Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęściksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLA ) Jak działa klimatyzacja w trybie automatycznym

postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLA ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eiddon

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: CLA 200 2020
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Sie 2022, 21:06
Temat postu:

Jak działa klimatyzacja w trybie automatycznym

Hey,

Mam problemy z klimatyzacją i nie wiem czy to dealer mi ściemnia że jest zepsuta, czy faktycznie ma tak działać.
Czy jakaś dobra dusza mogłaby sprawdzić, czy po ustawieniu klimatyzcji na tryb automatyczny i maksymalne grzanie, centralne wentylatory w kokpicie dmuchają ciepło, czy tylko boczne?

(w nowej generacji CLA, ale również chętnie dowiem się jak to działa w A klasie)
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 371/25
Wysłany: Pią 05 Sie 2022, 20:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLA ) Jak działa klimatyzacja w trybie automatycznym

Cześć
Ogólna filozofia konstrukcji układu ogrzewania/klimatyzacji w Mercedesie jest od wielu lat spójna i jest poparta wieloletnimi badaniami. Badania otóż dowodzą, że w przypadku ustawienia maksymalnego grzania nawiew gorącego powietrza również na twarz (zwłaszcza u osób starszych) może prowadzić do omdlenia. Dlatego wprowadzono możliwość nadmuchu chłodnego powietrza na górną część ciała żeby nie trzeba było otwierać okna. Taka konstrukcja jest stosowana od czasu modelu 124 - czyli już prawie 50 lat. A jak to konkretnie zachowuje się w twoim aucie musiałbyś spytać użytkownika takiego samego auta. Ale nie spodziewam się rewelacji. Przejrzałem instrukcje obsługi tego modelu, ale tak szczegółowych danych się nie doszukałem.
Tak przy okazji: Samo podanie określenia handlowego auta (w tym wypadku CLA) i rocznika nie zawsze jednoznacznie określa auto. Tak samo z "A-klasą" która jest w produkcji już ćwierć wieku. Zajrzyj sobie na Wikipedię i przy następnych zapytaniach podawaj model auta - tak, jak przewiduje producent.
https://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_CLA
Jak ktoś się zna, to określenie "C118" od razu mu się skojarzy. A jak ktoś się nie zna, to co ci po takiej opinii?
W związku z tym dalej nie wiadomo co to za "A klasa" - bo nawet rocznika podać ci się nie chciało. Ale według tego, co napisałem to rewelacji się nie spodziewaj.
Powrót do góry
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLA ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: