210 nadszedł model W-211, i on również był dostępny z silnikiem 2,7 ale był to już inny silnik o oznaczeniu 647. To tylko jeżeli chodzi o samą E-klasę. Bo silniki 2,7 CDI były również w ML-u model 163, w C-klasie model 203, w Sprinterze drugiej generacji i już mi się nie chce myśleć w czym jeszcze. Ale o którym silniku myślisz to nie mam pojęcia.
kaneh napisał:
Slyszalem, ze daja rade bez serwisu nawet 2,5mln km zrobic

Bez serwisu? Czyli bez wymiany oleju? To chyba ci się coś pomyliło...

Nieprecyzyjne, bo chodzi mi o wszystkie mozliwe modele z tym silnikiem, wiec co mam precyzowac??? A odnosnie serwisu to chyba oczywiste jest, ze chodzi o otwieranie silnika
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 12 Sty 2021, 20:33
Temat postu:

Re: Legendarny 2.7 CDI


kaneh napisał:

Nieprecyzyjne, bo chodzi mi o wszystkie mozliwe modele z tym silnikiem, wiec co mam precyzowac???

Z tym jakim? Bo chyba bardzo jasno napisałem, że w autach oznaczonych "2,7 CDI" występują DWA RÓŻNE SILNIKI!
I nie wiem, o który ci chodzi. Siedzę w tej marce bardzo długo, ale takich bzdur na temat któregokolwiek silnika z tych lat to nie słyszałem...
kaneh napisał:
A odnosnie serwisu to chyba oczywiste jest, ze chodzi o otwieranie silnika

Chyba jak się ktoś pyta "co ile masz serwis" to chodzi o normalną obsługę eksploatacyjną: wymiana oleju, klocków, sprawdzenie stanu całości - a nie generalny remont.
Nie kłóć się, bo może to jest oczywiste dla ciebie, ale NIGDY serwis to nie znaczy remont!
Wiesz co? Nawet jak byś nie napisał tego jakim jeździsz autem, to właśnie tak wyobrażałem sobie uczestnika forum "wieśwagena": kłótliwy i przemądrzały.
Powrót do góry
kaneh

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2021
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ratingen
Posiadane auto: Volkswagen Sharan
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sty 2021, 00:51
Temat postu:

Re: Legendarny 2.7 CDI


Gerri napisał:
kaneh napisał:

Nieprecyzyjne, bo chodzi mi o wszystkie mozliwe modele z tym silnikiem, wiec co mam precyzowac???

Z tym jakim? Bo chyba bardzo jasno napisałem, że w autach oznaczonych "2,7 CDI" występują DWA RÓŻNE SILNIKI!
I nie wiem, o który ci chodzi. Siedzę w tej marce bardzo długo, ale takich bzdur na temat któregokolwiek silnika z tych lat to nie słyszałem...
kaneh napisał:
A odnosnie serwisu to chyba oczywiste jest, ze chodzi o otwieranie silnika

Chyba jak się ktoś pyta "co ile masz serwis" to chodzi o normalną obsługę eksploatacyjną: wymiana oleju, klocków, sprawdzenie stanu całości - a nie generalny remont.
Nie kłóć się, bo może to jest oczywiste dla ciebie, ale NIGDY serwis to nie znaczy remont!
Wiesz co? Nawet jak byś nie napisał tego jakim jeździsz autem, to właśnie tak wyobrażałem sobie uczestnika forum "wieśwagena": kłótliwy i przemądrzały.

Przemadrzaly? Klotliwy? Polecam przeczytac swoj wlasny jad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 13 Sty 2021, 00:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kaneh

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2021
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ratingen
Posiadane auto: Volkswagen Sharan
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sty 2021, 00:55
Temat postu:

Re: Legendarny 2.7 CDI


Gerri napisał:
kaneh napisał:

Nieprecyzyjne, bo chodzi mi o wszystkie mozliwe modele z tym silnikiem, wiec co mam precyzowac???

