Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Problem tachograf VDO i boczne drzwi Sprinter 906



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz8787

Czytelnik



Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Mercedes Audi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Gru 2021, 17:56
Temat postu:

Problem tachograf VDO i boczne drzwi Sprinter 906


Witam wszystkich
Mam Mercedesa sprintera 316 CDI z 2012 roku. Ogólnie jestem zadowolony jednak czasem borykam sie z drobnymi usterkami. Pierwsza to drzwi przesuwne boczne. Po demontażu drzwi nie działa mi blokada w pozycji otwartej,same sie zamykają. Kolejna to tachograf. Tachograf jest firmy VDO i na środku licznika między obrotomierzem a licznikiem wyświetlała sie litera "T",zauważyłem że już jej nie ma a co za tym idzie mam problem zainicjowania ustawień czasu czy wejścia do menu za pomocą przycisku "M". Dłuższe trzymanie "M" nic nie zmienia ?? Co mogło być,jest powodem?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 25 Gru 2021, 18:47
Temat postu:

Re: Problem tachograf VDO i boczne drzwi Sprinter 906


Cześć
Mariusz8787 napisał:
Po demontażu drzwi nie działa mi blokada w pozycji otwartej,same sie zamykają.

Dźwigienka blokady jest widoczna po otwarciu drzwi, przy dolnej "płozie" pomiędzy progiem i drzwiami. Sprawdź, czy jest tam linka (ta linka idzie do klamki) i czy dźwigienka się porusza pod naciskiem palca. To właśnie ona przekazuje ruch na blokadę drzwi.

Mariusz8787 napisał:
Tachograf jest firmy VDO i na środku licznika między obrotomierzem a licznikiem wyświetlała sie litera "T",zauważyłem że już jej nie ma a co za tym idzie mam problem zainicjowania ustawień czasu czy wejścia do menu za pomocą przycisku "M". Dłuższe trzymanie "M" nic nie zmienia ?? Co mogło być,jest powodem?

Litera "T" koloru żółtego świecąca się na liczniku świadczy o nieprawidłowej pracy tachografu. Może być spowodowana uszkodzeniem tachografu, niektóre błędy w pamięci tachografu również skutkują w ten sposób. Najczęściej jest to jednak spowodowane po prostu brakiem karty kierowcy wewnątrz tachografu. Czy licznik wyświetla przebieg taki sam jak tachograf? Czy tachograf był zamontowany oryginalnie? Jeżeli na oba pytania jest odpowiedź "tak" to ustawienia zegara na liczniku przy pomocy klawiszy licznika nie jest możliwe. Wskazania czasu i przebiegu "przychodzą" z tachografu. Czas tachografu możesz zmienić tylko o jedną minutę do przodu/do tyłu RAZ DZIENNIE.
Oprócz tego jest możliwość zmiany czasu wyświetlanego w zależności od strefy czasowej danego kraju. Tu możemy sobie zmieniać o ile chcemy w obojętnym kierunku w "skokach" co pół godziny. Jednak jest to tylko zmiana wskazania wyświetlanego i nie ma wpływu na zegar wewnętrzny tachografu który jak wspomniałem możemy zmieniać o minutę dziennie. Zegar wewnętrzny tachografu zawsze musi się zgadzać z czasem GMT. Jeżeli wskazanie zegara różni się od tego czasu o więcej niż dwadzieścia minut to kalibracja tachografu traci ważność.
Powrót do góry
Mariusz8787

Czytelnik



Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Mercedes Audi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Gru 2021, 08:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Problem tachograf VDO i boczne drzwi Sprinter 906


Witam
Linka jest tyle że nie wiem w jakiej dokładnie pozycji ma być wpięta,wpinałem jednak blokada nie działa. Wracając do tachografu i czasu. Tachograf wyświetla tą samą godzinę (udało sie zmienić czas z pozycji tachografu) jak i kilometry na liczniku. Literka 'T" załącza sie jak dawnej po przejechaniu kilku metrów (brak karty). Niestety nie mogę wejść w menu kasowania inspekcji,przestawiania zegara z pozycji licznika. Kilka dni temu było ok,próbowałem przestawić czas na zimowy z pozycji licznika i chyba coś zablokowałem moimi próbami? Przycisk działa jednak przetrzymywanie po kilkanaście sekund przycisku "M" nic nie daje?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 26 Gru 2021, 08:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Problem tachograf VDO i boczne drzwi Sprinter 906


Tak jak napisałem powyżej czas na zimowy przestawia się na tachografie. „Ustawienia” > „Czas lokalny”
Powrót do góry
Mariusz8787

Czytelnik



Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Mercedes Audi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Gru 2021, 09:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Problem tachograf VDO i boczne drzwi Sprinter 906


Dziękuję,zapamiętam.Jak odblokować menu "M" z pozycji licznika?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Gru 2021, 09:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 26 Gru 2021, 13:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Problem tachograf VDO i boczne drzwi Sprinter 906


Nic o tym nie wiem żeby tam była jakaś blokada. Czasami trzeba kilka razy próbować.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 180

91 780

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System