Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Czy dokupować gwarancje czy nie?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bogumił123456789

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2021
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes e300de
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Kwi 2021, 09:14
Temat postu:

Czy dokupować gwarancje czy nie?


Witajcie,
Zastanawiam się czy dokupować gwarancje w Mercedesie e300de, hybryda plug in w213 2019(przebieg 27000km) ma gwarancje na akumulatory 7lat.
W czerwcu kończy się gwarancja ogólna na samochód i mam trzy opcje albo dokupie za 3500 na dwa lata lub na 3 lata za ponad 6000, lub nie dokupować gwarancji?
Co sądzicie warto czy nie warto?
Powrót do góry
Fergul 11

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ennis
Posiadane auto: Qashqai,I40,SLK,BMW F800ST
Piwa: 9/3
Wysłany: Nie 25 Kwi 2021, 09:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Czy dokupować gwarancje czy nie?


Czesc
Wiesz jak to w zyciu bywa , kupisz gwarancje i nigdy z niej nie skorzystasz , nie kupisz i cos padnie , bedziesz pluc sobie w brode ze gwarancji nie wykupiles .
Trudno jest osobie postronnej doradzic w takiej kwestii,
Prawo Murphiego ma tu duze zastosowanie .
Ps, przeczytaj co obejmuje ta 3letnia gwarancja , moze sie okazac ze wiele rzeczy jest wylaczonych z niej , lub sa zastrzezenie jakies , lub sformulowania typu , " Lub w przypadku " itd itp.
Okaze sie wowczas ze naprawa tego co padnie jest wylaczona z owej gwarancji lub tansza niz 3 letnia asysta za 6K
Pamietaj ze sa tez opcje w ubezpieczalni ...
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 25 Kwi 2021, 18:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Czy dokupować gwarancje czy nie?


Rozumiem, że to nie jest gwarancja producenta tylko zakup auta "z drugiej ręki" i gwarancja jakiegoś komisu samochodowego?
Przedłużona gwarancja producenta niewątpliwie jest dużo bardziej wartościowa. Przeważnie nosi nazwę "kontrakt serwisowy" i w ciągu czasu trwania wszelakie uszkodzenia są traktowane tak, jak na pełnej gwarancji. Do tego auto jest objęte darmową obsługą serwisową (eksploatacyjną). W czasie takiego przeglądu wykryte usterki są bezpłatnie usuwane. Cała historia umieszczana jest w bazie gwarancyjnej producenta. Tak więc jak przyszły nabywca sprawdza VIN w bazie Mercedesa to ma czarno na białym wszystkie obsługi, wymiany części itp. i jest pewność, że w czasie tego okresu auto było zadbane w najlepszy możliwy sposób. Jeżeli natomiast chodzi o gwarancję z komisu, to lepiej bacznie się jej przyjrzeć. Bo na początku wygląda to tak, że masz np. "pół roku gwarancji". Ale jak już przyjdzie co do czego, to się okazuje, że dla auta za które klient zapłacił dużo kasy to gwarancja obejmuje znacznie więcej niż za auto starsze i tańsze. Okazuje się, że może to być np. tylko układ napędowy, ale już nie skrzynia biegów. Może to obejmować silnik, ale jak przyjdzie "co do czego" to się okazuje, że gwarancja obejmuje tylko tzw. "słupek" (czyli goły silnik, bez głowicy, bez oprzyrządowania i innych elementów przynależnych). Tak więc w końcowym rozrachunku może się okazać, że ta gwarancja jest g..o warta.
Nie - nie jest przeciwnikiem przedłużonych gwarancji. Już nie raz się przekonałem, że sprzęty psują się krótko po zakończeniu oryginalnej gwarancji producenta i przedłużona gwarancja uratowała mi tyłek.
Ale jeżeli jest to faktycznie gwarancja komisu to przeprowadź poważną rozmowę ze sprzedawcą, zażądaj na piśmie warunków takiej gwarancji i czasu na jej dokładne przeczytanie. Olać tą kasę - bo suma o której mówisz w porównaniu do ceny zakupu auta nie jest wysoka. Problem jest taki, że płacisz, jesteś przekonany że masz "gwarancję", a w newralgicznym momencie okazuje się, że papierek akurat dziwnym trafem nie obejmuje tego, co się tobie przydarzyło.
Powrót do góry
Bogumił123456789

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2021
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes e300de
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Kwi 2021, 15:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Czy dokupować gwarancje czy nie?


Jest to gwarancja producenta jeszcze trwa do czerwca. Auto było kupione 1,5 roczne z placu polisingowego jeszcze na gwarancji. Dzwoniłem do mercedesa i są to stawki mercedesowskie przedłużenie o następne 2lata około 3 tysięcy i 6 tysięcy 3 lata.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 28 Kwi 2021, 15:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Czy dokupować gwarancje czy nie?


Wyślij mi vin tego auta.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Kwi 2021, 15:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bogumił123456789

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2021
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes e300de
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Maj 2021, 23:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Czy dokupować gwarancje czy nie?


W jakim celu?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 02 Maj 2021, 06:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Czy dokupować gwarancje czy nie?


