Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Kilka informacji o szynie CAN


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 07 Lut 2012, 09:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kilka informacji o szynie CAN


Jeżeli sterownik nie będzie działał nie będzie żadnej komunikacji po CANie.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
andre25as

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cyprianka
Posiadane auto: A140 w168 1,4 1998
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 07 Lut 2012, 21:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kilka informacji o szynie CAN


Ale jak nie będzie działał w ogóle , czy prawidłowo ? . Weźmy taki przykład sterownik silnika , padła końcówka mocy jednego z czterech elektrozaworów wtrysku paliwa , sterownik działa czy nie działa ( o to jest pytanie ) , pomyślmy!!!! , no chyba nie bo sterownik jest uszkodzony , ale czy w takim sterowniku nie działa Can ?. Moim zdaniem działa , ponieważ elementy potrzebne do działania Can , to mikroprocesor , Can kontroler i transceiver , a nie tranzystor który steruje cewką elektrozaworu , ale oczywiście mogę się mylić.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 09:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kilka informacji o szynie CAN


Może nie działać i tak i tak, bo to wszystko zależy czy uszkodzone są funkcje wysyłane po canie np: włączenie sprężarki klimatyzacji, a w silniku zezwolenie startu. Więc jeśli sterownik ma uszkodzone funkcje lub nie ma zasilania to nie będzie wysyłał prawidłowych informacji do reszty sterowników, ale to da się sprawdzić tylko na SD. Chodzi tutaj o funkcje zależne od CANA, więc jeśli kolega andre ma jeszcze jakieś błyskotliwe pytania to proszę bardzo.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
andre25as

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cyprianka
Posiadane auto: A140 w168 1,4 1998
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 22:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kilka informacji o szynie CAN


Czyli tak , jeżeli twoja teoria , jest prawdziwa to odpinam czujnik abs przód lewy , czujnik z którego jest pomiar prędkości pojazdu to , to powinno zakłócić pracę szyny Can między sterownikiem abs esp , z innymi sterownikami które potrzebują informacji ze sterownika abs , a wiem że tak nie jest , prędkościomierz nie będzie działał tak jak cały pakiet abs asp itd., ale kontrolki od ręcznego i zurzycia klocków zgasną , co oznacza że Can działa , jedynie infomacje z uszkodzonych elementów nie są po szynie przesyłane , bo niby skąd . Wrócę do przykładu z uszkodzonym stopniem końcowym elektrozaworu wtrysku paliwa , po szynie Can ze sterownika MSM , idą dane które , że tak powiem potrzebne do działania innych ECU, i tu pytanie jaki sterownik inny niż MSM interesuje , że wypad wtrysk czy tam zapłon ?. No tak logicznie . No żaden - przekręcisz kłuczyk i przypuszczam że MSM , nie poda napięcia na przekaźnik rozrusznika . Reasumując jeżeli coś podłączone pod jakieś ECU jest uszkodzone , a nie jest to mikroprocesor , Can kontroler , transceiver , no i oczywiście jest zasilanie ECU , to moim zdanie Can działa , a jedynie nie są przesyłane dane , ze względu na uszkodzone elementy pojazdu podłączone pod to ECU. Myślę że tak właśnie jest . Kwestia definicji co jest działaniem Can , a co nie .
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 08:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kilka informacji o szynie CAN


Niestety, ale czujnik ABS będzie miał wpływ na wskaźniki, silnik, skrzynię biegów, w tych sterownikach pojawi się błąd. Jeżeli chodzi o generowanie siły to przede wszystkim jak będzie automatyczna skrzynia to będzie ją interesował stan silnika, czasami też klimatyzację, disctronic, zawieszenie ABC i kilka innych ECU.

Kolega chce powiedzieć że jak nie są przesyłane dane po canie to on działa? Przecież can właśnie od tego jest od przesyłania danych jak ich nie ma to nie działa.

