Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) W245 B180 CDI :: Nie mogę otworzyć klapy bagażnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m4ciekk

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2021
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes W245 B180 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Kwi 2021, 10:49
Temat postu:

W245 B180 CDI :: Nie mogę otworzyć klapy bagażnika


Cześć wszystkim,

Podjechałem wczoraj do Biedry na nocne zakupy. Zapakowałem torby do bagażnika i wróciłem do domu (2-3 minuty), zaparkowałem, wysiadłem z samochodu i chciałem wziąć zakupy z bagażnika i wrócić do domu, ale nie byłem w stanie otworzyć bagażnika. Przy próbie otwarcia za pomocą uchwytu tylko kołysze samochodem (góra-dół).

Pacjent
Mercedes W245 B 180 CDI
Rok produkcji: 2009
Nr VIN: WDD2452071J457853

Nie wiem co mogło się stać w tak krótkim czasie (3 minuty). Nigdy nie było z tym problemu. Może nie do końca zamknąłem pokrywę bagażnika, wsiadłem do samochodu, odpaliłem i przy automatycznym zamknięciu drzwi doszło do uszkodzenia zamka? Czytałem, że ludzie mieli problem często z odłączonym wężykiem od spryskiwaczy, ale jeśli to ten czarny to siedzi prawidłowo. Chociaż przy podniesionej klapie jak włączyłem tylny spryskiwacz to kilka kropli widziałem na końcówce wężyka. Notabene tylna wycieraczka też nie działa, ale już przywykłem do tego.

Gdzie szukać rozwiązania? Czy obie wtyczki (czarna i różowa z pierwszego zdjęcia) mają jakiś związek z zamkiem od klapy? Wtyczkę zżółkniętą z trzema przewodami ze zdjęcia drugiego wyciągnąłem i oczyściłem (śrubokrętem), bo był tam delikatny biały nalot. Klapę bagażnika mogę jedynie otworzyć od środka płaskim śrubokrętem przesuwając/odginając ten czerwony element z trzeciego zdjęcia. Gdy ruszam uchwytem przy podniesionej klapie to ani ten czerwony element, ani ten czarny, zapiaszczony się nie rusza. Ten czarny zapiaszczony – rygiel (?) mogę przesunąć o 90 stopni w lewo palcem, ale odblokować jedynie śrubokrętem przesuwając czerwony element.

Chciałem jutro pojechać z miesięczną córką gdzieś dalej na spacer i ten bagażnik mocno mi komplikuję sytuację. Ktoś ma jakieś rozwiązanie, gdzie szukać przyczyny, co mogę zrobić, zanim podjadę do serwisu?





Dzięki z góry. Pozdrawiam,
Maciek
Powrót do góry
JuraczII

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: MB B180 1991 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Kwi 2021, 09:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) W245 B180 CDI :: Nie mogę otworzyć klapy bagażnika


Witam.
Przyczyn może być kilka. Mikro włącznik w klapie lub same przewody.
Miałem taki przypadek niestety nikt mi nie pomógł.
Musisz podjechać do osoby co ma dojście do kompa aby sprawdził czy jest sygnał. Dziwnie pisze ale to tak jest. Wyłącznik w klapie wysyła sygnał do kompa i dopiero powrotny sygnał z kompa otwiera bagażnik. W moim przypadku był uszkodzony przewód w sygnale powrotnym. Odnalazłem ów przewód blisko nadkola koła tylnego, był zgnity ktoś wcześniej nakłuł go.
Powrót do góry
m4ciekk

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2021
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes W245 B180 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Kwi 2021, 10:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) W245 B180 CDI :: Nie mogę otworzyć klapy bagażnika


Dzięki JuraczaII.

Problem już dawno rozwiązany. Gdy nie mogłem znaleźć rozwiązania samemu, ani w internecie, to podjechałem do serwisu. Pracownik podpiął komputer do samochodu i był sygnał. Wyczyścił przewodu. Posprawdzał jeszcze inne rzeczy. Ogółem dłużej mu zajęło ściągnięcie tego plastiku niż cała diagnostyka. Padł silnik zamka. Zamówił używany (200 zł, nowy 500-600 zł). Wróciłem za kilka dni. Wymienił zamek i działa. Koszt naprawy 100 zł (diagnostyka), 200 zł (używany zamek), 50 zł (montaż). Serwis Mercedesa pod Wrocławiem. Nie będę robił reklamy, ale chyba jeden z lepszych. 158 pozytywnych opinii w google.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesC 200

67 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesB 200

13 000

2008r.

208 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System