Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) W166 Brak reakcji na zmianę przełożeń



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wladii85

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Mercedes W166
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Mar 2021, 18:16
Temat postu:

W166 Brak reakcji na zmianę przełożeń


Witam wszystkich!

Pacjent to Mercedes-Benz ML350 4MATIC BLUETEC 2011 r. (2012 r.) 3.0l 258km. Od jakiegoś czasu mam tak że po uruchomieniu samochodu nie mogę zmienić przełożenia z pozycji P na żadną inną. Puszczenie pedału hamulca, ponowne wciśnięcie i kolejna próba zmiany przełożenia kończy się tak samo. Wyłączenie i włączenie silnika rozwiązuje problem do kolejnego wyłączenia samochodu po którym zmiana przełożeń znowu jest nie możliwa lub działa wszystko poprawnie. Czasami zdarza się tak że za każdym razem muszę ponownie uruchamiać silnik aby móc zmienić przełożenie a czasami wszystki działa poprawnie. Jedyne co mogę powiedzieć to że problem występuje losowo, raz działa raz nie. Brak żadnych informacji na zegarach czy wyświetlaczu odnośnie skrzyni biegów. Po prostu czasami samochód nie reaguje na zmianę przełożenia. Podczas jazdy nic podejrzanego się nie dzieje, nie słychać żadnych zgrzytów, szarpnięć itd wszystko działa normalnie. Problem ten jest uciążliwy ze względu na swoją losowość. Zmieniam przełożenie z P na D lub R, puszczam hamulec i oczekuję że samochód ruszy z miejsca co w przypadku w którym tak się nie dzieje powoduje lekką zmianę nastrojów i muszę ponownie uruchomić silnik Confused. Czytałem trochę fora lecz nie znalazłem wątku w którym ktoś trafił na podobny charakter problemu w tym konkretnym modelu. Znalazłem jednak informacje odnośnie jakiegoś problemu z modułem ISM, czujnikiem pedału hamulca lub samym wybierakiem. Lecz zanim zacząłem cokolwiek działać w tym kierunku postanowiłem napisać. Może ktoś już spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać i na jakie koszty naprawy się nastawić lub po prostu powie co zrobić lub jeszcze sprawdzić aby bardziej przybliżyć problem.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 04 Mar 2021, 22:42
Temat postu:

Re: W166 Brak reakcji na zmianę przełożeń


wladii85 napisał:
Witam wszystkich!

Cześć
wladii85 napisał:
po uruchomieniu samochodu nie mogę zmienić przełożenia z pozycji P na żadną inną.

Starałeś się, ale to co piszesz nie jest do końca zrozumiałe. Zazwyczaj usterka jest taka, że nie można ruszyć lewarka z pozycji P - ale to nie do końca wynika z twojego opisu.
wladii85 napisał:
Brak żadnych informacji na zegarach czy wyświetlaczu odnośnie skrzyni biegów.

To znaczy brak wyświetlenia pozycji jaki bieg jest włączony - czy chodzi ci bardziej o jakiś błąd na wyświetlaczu? Brak żadnych informacji - to co? Wyświetlacz jest ciemny?
wladii85 napisał:
Zmieniam przełożenie z P na D lub R, puszczam hamulec i oczekuję że samochód ruszy z miejsca

W przypadku awarii elektroniki (jeżeli lewarek przesuwa się z pozycji P na pozostałe) to skrzynia pracuje w trybie awaryjnym. Czyli jeden bieg do przodu i wsteczny.
Podłączałeś auto do komputera? Skrzynia ma swoją elektronikę, lewarek swoją - nie ma możliwości ocenić bez komputera gdzie jest uszkodzenie.
Powrót do góry
wladii85

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Mercedes W166
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Mar 2021, 08:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W166 Brak reakcji na zmianę przełożeń


Przepraszam za niedoprecyzowanie. Wybierak nie jest zablokowany a wyświetlacz działa poprawnie lecz nie wyświetla żadnych błędów lub komunikatów odnośnie skrzyni biegów (poprawnie wywświetla aktualne przełożenie i jego zmiany).

Natomiast nie bardzo rozumiem o co chodzi z trybem awaryjnym. Nazwijmy to podczas pracy "nienormalnej" ruch lewarka nie zmienia przełożenia na żadne inne. Nie ma możliwości kożystania z jednego biegu do przodu i do tyłu. Natomiast podczas pracy normalnej wszystko działa tak jak powinno.