W merckach po 2004 roku (nie we wszystkich) jest jeszcze coś takiego jak ZGW, można poczytać sobie jeszcze, bardzo ciekawe urządzenie.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 08:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andre25as

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cyprianka
Posiadane auto: A140 w168 1,4 1998
Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 19:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kilka informacji o szynie CAN


Widze że kolega mnie w ogóle nie rozumie , taka sytuacja przekręcam kluczyk w stacyjce , odpalam silnik i co Can działa , no chyba działa , ale w jakiej chwili , działa tylko wtedy jak przesyła dane , a jak nie to nie działa , czyli wykryje bit startu działa , po bicie endu nie działa , czy tak.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 08:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kilka informacji o szynie CAN


CAN działa w aucie cały czas, on się nie wyłącza. Naprawdę nie mam pojęcia co kolega chce napisać i nie wiem co chce udowodnić i nie wiem też czy ma jakiś problem czy chce komuś pomóc. Ja już napisałem wszystko w tym temacie. Pozdrawiam
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
andre25as

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cyprianka
Posiadane auto: A140 w168 1,4 1998
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 21:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kilka informacji o szynie CAN


O co mi chodzi , o definicje DZIAŁANIA , co ona oznacza , jak łatwo się w tym pogubić dowód , przytocze ci twój przedostatni i ostatni post.
1. Kolega chce powiedzieć że jak nie są przesyłane dane po canie to on działa? Przecież can właśnie od tego jest od przesyłania danych jak ich nie ma to nie działa.
2. CAN działa w aucie cały czas, on się nie wyłącza.
Teraz widzisz o co mi chodzi, jedno zaprzecza drugiemu , a to twoje ostatnie posty.
Teraz post który dla mnie jest kijem w mrowisko
Jeżeli sterownik nie będzie działał nie będzie żadnej komunikacji po CANie.
No właśnie co kryje się pod pojęciem działał w tym stwierdzeniu..
ja uważam , że to stwierdzenie jest lapidarne i wieloznaczne jednocześnie , no bo komu trzeba tłumaczyć , że jak nie włączysz telewizora to nie będzie działał , eureka i gienialne jednocześnie .
słowo honoru tak to dla mnie zabrzmiało . Tak na spokojnie bez emocji przeczytaj to kilka razy i powiedz szczerze czy to nie jest lapidarne?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 09:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kilka informacji o szynie CAN


Trzeba było się zapytać od razu że nie wiem co to jest CAN proszę o naświetlenie.

W moich postach chodzi o to, że CAN działa zawsze i komunikacja między sterownikami jest nawet jak się zamknie drzwi pilotem, jeżeli jakiś sterownik nie działa (nie ma prądu, jest spalony, urwany kabel od CAN, uszkodzony mechanicznie) wtedy nie będzie wysyłał danych i komunikacja w CAN jest zakłócona bo nie ma informacji z tego właśnie sterownika.

CAN to nie jest jeden sterownik tylko SZYNA komunikacyjna, czyli dwa kabelki które wychodzą z każdego sterownika i łączą się ze sobą w jakimś miejscu w aucie. Każdy sterownik w aucie ma swój sterownik który poprzez SZYNĘ CAN komunikuje się z innymi, jedynym sposobem na wyłączenie CAN'a jest odpięcie akumulatora.

Jeżeli na SZYNIE nie ma info z jakiegoś sterownika znaczy że CAN tego sterownika nie działa, a nie cały CAN.

Jeżeli to jest magia to jeszcze fajniej jest z ZGW. Może kiedyś znajdę czas i napiszę coś o tym CANIE żeby każdy miał do poczytania.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
andre25as

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cyprianka
Posiadane auto: A140 w168 1,4 1998
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 12:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kilka informacji o szynie CAN


I teraz dopiero się z tobą zgadzam w 100% , mamy sterowniki podpięte w sieć , załączone zasilanie , nie ma zwarcia , nie ma przerwy ,więc can działa , może być w trybie transmisji , lub oczekiwania na transmisję , ale jeżeli nie ma uszkodzenia to działa . Pozdrawiam i dzięki za wyrozumiałość.
Powrót do góry
Adam W

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostyń 63-800
Posiadane auto: VITO 111 05r extralong
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Sty 2014, 19:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kilka informacji o szynie CAN


Holloww - masz dostęp do WIS
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Dyskusje ogólne


MercedesCLS 350

209 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesE 450

199 999

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System