Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) zgubiłem klucz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
strugmod

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): RZESZÓW
Posiadane auto: SPRINTETR
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lip 2013, 22:04
Temat postu:

zgubiłem klucz


Witam prawdopodobnie zgubiłem klucz , do Sprintera lub został skradziony. Niestety był to jedyny klucz, co robic. Sprinter 2,2 CDI typ 211 proszę o porade
_________________
SZACUNEK
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pon 15 Lip 2013, 22:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) zgubiłem klucz


Uzupełnij dane autka w profilu.
Temat przenoszę na ogólną dyskusję.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 15 Lip 2013, 22:49
Temat postu:

Re: zgubiłem klucz


strugmod napisał:
Sprinter 2,2 CDI typ 211

Tak określone auto to zarówno poprzedni model Sprintera, jak i aktualny. W poprzednim były dwa rodzaje kluczyków: zwykły, płaski (bez pilota, ale z immobilizerem) oraz tzw. "scyzoryk". W aktualnie produkowanym Sprinterze jest to kluczyk całkowicie elektroniczny, popularnie zwany "rybką". Naprawdę myślisz, że na forum są wróżki które wiedzą jakie masz auto i jaki kluczyk???
strugmod napisał:
Niestety był to jedyny klucz, co robic.

Teraz się martwisz, że był jedyny? Nie wiem, co poradzić - bo nie wiem jakie to auto i jaki klucz Confused
strugmod napisał:
proszę o porade

Na drugi raz zadbaj o to, żeby mieć kluczyk zapasowy. Cena nie jest wymówką - bo dojdzie do takiej sytuacji, że zapłacisz za ściąganie auta kupę kasy i drugie tyle strat za brak możliwości korzystania z auta. Typowa taksówkarska mentalność: jak się kluczyk zacina, to po prostu gość wstaje rano pół godziny wcześniej i grzebie kluczykiem w stacyjce, a później cały dzień go ze stacyjki nie wyciąga. Ale zapasowego za kilkanaście złotych nie dorobi (wspomnienia z okresu W 124)
Naprawdę ciężko mi to zrozumieć...
Powrót do góry
strugmod

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): RZESZÓW
Posiadane auto: SPRINTETR
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lip 2013, 23:29
Temat postu:

klucz


model sprintera to 2,2 cdi 2001 typ 211 a kluczyk to prawdopodobnie "scyzoryk" z pilotyem . Jak odpalic samochód
_________________
SZACUNEK
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 16 Lip 2013, 08:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) zgubiłem klucz


Sam nic nie zrobisz, bo w tym aucie jest immobilizer.
Możliwości są takie:
1. Bierzesz "Panoramę Firm" lub włączasz Google i szukasz na swoim terenie klucznika który jednocześnie zajmuje się programowaniem kluczyka do immobilizera. Najprawdopodobniej będzie w stanie dociąć wzór klucza do istniejących zamków. Pozostaje immobilizer. Tutaj robią różnie: wyciągają kody ze sterownika silnika i używają do zaprogramowania lub korzystają z dojścia do kodów fabrycznych. Ostatecznością jest demontaż immobilizera, ale nie zawsze działa to później bezproblemowo. Sądzę, że w mieście wojewódzkim znajdziesz warsztat zajmujący się tymi usługami.

Jeżeli takiego klucznika nie znajdziesz pozostaje drugie rozwiązanie:
2. Zawozisz do ASO auto na lawecie (bo kierownica zablokowana). Niestety ASO ma takie przepisy - nie wykonuje prac przy kluczykach i stacyjkach poza serwisem.
Tak więc oni najprawdopodobniej uprą się na wersję "max" - czyli prujemy blokadę ze starą wkładką, zakładamy nową blokadę i zamawiamy nową wkładkę i kluczyk "scyzoryk" pod numer VIN - czyli tak, jak wyszło z fabryki. Po dwóch tygodniach przychodzą elementy, mechanik je montuje i programuje kluczyk. Ty płacisz i zadowolony wyjeżdżasz. Koszt sumaryczny lekko ponad 2 tys. złotych.
Nie musisz jednak zgadzać się na "scyzoryk" który jest bardzo drogi. Stwierdzisz, że nie masz czasu czekać na klucz, nie potrzebujesz "scyzoryka", wystarczy ci zwykły płaski klucz. Mechanik bierze taki klucz z wkładką z półki i programuje go do immobilizera w twoim aucie używając komputera serwisowego. Płacisz dużo mniej, ale nowy kluczyk nie wysteruje centralnego i nie pasuje do zamków w drzwiach.

Sorry za moje wcześniejsze gorzkie wynurzenia, ale może ta cała historia będzie dla innych ostrzeżeniem jakie mogą być konsekwencje użytkowania auta z jednym kluczykiem. I pomimo że wiele osób będzie się chwalić, że jeździ z jednym kluczykiem i nic się złego nie dzieje (w tym jeden z naszych moderatorów) to lepiej chyba będzie jak sami zainteresowani zaznajomią się z sytuacją. Bo kluczyk to rzecz martwa i jako taka złośliwie zgubi się lub zepsuje w sytuacji gdy jesteśmy na wczasach (najlepiej za granicą) lub auto z innych powodów akurat jest nam pilnie potrzebne.
Pozdr. G
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 16 Lip 2013, 08:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
boleń

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: W 207 250 CDi
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 16 Lip 2013, 11:19
Temat postu:

Re: klucz


strugmod napisał:
model sprintera to 2,2 cdi 2001 typ 211 a kluczyk to prawdopodobnie "scyzoryk" z pilotyem . Jak odpalic samochód
Kolego jakoś to tak dziwnie brzmi -PRAWDOPODOBNIE- jak ODPALIĆ jak otwożyć to wiesz ( szyba i gotowe ) myślę że tu nie uzyskasz info jak odjechać Shocked wszyscy chyba wiedzą jakie klucze mieli Exclamation
Powrót do góry
strugmod

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): RZESZÓW
Posiadane auto: SPRINTETR
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lip 2013, 22:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) zgubiłem klucz


Dzięki za porady wyciągnąłem konsekwencje , ze swojego błędu. Zrobiłem jak podał kolega Gerri, koszty były 350 zł., klucz zwykły, wyciągnięcie immobilizera . Teraz zostanie problem z dorobieniem pilota ,lub wymianą centralki . Dzięki pozdrawiam Confused
_________________
SZACUNEK
Powrót do góry
aschwarz40

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Sprinter
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Sty 2014, 12:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) zgubiłem klucz


Tez kiedys zgubilem jedyny klucz do swojego sprintera, jak jeszcze mieszkalem w niemczech.
Mozesz wyrobic taki klucz w salonie mercedesa na podstawie papierow kupna i karty. Albo jest jeszcze jedna mozliwosc o polowe tansza niz uslugi mercedesa Wink Ja dorobilem swoj klucz w Niemczech u slusarza Pkt 22 RF i lacznie z programowaniem tego klucza zaplacilem ponad polowe mniej niz w salonie.
Podzwon i popytaj kilku slusarzy. Moze znajdziesz takiego, ktory to potrafi.

Post zmoderowany. Regulamin. Pkt 22.
Keram
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Dyskusje ogólne


MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System