Dołączył: 17 Kwi 2008 Posty: 57 Skąd jesteś (miejscowość / region): pl Posiadane auto: był mercedes a140, ale już nie ma
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 07 Mar 2013, 12:56
Temat postu:
mój a140 stracił nagle przyspieszenie i głosno chodzi silnik
a140 1999 silnik benzyna
we wtorek nagle po odpaleniu silnika:
- chodził głośno jak traktor
- dał się rozpędzić do 30-40km/h max! (ledwo dojechałam do domu jakieś 2km)
- wachlowanie biegami na nic się zdaje... rozpędza się do minimalnych prędkości dla danego biegu
- oleju w sam raz jest
- żadne kontrolki nie wariują
wstawiłam go wczoraj do mechanika i w spuszczonym oleju znalazł opiłki metalu
nie rozbierali silnika, czekają na moją decyzję (600 zł rozłożenie i złożenie)
wśród możliwych awarii wymienili wszystko wraz z koniecznością wymiany silnika (zatartego) i kosztami rzędu 3-6 tys. (WTF?)
chyba pora pożegnać moją gwiazdeczkę? _________________ bo bez gwiazdy nie ma jazdy
nie ma gwiazdy, nie ma jazdy
Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mój a140 stracił nagle przyspieszenie i głosno chodzi silnik
Dla czego od razu pożegnać ?
Kupuje się używany silnik z małym przebiegiem i dokumentami...najlepiej jak jest w aucie i można go odpalić za 1200-1600zł plus gwarancja rozruchowa nawet 1 tydzień (przekładka 300-500zł) i śmiga się dalej
Znajomy tak jeździ i nie narzeka
Wymieniał silnik 1.6 na jesień zeszłego roku (coś z wałem) i koszt naprawy był by większy niż kupno i wymiana silnika używanego. Kupił i wymienił cały silnik bez osprzętu...jeszcze taniej go to wyszło i śmiga dalej
Dołączył: 17 Kwi 2008 Posty: 57 Skąd jesteś (miejscowość / region): pl Posiadane auto: był mercedes a140, ale już nie ma
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 07 Mar 2013, 13:38
Temat postu:
Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mój a140 stracił nagle przyspieszenie i głosno chodzi silnik
no chyba że serducho nowe dostanie, racja
zobaczymy, wujek ma warsztat i mówi ze może panewka na wale się odwróciła i może naprawa nie będzie tak ścinała z nóg finansowo _________________ bo bez gwiazdy nie ma jazdy
nie ma gwiazdy, nie ma jazdy
Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mój a140 stracił nagle przyspieszenie i głosno chodzi silnik
Mnie podobna niespodzianka spotkala na trasie- padla turbina, woz jechal ledwo ledwo szarpal i chodzil bardzo glosno, dymil z rury. koszt naprawy turbiny (regeneracja) 800zl plus regeneracja wtryskow po 350 sztuka
Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mój a140 stracił nagle przyspieszenie i głosno chodzi silnik
Mam automat. 1.6 benzyna.
Piszę z problemem przyspieszenia. Nie ma mocy podczas ruszania. Tak jakby na biegach 1 i 2 rozpędzał się jak żółw. Potem jak wskakuje na wyższe obroty to jakoś idzie.
Przyznam że jestem zielony co do napraw lub diagnostyki co może być wadliwe w aucie?
Ostatnio też zauważyłem a raczej nasiliło się buczenie podczas gdy przekręci się kluczyk w pozycji zapłon. Przekręcam kluczyk jest takie bzyczenie/bucznie jakieś 2 sekundy i koniec.
Czytałem, że to może być pompa paliwowa.
Ostatnio zatankowałem na orlenie i po jakimś czasie bzyczenie/bucznie właśnie nastąpiło.
Dołączył: 14 Maj 2026 Posty: 1 Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska Posiadane auto: Mercedes S
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Maj 2026, 12:24
Temat postu:
Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mój a140 stracił nagle przyspieszenie i głosno chodzi silnik
Cześć!
Z tego, co opisujesz, przyspieszenie „jak żółw” na niskich biegach w automacie i buczenie przy przekręcaniu kluczyka może mieć kilka źródeł:
Pompa paliwowa – faktycznie buczenie 2–3 sekundy po przekręceniu kluczyka to często sygnał, że pompa sprawdza ciśnienie paliwa. Jeśli dźwięk jest głośniejszy lub nieregularny, może warto ją sprawdzić lub wymienić filtr paliwa.
Filtr powietrza / przepływomierz – zabrudzony filtr powietrza albo brudny MAF (przepływomierz masy powietrza) może powodować słabe przyspieszenie na niskich biegach.
Skrzynia automatyczna – czasem objawy „moc pojawia się dopiero na wyższych obrotach” mogą wskazywać na problemy z przełączaniem biegów lub niskim poziomem płynu w skrzyni.
Świece zapłonowe / cewki – jeśli silnik nie pracuje równo na niskich obrotach, warto sprawdzić, czy wszystkie świece i cewki działają poprawnie.
Proponowałbym zacząć od:
sprawdzenia filtra powietrza i stanu świec,
wymiany filtra paliwa (niedroga i szybka czynność),
jeśli problem się utrzymuje – diagnostyka komputerowa skrzyni automatycznej i odczyt ewentualnych błędów.
Czasem to proste rzeczy powodują spadek mocy, więc nie panikuj, da się to ogarnąć krok po kroku. _________________ Pasjonuję się motoryzacją i majsterkowaniem. Po pracy lubię się zrelaksować przy grach online, ostatnio często na https://mostbet.net.pl/.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane
w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem,
poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika,
utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy
(dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb).
To dzięki plikom cookies można logować się na forum.
Informujemy, że istnieje możliwość
określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji
zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi.
Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu
do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.