Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Webasto czy nie?? Mercedes A 170 CDI (diesel)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lachupakabra

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słopnice
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Kwi 2008, 14:08
Temat postu:

Webasto czy nie?? Mercedes A 170 CDI (diesel)


Witam,

Od nie dawna jestem posiadaczem tego Mercedesa i czytając wszystkie posty o tzw. webasto mam pewne wątpliwości co do swego autka. W moim samochodzie jest tak że jest przycisk po prawej stronie siedzenia kierowcy przy ręcznym, z wzorkiem jakby ciepła idącego w górę. Na początku sądziłem że jest to klima ale po włączeniu tego przycisku i po jeździe samochodem wyłączeniu silnika usłyszałem to owe buczenie odrzutowca i stwierdziłem że jest to chyba websto. Teraz mam problem bo w instrukcji nie mogę nic znaleźć o ustawieniu tego webasto. Ostatnio zauwarzyłem jeszcze coś odpalając samochód po wyłączeniu się diody od świec żarowych na wyświetlaczu pojawia się logo zegara i logo dzbanka z olejem jak od silnika. Po kilkunastu sekundach logo gaśnie i spróbowałem odpalić. Moje pytanie jest takie. Czy webasto a podgrzewanie wnętrza samochodu to to samo Question Chciałbym żeby ktoś mi to wytłumaczył. Oraz jak ustawia się to owe webasto w tym mercedesie.

Bardzo proszę o kontakt na gg, jeśli to możliwe.

Z góry dziękuje wszystkim za rady!!! Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Nie 13 Kwi 2008, 19:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Webasto czy nie?? Mercedes A 170 CDI (diesel)


Witam. Jeżeli nie masz urządzenia sterującego (zegara) do webasto - to nic nie ustawiasz. Układ podgrzewania służy do doprowadzenia temperatury silnika do normalnych parametrów pracy w jak najkrótszym czasie. Włącza się automatycznie w temperaturze poniżej 8 stopni i wyłącza gdy płyn chłodniczy osiągnie 70 stopni C. Jeśli chodzi o kontrolkę na wyświetlaczu to informuje cię o przekroczeniu czasu na wymianę oleju. Jeśli wymieniłeś olej a nie skasowałeś inspekcji to poszukaj na forum, jest opisane jak samemu skasować inspekcję.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Lachupakabra

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słopnice
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Kwi 2008, 10:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Webasto czy nie?? Mercedes A 170 CDI (diesel)


Właśnie nie moge znaleźć na zegarach miernika temperatury w chłodnicy. Jak sprawdzić temeperaturę w chłodnicy? Jak mogę sprawdzić przez komputer poziom oleju w silniku ? Wiem że można to jakoś sprawdzić?
A z tym olejem w silniku to właśnie nie wiem czy był wcześniej wymieniany.

Wielkie dzięki !!!
_________________
Lachupakabra
Powrót do góry
gadu-gadu
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Pon 14 Kwi 2008, 18:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Webasto czy nie?? Mercedes A 170 CDI (diesel)


Witam. A-klasa nie ma wskaźnika temperatury płynu. W przypadku zbyt wysokiej temperatury zapali się kontrolka z termometrem na czerwono. Jesli chodzi o poziom oleju to należy przekrecić kluczyk do pozycji II i odczekać 10 sekund. Na wyswietlaczu pojawi się oliwiarka i nastepnie dwa razy szybko nacisnąć przycisk z lewej strony wskaźnika (z zegarem).
Jeżeli nie wiesz czy i kiedy był wymieniany olej to najlepiej wymienić go bo to kosztuje 150 zł a naprawa napewno więcej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie


MercedesCLK 200

29 900

2003r.

144 572 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

175 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

209 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 220

38 500

2012r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System