Chciałem podejrzeć, czy to auto jest faktycznie na przedłużonej gwarancji producenta. Ale skoro jesteś taki podejrzliwy to nie ma sprawy. Odpowiedz mi teraz ty - co ja mogę z takim VIN-em zrobić (bo sam jestem ciekaw)?
-odnaleźć po VIN-ie auto i ci je podkupić?
- sprzedać VIN handlarzom części?
- znając VIN w przyszłości łatwiej mi będzie ukraść twój samochód?
Co jeszcze? Bo żadne następne bzdury nie przychodzą mi do głowy...
Aha! Jak byś nie wiedział, to spora część aut ma VIN widoczny w okienku w dolnym rogu przedniej szyby. Wystarczy zejść na parking i sobie poczytać... Smile Smile
Powrót do góry
Bogumił123456789

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2021
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes e300de
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Maj 2021, 15:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Czy dokupować gwarancje czy nie?


Dobrze, ja tylko zapytałem, jestem laikiem, wiem tylko ze z vinu można tylko sprawdzić historie auta dlatego pytałem w jakim celu vin.
VIN: WDD2130161A686865
Teraz dowiedziałem się w Mercedesie ze to przedłużenie gwarancji jest tak jakby ubezpieczeniem od carguarantie(jakaś chyba ubezpieczalnia która z nimi współpracuje za pomocą której przedłużają gwarancje) ze ma mniejsze zasięgi niż ta zwykła dwuletnia gwarancja np noe obejmuje.
Tutaj mam to co mi wysłali:
Co jest przedmiotem ubezpieczenia?
Przedmiotem ubezpieczenia kosztów napraw jest zwrot kosztów napraw, które są konieczne ze względu na niesprawność ubezpieczonej części w okresie ubezpieczenia.
Ubezpieczenie obejmuje różne części mechaniczne i elektryczne pojazdu.
Szczegółowe informacje o ubezpieczonych częściach znajdują się w warunkach ubezpieczenia.
Jakie koszty ponosi nasza firma?
W przypadku niesprawności ubezpieczonej części
w okresie ubezpieczenia pokrywamy następujące koszty:
koszty wynagrodzeń zgodnie ze standardowymi wartościami czasu pracy producenta;
koszty materiałów według cen detalicznych zalecanych przez producenta (górna granica);
koszty badań, pomiarów i regulacji zgodnie
z wytycznymi producenta dotyczącymi czasu pracy, jeśli są one niezbędne w związku z usunięciem uszkodzenia;
Ile wynosi suma ubezpieczenia?
Kwota zwrotu jest ograniczona do kosztu jednostki zastępczej, łącznie z kosztami demontażu i instalacji, jeśli koszty naprawy przekraczają wartość jednostki zastępczej.
Maksymalna kwota odszkodowania podlegającego ubezpieczeniu na jedno roszczenie jest ograniczona do aktualnej wartości uszkodzonego pojazdu
w momencie powstania szkody.


Czego nie obejmuje ubezpieczenie?
Ubezpieczenie między innymi nie obejmuje:
 kosztów napraw, które stają się niezbędne w związku
z niesprawnością ubezpieczonej części w wyniku wady w częściach nieobjętych ubezpieczeniem;
 kosztów prac naprawczych części, których zwrot jest wyraźnie wyłączony z warunków ubezpieczenia;
 prac konserwacyjnych, kontrolnych, pielęgnacyjnych ani czyszczących nakazanych lub zalecanych przez producenta;
 kosztów materiałów eksploatacyjnych, takich jak paliwa, oleje, chłodziwa i płyny zapobiegające zamarzaniu;
 bezpośrednich ani pośrednich szkód następczych.

Jakie są ograniczenia dotyczące ochrony ubezpieczeniowej?
Istnieje szereg przypadków, w ramach których ochrona ubezpieczeniowa może być ograniczona. W każdym przypadku z ochrony ubezpieczeniowej wyłączone są na przykład:
! szkody powstałe w wyniku wypadku;
! szkody wynikające z niewłaściwych, umyślnych lub
złośliwych działań;
! szkody spowodowane zmianami w oryginalnej konstrukcji pojazdu (np. tuning, usunięcie ograniczenia prędkości maks., przeróbka na gaz) lub instalacją części albo akcesoriów innych producentów, które nie zostały zatwierdzone przez producenta.
Powrót do góry
Bogumił123456789

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2021
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes e300de
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Maj 2021, 15:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Czy dokupować gwarancje czy nie?


Chcesz to podaj mi mejla na priv to podeśle Ci warunki umowy.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 03 Maj 2021, 16:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Czy dokupować gwarancje czy nie?


Wysłałem ci coś na priv.
Czytam te warunki które zacytowałeś i pewne punkty wcale nie są takie atrakcyjne. Np.
"koszty materiałów według cen detalicznych zalecanych przez producenta (górna granica)"
Sformułowanie "górna granica" daje im możliwość stosowania również tańszych zamienników :-/
"Ubezpieczenie między innymi nie obejmuje:
 kosztów prac naprawczych części, których zwrot jest wyraźnie wyłączony z warunków ubezpieczenia"
Co to znaczy "których zwrot"? gdzie jest ta lista części? żeby się nie okazało, że akurat ta [cenzura] ółka co ci się popsuje jest na liście, a ty o tym nie wiesz.
"Ubezpieczenie między innymi nie obejmuje:
 kosztów napraw, które stają się niezbędne w związku
z niesprawnością ubezpieczonej części w wyniku wady w częściach nieobjętych ubezpieczeniem;"
Gdzie jest ta lista części nieobjętych ubezpieczeniem? Przecież musisz to wiedzieć! Bo nagle z tego tekstu wynika, że nie jest to gwarancja całościowa - tylko jakaś "uznaniowa" i wszystko zależy od tego, co uprzejmie zakwalifikuje przedstawiciel ubezpieczalni. Bo nie masz w garści szczegółowej listy i on może sobie robić co chce.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesGLC 220

124 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System