Witam Kolegow mam problem z moim samochodem a manowicei mercedes w209 Cabrio. Od jakiegos czasu mam problem z otwieranimmi zamykaniem dachu otwiera sie normalnie do momentu gdy sie nie wyswietli ikonkna na desce i nie bardzo sobie z tym radze czy ktos kiedys mial podobny problem bo nie wiem od czego i jak sie do tego dobrac ,dziekuje za podpowiedz [/img]
Dołączył: 14 Wrz 2010 Posty: 5016 Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 426/28
Wysłany: Sob 06 Wrz 2025, 21:05
Temat postu:
Re: Problem z otwieraniem dachu/Cabrio
Cześć
joker-gsm napisał:
czy ktos kiedys mial podobny problem bo nie wiem od czego i jak sie do tego dobrac [/img]
No tak. Cabrio to jest bardzo popularny model samochodu i na pewno zaraz otrzymasz dużo odpowiedzi.
Ja powiem ci tak: w układzie jest kilkanaście czujników i tak samo dużo różnych elementów wykonawczych jak zaworki i inne duperele. Zabieranie się za to na zasadzie "co koledzy o tym sądzicie?" to samobójstwo. Podstawą jest komputer diagnostyczny, który poprzez odczyt błędów może naprowadzić na określony sposób naprawy. Jak nie będzie błędów (a tak może być!) to konieczna jest interpretacja tzw. "wartości aktualnych" co może naprowadzić, w którym momencie następuje zatrzymanie funkcji i który element za to odpowiada. Ale do tego potrzebne jest DOŚWIADCZENIE diagnostyczne - a tu raczej podejrzewam, że takich specjalistów w Polsce policzysz na palcach obu rąk. Z osobistego doświadczenia ci powiem, że mając dostęp do oryginalnego komputera i oryginalnej dokumentacji unikam tego tematu, bo po prostu brak mi jest doświadczenia. Tak więc twoje "nie wiem od czego i jak sie do tego dobrac" czarno widzę. Na początek sprawdź, czy jest dosyć oleju w układzie hydraulicznym.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane
w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem,
poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika,
utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy
(dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb).
To dzięki plikom cookies można logować się na forum.
Informujemy, że istnieje możliwość
określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji
zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi.
Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu
do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.