Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Kilka pytań głośnik sygnału cofania i domykanie szyb z pilo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radekbogusla

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Mercedes vito w447 2.2 190KM 2014 ROK
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Cze 2022, 07:44
Temat postu:

Kilka pytań głośnik sygnału cofania i domykanie szyb z pilo


Witam wszystkich Mam kilka pytań Otóż przy cofaniu mój dźwięk w kabinie pojawia się dopiero 20 cm przed przeszkodą nie mam żółtych linii na kamerze cofania .Czy można jakoś to zmienić samemu czy tylko przez serwis.
Dwa .
Czy istnieje jakaś możliwość zaprogramowania domykania jak i otwierania szyb z pilota

Trzy.
Posiadam TEMPMATIC a w trzecim rzędzie nie chłodzi Nie wiem jak mogę to ustawić wszystko mam manualne nie mam przycisku auto
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 23 Cze 2022, 20:42
Temat postu:

Re: Kilka pytań głośnik sygnału cofania i domykanie szyb z pilo


Radekbogusla napisał:
Mercedes vito III 2.2 190KM 2014 ROK


Tak na początek, to dalej nie wiadomo co masz za auto. Bo w 2014 była zmiana modelu. Łatwiej by było, jak byś po prostu napisał, jaki masz model auta wg oznaczeń producenta.
Czyli pierwsze trzy cyfry po pierwszych trzech literach w numerze VIN. W twoim przypadku będzie to "639" lub "447" Musiałem zajrzeć do Wikipedii, ale (jak widać) moje wątpliwości się nie wyjaśniły. Bo jeżeli przyjmiemy, że masz model 639 uwzględniając lifting - to będzie trzecia generacja. Jeżeli będziemy patrzeć tylko po modelach - to powinieneś mieć aktualny model 447
Radekbogusla napisał:
przy cofaniu mój dźwięk w kabinie pojawia się

Tzn jaki "twój dźwięk"? Sapanie? Chrapanie?
Radekbogusla napisał:
nie mam żółtych linii na kamerze cofania .Czy można jakoś to zmienić samemu czy tylko przez serwis.

Nie wiem jakie masz auto. Nie wiem w związku z tym, czy twoja kamera cofania była wyposażeniem fabrycznym, czy dołożonym. Przy dołożonym jedno auto może mieć linie - drugie nie. W wyposażeniu fabrycznym rzeczywiście można włączyć lub wyłączyć linie. Ale nawet jeżeli kamera jest fabryczna i nie będzie skalibrowana, to linie się nie pojawią.
Radekbogusla napisał:
Czy istnieje jakaś możliwość zaprogramowania domykania jak i otwierania szyb z pilota

Nie wiem, jakie masz auto. Generalnie taka opcja istnieje w obu modelach, muszą być jednak spełnione określone warunki. Np. szyby muszą być zaprogramowane do pracy w trybie automatycznym.
Radekbogusla napisał:
Posiadam TEMPMATIC a w trzecim rzędzie nie chłodzi Nie wiem jak mogę to ustawić wszystko mam manualne nie mam przycisku auto

Nie wiem, jakie masz auto. Generalnie posiadanie systemu TEMPMATIC nie jest równoznaczne z utrzymaniem temperatury w tylnej części nadwozia jak jest jedynie przednia nagrzewnica. Może być również tak, że będziesz mieć TYLKO dodatkową nagrzewnicę dla tylnej części nadwozia, a nie będzie z tyłu klimy. Nie wiem, jakie masz auto. Takie szczegóły można próbować rozszyfrować jedynie wg numeru VIN auta.
Mercedes to nie jest "maluch" który występował jedynie w dwóch wersjach: Standard i Komfort.
Powrót do góry
Radekbogusla

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Mercedes vito w447 2.2 190KM 2014 ROK
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Cze 2022, 06:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Kilka pytań głośnik sygnału cofania i domykanie szyb z pilo


Model poprawiony.

Dzwiek pikania przy cofaniu pojawia się 20 cm przed przeszkoda

Vin.WDF44770313012315

Gerri gdybyś mógł pomoc był bym wdzięczny.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 24 Cze 2022, 07:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Kilka pytań głośnik sygnału cofania i domykanie szyb z pilo


Radekbogusla napisał:
Model poprawiony.

No i teraz od razu wiadomo jakie masz auto.

