Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes CLS ) CLS W219 350 - czy warto pchać się w starszego Mercedesa?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes CLS ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dreszcz

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Kwi 2021, 19:38
Temat postu:

CLS W219 350 - czy warto pchać się w starszego Mercedesa?


Cześć,
Mam na imię Tomasz i mam do Was pytanie, które pewnie przewinęło się masę razy, jednak szczerze mówiąc, moje starania dot. znalezienia odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, poniekąd spełzły na niczym, bowiem nie dowiedziałem się wszystkiego, co mnie trapi. To tak słowem wstępu.

Od dawien dawna chodzi za mną Mercedes w nieco bardziej sportowym wydaniu. Najpierw CLK W208, potem W204 coupe, a teraz W219.

Tego ostatniego już oglądałem i przymierzałem się do niego, głównie ze względu na swój wzrost - bałem się, że po prostu się do niego nie zmieszczę. Ta wątpliwość została rozwiana i nie dość, że potrafię się rozsiąść z przodu, to mogę również usiąść za sobą z tyłu, ba, czułem się z tyłu komfortowo. Tego się nie spodziewałem.

Mercedes jak to Mercedes. Do tanich w utrzymaniu nie należy. Tu padnie sprzęgło, tam coś stanie się z zawieszeniem, hamulce będą nadawały się do utylizacji czy czujnik odmówi posłuszeństwa, a w skrajnych przypadkach skrzynia. I stąd zwracam się do Was z pytaniem.

Cytując klasyka, ile masz, tyle włożysz. Tylko ile? Znalazłem 350tkę z 2005 r. - wnętrze niczym u wymarzonej kobiety - piękne, zadbane i bogate. Na zewnątrz już nieco mniej ciekawie, ale nie o tym. Czy warto pchać się w W219 350? Ile kosztuje przegląd zerowy, czyli wymiany płynów, filtrów, rozrządu? No właśnie. Ten ostatni to śliska sprawa, jednak wolałbym dmuchać na zimne i natychmiast po kupnie go wymienić. Cena samego rozrządu niezbyt wygórowana, ale strzelam, że głosy mówiące o kosztowności wymiany nie biorą się znikąd. Auto, które znalazłem, ma 250 tysięcy przebiegu. Co w takich Mercedesach dzieje się w okolicy 200-250k kilometrów? Czy nalot rdzy, który pojawił się na rantach błotników to coś, co powinno zdyskwalifikować ten konkretny egzemplarz w moich oczach? Nie za bardzo znam się na MB i nie znam kogoś, kto by się znał. Prędzej Audi czy VW, ale to nie to samo, co MB CLS. Jak z trwałością skrzyni? Czy od tego przebiegu to już loteria i należy odkładać na jej wymianę lub wymieniać natychmiast? Jak też wygląda sprawa ze sprzęgłem? Elektronika, jak rozumiem, też potrafi doskwierać temu modelowi? Czy to normalne, że po naciskaniu na deskę, a konkretnie w elementy drewniane, strasznie one skrzypią?

Auto stoi za 35k.

Mam nadzieję, że nie zdenerwujecie się za pytania absolutnego nowicjusza, bo naprawdę, próbowałem szukać i większość tematów nie zaspokoiła mojej żądnej wiedzy głowy. Very Happy

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes CLS ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes CLS »

Opinie o samochodach Mercedes CLS - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes CLS ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesE 450

199 999

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesGLA 220

104 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System