Jeżeli dzisiaj wygospodaruję chwile wolnego czasu to podjadę do aso aby podpięli komputer i powiedzieli co się dzieje.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 05 Mar 2021, 09:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W166 Brak reakcji na zmianę przełożeń


W razie jakichkolwiek wątpliwości zażądaj wydania wydruku z testu. Może tu wtedy wspólnie coś wykoncypujemy.
wladii85 napisał:


Natomiast nie bardzo rozumiem o co chodzi z trybem awaryjnym. Nazwijmy to podczas pracy "nienormalnej" ruch lewarka nie zmienia przełożenia na żadne inne. Nie ma możliwości kożystania z jednego biegu do przodu i do tyłu. Natomiast podczas pracy normalnej wszystko działa tak jak powinno.

Lewarek (oprócz elektroniki) ma połączenie ze skrzynią przy pomocy linki. Jak elektronika padnie, to jest jeszcze cały czas możliwość wysterowania awaryjnego skrzyni- czyli bieg wsteczny i jeden bieg do przodu (bieg drugi).
Powrót do góry
wladii85

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Mercedes W166
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Mar 2021, 18:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W166 Brak reakcji na zmianę przełożeń


Udało mi się dzisiaj zajechać do aso. Opisałem problem, podłączyli do komputera i poprosiłem o wydruk. Dostałem 10 kartkowy dokument z systemu XENTRY sprawdzający chyba każdy system w samochodzie lub przynajmniej ich część która pozwoli sprawdzić co dzieje się ze skrzynią biegów. Te na pierwszy rzut oka mogące mieć jakiś jakiś związek z moim problemem to:
- [Y3/8n4 - Układ sterowania skrzyni biegów dla 7-biegowej skrzyni biegów (VGS)] - nie wyświetla żadnych błędów lub komunikatów;
- [A80 - Moduł przełączający (ISM)] - wyświetla błąd B226600 który brzmi: dane uprawniające do jazdy są nieprawdopodobne.

Więcej odnośnie skrzyni biegów w tym dokumencie nie ma chyba że pod nieoczywistą dla mnie nazwą.

Ogólnie dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy z tego dokumentu i błędów jest więcej Confused Błędy wydaje mi się nie są bezpośrednio związane ze skrzynią biegów. Trochę spodziewałem się takiego rezultatu w końcu jest to samochód już 10-cio letni ale usterki te są dla mnie nie zauważalne pod względem działania elementów z nimi związanymi (nie mówiąc o tym ze skrzynią biegów). Jeśli będzie trzeba to wyśle więcej informacji odnośnie tych błędów.

W każdym bądź razie, poza tymi dwoma wymienionymi wyżej modułami/systemami brak innych informacji odnośnie skrzyni biegów. Chyba że coś więcej kryje się pod inną nazwą w takim razie odszukam w dokumencie i postaram się wysłać.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 05 Mar 2021, 18:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
notgroove

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 439
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: X164 GL450 4matic; W164 320 CDI 4matic; WG 4.7V8, W176 A180,C117 pakiet AMG
Piwa: 28/0
Wysłany: Nie 14 Mar 2021, 16:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W166 Brak reakcji na zmianę przełożeń


Gerri napisał:

Lewarek (oprócz elektroniki) ma połączenie ze skrzynią przy pomocy linki. Jak elektronika padnie, to jest jeszcze cały czas możliwość wysterowania awaryjnego skrzyni- czyli bieg wsteczny i jeden bieg do przodu (bieg drugi).


Gerri, przecież to W166. ISM steruje racą skrzyni biegów. Nie ma już manualnego lewarka z cięgnami.
Musiałeś nie dopatrzyć modelu Smile
_________________
X164 GL450 4MATIC
C117 CLA180 pakiet AMG
W213 E300
RAM 2500
Powrót do góry
notgroove

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 439
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: X164 GL450 4matic; W164 320 CDI 4matic; WG 4.7V8, W176 A180,C117 pakiet AMG
Piwa: 28/0
Wysłany: Nie 14 Mar 2021, 16:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W166 Brak reakcji na zmianę przełożeń


wladii85 napisał:

- [A80 - Moduł przełączający (ISM)] - wyświetla błąd B226600 który brzmi: dane uprawniające do jazdy są nieprawdopodobne.


Myślę że masz problem z ISM lub komunikacją. ISM potrafi nabrać wody i zardzewieć. Może też być gdzieś przetarta/uszkodzona wiązka do ISM (w pobliżu skrzyni biegów).

Ale może też być bardzo błaha sprawa...SŁABY AKUMULATOR Smile
Przy przy rozruchu napięcie spada na tyle że komunikacja z modułem A80 jest zakłócona.
Ponowny rozruch poprawia problem bo akumulator lekko się podładuje i nie ma spadku napięcia.

