Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Problem ze skrzynią 722.6 po wymianie sterownika i oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MariusP

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes Vito , mercedes GLE
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Wrz 2021, 10:30
Temat postu:

Problem ze skrzynią 722.6 po wymianie sterownika i oleju


Cześć jestem właścicielem Mercedesa Vito 639 model 111cdi z 2005 roku z automatyczną skrzynią 722.6 -5 biegową. Ostatnio pojawił się problem a mianowicie padł czujnik predkosci w skrzyni i skrzynią zablokowana była na jednym biegu ( nie zmieniała biegow) - przed awaria skrzynią funkcjonowała prawidłowo. Wymieniłem sterownik w skrzyni na nowy przekładając do niego stare elektrozawory , zalałem nowym olejem założyłem nowy filtr skręciłem. Wykasowałem błąd awari czujnika prędkości, nie robiłem adaptacji do tej pory - wykasowałem tylko bład pojechałem na próbę i auto jedzie bajka skrzynią pieknie zmienia biegi ale tylko do 4 biegu. W trakcie jazdy skrzynią usiłuje zmienić bieg z 4 na 5 co widać po obrotach silnika które spadają z 2 tys na 1,5 tys obrotów i tak kilka razy aż wkoncu przy dalszym przyspieszaniu skrzynią wżuca luz zamiast biegu numeru 5. W tym momencie trzeba zwolnić do mniej więcej 40 , 50 km/h i skrzynią wkłada bieg 4 i można dalej jechac. Po kilku takich próbach skrzynią blokuje się na biegu numer 4. Wtedy musze zgasić auto odpalic i z powrotem zmienia biegi do momentu zmiany z 4 na 5. Pomóżcie co może być tego przyczyną ?? Czy możliwe jest zeby elektrozawór padł?? Choć z tego co wiem to jeden elektrozawor odpowiada za przekładanie z 1 na 2 i z 4 na 5 i czy możliwe jest zeby z 1,2 był dobry a z 4 na 5 zły? Pomocy. Po takiej nieudanej prób zmiany biegu pojawią się błąd p0730 - błędne przełożenie biegu. Czy może niezrobiona adaptacja może być tego przyczyną?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System