Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Elektryczne domykanie drzwi przesuwnych



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mmarcinko

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2020
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Sprinter 315, 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Kwi 2021, 21:34
Temat postu:

Elektryczne domykanie drzwi przesuwnych


Sprinter CDI 315 rok 2008, wersja 4*4, ENGINE OM646, VIN: WDB9066331S354406

Kupiłem używany zestaw elektrycznego domyku (dociągnięcia) drzwi przesuwnych. Chciałbym go zamontować u siebie aby nie trzeba było strasznie hałasować drzwiami. Widzę, że w tym zestawie w wiązce pod progiem są dwie kostki. U mnie jest tylko jedna. Gdzie należy doprowadzić brakujące wiązki? Widzę, że też powinna być jakaś wiązka w słupku przy zamku. Czy ktoś może poratować informacją jak "dołożyć" brakujące okablowanie? Czy coś później trzeba doprogramowywac w sterowniku?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 28 Kwi 2021, 21:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Elektryczne domykanie drzwi przesuwnych


Jesteś pewien, że to co zanabyłeś to jest samo domykanie? Bez elektrycznego przesuwania drzwi? Bo jakoś taka wersja mi się nie kojarzy w tym modelu...
P.S.: Brawo za podany VIN Very Happy
Powrót do góry
mmarcinko

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2020
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Sprinter 315, 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 28 Kwi 2021, 22:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Elektryczne domykanie drzwi przesuwnych


Tak jestem pewien ze to domyk bez silnika zamykającego. Widziałem w dokumentacji ze jest taka opcja. Wyglada ze w słupku jest montowany moduł elektromagnesu czy coś podobnego.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 28 Kwi 2021, 22:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Elektryczne domykanie drzwi przesuwnych


Sorry - ale tego rodzaju udogodnienia są zawsze oparte na silniczku elektrycznym i przekładni. Kiedyś w osobówkach Mercedesa było to podciśnienie - ale to już historia. O elektromagnesach nie słyszałem. Nie sprawdzałeś co jest w zestawie który kupiłeś? Możesz podać źródło dokumentacji gdzie to widziałeś?
Powrót do góry
mmarcinko

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2020
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Sprinter 315, 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 05 Maj 2021, 08:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Elektryczne domykanie drzwi przesuwnych


W instrukcji jest napisane:

Elektryczne wspomaganie zamykania
Pojazd może być wyposażony w elektryczne
wspomaganie zamykania.
Wspomaganie działa przy zamykaniu drzwi przesuwnych,
toteż ich zamknięcie wymaga zastosowania
minimalnej siły.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 05 Maj 2021, 08:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mmarcinko

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2020
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Sprinter 315, 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 11 Paź 2022, 12:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Elektryczne domykanie drzwi przesuwnych


Jak by ktoś potrzebował na przyszłość. Temat ogarnięty. Wszystko podłączone i działa.
1. Moduł domykania to rzeczywiście silniczek z uchem montowany zamiast zwykłego ucha po usunięciu zaślepki pod standardowym uchem. Aha jeszcze trzeba było wyciąć otwór w słupku B - było tam takie charakterystyczne przypłaszczenie.
2. Z tego modułu trzeba było doprowadzić wiązkę do kostki pod progiem - tutaj trzeba było dołożyć kostkę bo standardowo (bez domykania i elektrycznego zamykania) jest tylko jedna kostka.
3. Moduł sterowania (montowany w drzwiach) potrzebował również doprowadzenia zasilania i sygnału CAN - z kostki przy progu ciągnąłem zasilanie do bezpieczników pod fotelem kierowcy - gdzie dołożyłem bezpiecznik zgodnie z opisem w instrukcji. CAN dociągnąłem do szyny CAN w na dole słupka A pod tapicerką.
4. Jeszcze była kwestia wymiany zamka górnego - jest inny przy domykaniu (ma dodatkowe cięgno sterowane z serwomechanizmu montowanego w drzwiach). Główny zamek jest taki sam co w standardzie. Ale tutaj niespodzianka - cięgno pomiędzy głównym zamkiem a górnym trzeba było wymienić bo nowy zamek górny ma inna średnicę blokady pancerza - co uważam za głupotę bo samo cięgno jest tej samej długości i jego mocowanie do zamków jest takie samo.
5. Po podłączeniu zasilania domykanie zaczęło działać - już nie trzeba walić drzwiami - w ostatniej fazie silnik je dociąga. Zamykanie i otwieranie centralnego też działało. Natomiast po otwarciu system nie "wyczuwał", że zamek jest odblokowany (krańcówka) i za chwilę zamykał zamek. Wynika to z tego, że wcześniej krańcówka zamka był podłączona bezpośrednio do wiązki a ta do centralnego modułu sterowania zamkami i system wiedział, że zamek jest odblokowany. Teraz pojawił się po drodze moduł sterowania domykaniem i należało go doprogramowac w systemie aby stąd teraz już po CAN był zczytywany sygnał otwarcia zamka
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 220

23 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesC 200

32 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System