W ASO nic nie mówili czy tylko chciałeś diagnostykę i koniec wizyty??
_________________
X164 GL450 4MATIC
C117 CLA180 pakiet AMG
W213 E300
RAM 2500
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 14 Mar 2021, 19:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W166 Brak reakcji na zmianę przełożeń


notgroove napisał:

Gerri, przecież to W166. Nie ma już manualnego lewarka z cięgnami.
Musiałeś nie dopatrzyć modelu Smile

He,he. Bez komentarza. Przymuliło mnie. Rolling Eyes
Powrót do góry
wladii85

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Mercedes W166
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Mar 2021, 16:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W166 Brak reakcji na zmianę przełożeń


Nie ukrywam że trochę mi się w tym aso śpieszyło ale powiedziano mi że problem może faktycznie leżeć po stronie akumulatora bo w wydruku były również jakieś problemy ze zbyt niskim napięciem w niektórych modułach. Nie mniej jednak aby to dokładnie sprawdzić to zaproponowali żebym umówił sie na serwis i zostawił samochód na jakiś czas. Rozumiem że jeśli chodzi o akumulator to o ten pomocniczy który chyba jest pod boczkiem bagażnika w tym modelu jak sie nie myle wiec przy odrobinie wolnego czasu byłbym w stanie go sam wymienić. Chyba że trzeba jakichś specjalnych umiejętności i narzędzi to zleci się mechanikowi.

Ostatnio też zamiast używania przycisku zacząłem używać kluczyka i póki co problem z zmianą przełożeń nie występuje. Ale to takie dość śmiałe stwierdzenie bo zdażało się już wczesniej że cały dzień przełożenia działały normalnie a potem znowu za każdym razem nie działały. Szczerze to wątpie żeby to coś mogło zmienić. Musze jeszcze trochę potestować Cool
Powrót do góry
notgroove

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 439
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: X164 GL450 4matic; W164 320 CDI 4matic; WG 4.7V8, W176 A180,C117 pakiet AMG
Piwa: 28/0
Wysłany: Pon 15 Mar 2021, 18:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W166 Brak reakcji na zmianę przełożeń


Chodzi o główny Akumulator.
_________________
X164 GL450 4MATIC
C117 CLA180 pakiet AMG
W213 E300
RAM 2500
Powrót do góry
Guzio83

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2023
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Mercedes ML 350 W166
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Sty 2023, 00:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W166 Brak reakcji na zmianę przełożeń


Mam identyczny problem jak autor wątku. Od wczoraj w moim W166 z 2012r. 3 razy przytrafiła mi się sytuacja, że lewarek od biegów nie reagował. Ciągle świeciło się P. pomimo proby przełączenia na D lub inne pozycje. Dopiero po wyłączeniu silnika i odpaleniu jeszcze raz problem zniknął.
Też podejrzewam akumulator, bo po zakupie 3 dni było ok, natomiast u mnie po zakupie auto dość znacznie bylo używane na postoju i na pewno aku trochę dostał w kość Wink
Do autora... czy i jak rozwiązałeś problem?
Powrót do góry
notgroove

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 439
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: X164 GL450 4matic; W164 320 CDI 4matic; WG 4.7V8, W176 A180,C117 pakiet AMG
Piwa: 28/0
Wysłany: Czw 26 Sty 2023, 01:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W166 Brak reakcji na zmianę przełożeń


Jeśli używałeś auta na postoju z odpalonym silnikiem to nie ma to znaczenia. Jeśli z wyłączony to może torchę.
Ale tak czy siak, musisz wykonać diagnostykę kompem i nie u lokalnego paronamixa tylko w wasztacie specjalizującym się w Mercedesach.
_________________
X164 GL450 4MATIC
C117 CLA180 pakiet AMG
W213 E300
RAM 2500
Powrót do góry
Guzio83

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2023
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Mercedes ML 350 W166
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Sty 2023, 02:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W166 Brak reakcji na zmianę przełożeń


No właśnie z wyłączonym silnikiem, a jak jeździłem to na razie tylko krotkie dystanse, więc może problem jest z akumulatorem. Podjadę oczywiście na serwis jak tylko znajdę chwile, ale napisałem, bo byc może autor wątku sie odezwie, lub ktos kto mial podobny problem i go rozwiązal Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

16 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesViano

74 900

2011r.

192 000 km

mazowieckie

MercedesCLK 200

29 900

2003r.

144 572 km

mazowieckie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System