Radekbogusla napisał:
Vin.WDF44770313012315

Kodów wyposażenia dodatkowego jest sporo - auto dosyć bogate Smile
Radekbogusla napisał:
przy cofaniu mój dźwięk w kabinie pojawia się dopiero 20 cm przed przeszkodą nie mam żółtych linii na kamerze cofania .Czy można jakoś to zmienić samemu czy tylko przez serwis.

Parktronik jest oryginalny. Dźwięk powinien pojawić się wcześniej. Nie ma samodzielnej możliwości ingerencji w działanie tego układu. Można podłączyć komputer serwisowy i zrobić test układu i poszczególnych czujników - być może któryś fiksuje. Auto ma już parę lat - być może rozwiązaniem będzie uaktualnienie softu w sterowniku (jeżeli taki jest dostępny)
Jeżeli chodzi o kamerę cofania, to twoje auto nie ma takiego kodu - czyli kamera została zamontowana już po wyjeździe z fabryki. W tej sytuacji trudno mi określić czy ma ona w opcjach linie. W układzie oryginalnym istnieje połączenie kamery z układem ESP i linie "skręcają" razem z przednimi kołami. Gdzie masz obraz? Na ekranie radia czy na lusterku wstecznym?

Radekbogusla napisał:
Posiadam TEMPMATIC a w trzecim rzędzie nie chłodzi Nie wiem jak mogę to ustawić

Auto ma jedynie kody
H00 Hot-air duct to passenger compartment
oraz
H13 Additional heat exchanger
w związku z tym nie ma w tylnej części parownika klimatyzacji - jest tylko regulowane ogrzewanie.
Jak długo masz to auto? Jeżeli niedługo, to może nie wiesz, że auto ma tzw. "kontrakt serwisowy" - czyli do tej pory przeglądy były wykonywane nieodpłatnie (tak, jak naprawy gwarancyjne). Między innymi w 2020 roku zmieniany był olej w skrzyni biegów i płyn hamulcowy tak więc masz to z głowy.
Powrót do góry
Radekbogusla

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Mercedes vito w447 2.2 190KM 2014 ROK
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Cze 2022, 12:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Kilka pytań głośnik sygnału cofania i domykanie szyb z pilo


Auto mam prawie dwa miesiące . Obraz mam na ekranie radia. Auto zakupione w Polsce i nie wydaje mi się aby poprzedni wlasciciel dokładał kamerę. Co to jest ten "kontrakt serwisowy" obowiązywał na ilość lat czy do jakiś kilometrów tylko. Czy aby była klima w ostatnim rzędzie można coś dołożyć jakiś parownik czy coś
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 24 Cze 2022, 12:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 24 Cze 2022, 21:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Kilka pytań głośnik sygnału cofania i domykanie szyb z pilo


Radekbogusla napisał:
Obraz mam na ekranie radia. Auto zakupione w Polsce i nie wydaje mi się aby poprzedni wlasciciel dokładał kamerę.

A mnie się nie wydaje że kamera jest zamontowana fabrycznie. Auto nie ma tego kodu w wyposażeniu, a program EPC kamery cofania nie znajduje. Mogę się mylić bo nie jestem sprzedawcą, ale szukałem wg numeru VIN, a wtedy jest uwzględniony konkretny egzemplarz pojazdu.
Radekbogusla napisał:
Auto mam prawie dwa miesiące .Co to jest ten "kontrakt serwisowy" obowiązywał na ilość lat czy do jakiś kilometrów tylko.

To jest indywidualne uzgodnienie z klientem. Płacisz jakąś tam kasę przy kupnie i potem kolejne przeglądy eksploatacyjne są rozliczane tak, jak naprawy gwarancyjne - czyli dla klienta bezkosztowo. Podjedź do ASO, wylegitymuj się dowodem posiadania auta i niech ktoś ci kompetentnie przedstawi jak to wygląda w twoim przypadku.
Radekbogusla napisał:
Czy aby była klima w ostatnim rzędzie można coś dołożyć jakiś parownik czy coś
Pewnie że można. Tylko sam parownik nic nie da. Do tego dochodzą zbrojone węże do instalacji klimatyzacji, dodatkowe podłączenie do klimy przedniej (rozgałęźnik), wiązki elektryczne, inny sterownik, przeprogramowanie istniejących sterowników (tych, które współpracują z klimatyzacją). Próbuj. Do odważnych (i bogatych) świat należy.
Pzdr. G
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System