Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Problem z nadmuchem w kabinie w ML 164



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PAF59

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2023
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Mercedes ML164 350 2010r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Mar 2024, 22:36
Temat postu:

Problem z nadmuchem w kabinie w ML 164


Witam.,
mam problem z nadmuchem powietrza w ML 164 350 z 2010r.
Klimatyzacja działa prawidłowo w mieście. Super chłodzi i grzeje. Kiedy wyruszam w dłuższą trasę po przejechaniu ok. 30 km, Climatronik jakby przymyka wyloty powietrza. Nawet przy maksymalnym ustawieniu zaczyna bardzo słabo dmuchać z nawiewów- zimne i ciepłe powietrze -jest szum ,słychać ,że dmuchawa pracuje pod kokpitem, ale bardzo słabo leci powietrze z otworów wentylacyjnych. Po wyłączeniu silnika na 10 min. wszystko wraca do normy na jakiś czas -super chłodzi i grzeje.
Nawet gdy manualnie zwiększam siłę nadmuchu, słyszę że obroty wentylatora (dmuchawy) się zwiększają, ale powietrze słabo wlatuje do auta.
Proszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam. Paweł
Powrót do góry
rodzynek

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: V251 - R500, 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 11 Mar 2024, 00:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Problem z nadmuchem w kabinie w ML 164


Patrz, jest nas więcej:

https://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=302981&highlight=
Powrót do góry
PAF59

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2023
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Mercedes ML164 350 2010r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Mar 2024, 15:56
Temat postu:

Nierówna praca dmuchawy cd. w ML 164


Witam ponownie,
dzisiaj zauważyłem, że nawiew działa prawidłowo, gdy nie włączyłem klimatyzacji.
Miałem włączony nawiew bez klimy i wszystko było w porządku.
Może to nowy trop do rozwiązania problemu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
rodzynek

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: V251 - R500, 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 25 Sie 2024, 13:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Problem z nadmuchem w kabinie w ML 164


Od dłuższego czasu z tym walczę i nic nie przynosi większego skutku.

Wczoraj jadąc w trasę 300 km w 35 st upale musiałem ustawić 19 at, aby w aucie było w miarę znośnie (podejrzewam, że było ok 23 st).

Po zjechaniu a autostrady, gdy już ucichły różne hałasy, usłyszałem, że powietrze z nadmuchu znów grzęźnie pod deską. Wyłączyłem klimę przyciskiem AC i w zasadzie od razu, pomału nadmuch zaczął się zwiększać, a temperatura powietrza w kratkach obniżać. Oczywiście do czasu, aż to zgromadzone zimne powietrze wleciało do kabiny, a kolejna porcja trafiała na ciepły już parownik. Wtedy włączyłem AC (reszta ustawień cały czas taka sama) i zacząłem zamarzać w aucie. Po 3 km byłem u celu i tylko rzuciłem okiem pod auto - z prawego odpływu leciało mnóstwo wody, a z lewego nic. Na szybko zrzuciłem gumową rurkę odpływu z obudowy nagrzewnicy do blachy tunelu, ale nic nie poleciało.

Wniosek - skroplony z lewego parownika klimy nie odpływają i parownik zamarza nieprzepuszczając powietrza do kabiny.

Chyba zostaje zrzucanie deski i rozbiórka nagrzewnicy, aby sprawdzić gdzie leży problem.
Powrót do góry
Enochflyn

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2025
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): United States
Posiadane auto: BMW 2018
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Sty 2025, 10:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Problem z nadmuchem w kabinie w ML 164


rodzynek napisał:
Patrz, jest nas więcej:

https://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=302981&highlight=papa's scooperia

Przeczytałem, dziękuję
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 03 Sty 2025, 10:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
PAF59

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2023
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Mercedes ML164 350 2010r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2026, 14:32
Temat postu:

Problem z nadmuchem w ML 350.


Witam. Mam cały czas problem z nadmuchem powietrza w ML 164 350 z 2010r. diesel.
Klimatyzacja działa prawidłowo w mieście. Super chłodzi i grzeje. Kiedy wyruszam w dłuższą trasę po przejechaniu ok. 30 km, Climatronik jakby przymyka wyloty powietrza. Nawet przy maksymalnym ustawieniu zaczyna bardzo słabo dmuchać z nawiewów- zimne i ciepłe powietrze -jest szum ,słychać ,że dmuchawa głośno pracuje pod kokpitem, ale bardzo słabo leci powietrze z kratek wentylacyjnych. Po wyłączeniu silnika na 10 min. wszystko wraca do normy na jakiś czas -super chłodzi i grzeje.
Nawet gdy manualnie zwiększam siłę nadmuchu, słyszę że obroty wentylatora (dmuchawy) się zwiększają, ale powietrze słabo wlatuje do auta. Przestaje dmuchać także przy wylaczonej klimie. Tak więc to nie parownik.
Proszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam. Paweł
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 200

17 900

2007r.

245 500 km

śląskie

MercedesC 300

162 900

2023r.

60 669 km

śląskie

MercedesCLA 45 AMG

84 900

2015r.

169 000 km

śląskie

MercedesC 320

11 900

2005r.

333 250 km

lubelskie

MercedesCLK 200

23 990

2006r.

218 753 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © AKOL Sp. z o.o. 2003 - 2026 Created by idealneT and OM System