Z tym jakim? Bo chyba bardzo jasno napisałem, że w autach oznaczonych "2,7 CDI" występują DWA RÓŻNE SILNIKI!
I nie wiem, o który ci chodzi. Siedzę w tej marce bardzo długo, ale takich bzdur na temat któregokolwiek silnika z tych lat to nie słyszałem...
kaneh napisał:
A odnosnie serwisu to chyba oczywiste jest, ze chodzi o otwieranie silnika

Chyba jak się ktoś pyta "co ile masz serwis" to chodzi o normalną obsługę eksploatacyjną: wymiana oleju, klocków, sprawdzenie stanu całości - a nie generalny remont.
Nie kłóć się, bo może to jest oczywiste dla ciebie, ale NIGDY serwis to nie znaczy remont!
Wiesz co? Nawet jak byś nie napisał tego jakim jeździsz autem, to właśnie tak wyobrażałem sobie uczestnika forum "wieśwagena": kłótliwy i przemądrzały.

A ja wyraznie napisalem, ze poszukuje PANCERNEGO silnika, wiec zdrowy na umysle czlowiek wydedukowalby, ze moja wiedza w tym zakresie jest bardzo ograniczona, a ja po prostu szukam jednostki niezawodnej i jesli obie sa niezawodne, to moga byc obie! Takze pytanie jest wystarczajaco precyzyjne, bo dokladnie sprecyzowalem, ze poszukuje PANCERNEGO 2,7, wiec jak nie chcesz wasc pomoc, to koncz i wstydu oszczedz!
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 13 Sty 2021, 12:18
Temat postu:

Re: Legendarny 2.7 CDI


kaneh napisał:
dokladnie sprecyzowalem, ze poszukuje PANCERNEGO 2,7

No to jeżeli się mamy kierować takim kryterium, to ani jeden ani drugi z wymienionych silników według mnie takim nie jest. Ale jeszcz enie widomo, co u ciebie sie mieści pod hasłem PANCERNY. Bo jeżeli myslisz o 2,5 milionie kilometrów, to ZAPOMNIJ.
Wracając do tematu: jeżeli chodzi o zastosowanaie wspomnianego silnika 612 to nie jest to wiedza tajemna. Otwierasz Wikipedię i jest tam taka strona:
https://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_OM612_engine
Jak widać podano również zastosowanie.
Powrót do góry
kaneh

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2021
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ratingen
Posiadane auto: Volkswagen Sharan
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sty 2021, 14:59
Temat postu:

Re: Legendarny 2.7 CDI


Gerri napisał:
kaneh napisał:
dokladnie sprecyzowalem, ze poszukuje PANCERNEGO 2,7

No to jeżeli się mamy kierować takim kryterium, to ani jeden ani drugi z wymienionych silników według mnie takim nie jest. Ale jeszcz enie widomo, co u ciebie sie mieści pod hasłem PANCERNY. Bo jeżeli myslisz o 2,5 milionie kilometrów, to ZAPOMNIJ.
Wracając do tematu: jeżeli chodzi o zastosowanaie wspomnianego silnika 612 to nie jest to wiedza tajemna. Otwierasz Wikipedię i jest tam taka strona:
https://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_OM612_engine
Jak widać podano również zastosowanie.

No i wlasnie zbieram informacje o rzekomej niezawodnosci tych silnikow i dochodze do wniosku, ze jest grubo przesadzona. Zapewne „pancerne” to byly jednostki w poprzednich generacjach. Chcialbym zamienic swojego siatana na cos bardziej komfortowego (robie pare razy do roku trasy 1400km), ale rowniez niezbyt drogiego w utrzymaniu, oraz przede wszystkim niezawodnego. Dlatego wlasnie jednak od gwiazdy coraz mocniej odciaga mnie w strone Volvo xc90 2.4 D5. Jednak wychodzi na to, ze na mesia trzeba miec gleboka kieszen
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Dyskusje ogólne


MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesE 350

71 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System